Industrijas diena VAI VARAM BŪT ZAĻI? – KINO INDUSTRIJAS PIEMĒRS

2ANNAS kopā ar īsfilmu festivālu tīklu Short Film Conference ielūdz īsfilmu industrijas profesionāļus uz 2ANNU Forumu: Vai varam būt zaļi? - Kino industrijas piemērs.

Festivāliem visā pasaulē arvien atbildīgāk pievēršoties dabas aizsardzības un klimata jautājumiem, arī 2ANNU rīkotais pasākumu cikls rosinās izprast aktualitātes un tendences, kā arī festivālu atbildību ilgtspējīgu risinājumu praktizēšanā. Apkopojot un daloties ar šo informāciju, mudināsim kopīgiem spēkiem un konkrētiem priekšlikumiem virzīties uz dabai draudzīgāku filmu nozares nākotni.

 

12. aprīlis

11:00 - 12:30

Pirmo dienu sāksim ar trim iedvesmojošiem festivālu pārstāvjiem, kas pierādīs, ka rīcība ir ne tikai nepieciešama, bet arī iespējama. 

Dalībnieki

- Lote Kirhera (Lotte Kircher) (Industrijas sadaļas vadītāja Internationale Kurzfilmtage Winterthur)

- Svens Švarcs (Sven Schwarz) (Festivāla direktors Kurzfilm Festival Hamburg)

- Klotilde de Svarte (Clotilde De Swarte) (Zaļo risinājumu komitejas vadītāja Festival du nouveau Cinema, FNC

 

12:30 - 13:30 

Turpinājumā bezpeļnas organizācija A Greener Festival stundu garā lekcijā dalīsies ar konkrētu rīcību plānu, kā strādāt videi draudzīgā veidā. Organizācijas pārstāvji atbildēs uz visiem skatītāju jautājumiem. 

A Greener Festival (AGF) ir ir bezpeļņas organizācija, kas apņēmusies palīdzēt pasākumu un festivālu rīkotājiem visā pasaulē kļūt ilgtspējīgākiem un mazināt savu ietekmi uz vidi. Kā pionieri pasākumu ilgtspējībā kopš pirmā pētījuma 2005. gadā, AGF nodrošina ne tikai sertifikāciju, apmācības un zināšanas šajā jomā, bet arī starptautiskā mērogā atvieglo labo prakses piemēru apmaiņu.

Organizāciju pārstāvēs Klēra Onīla (Claire O'Neill) (Lielbritānija)

Klēra ir A Greenener Festival līdzdibinātāja un direktore kopš 2006. gada, starptautiski piešķirot sertifikātus dabai draudzīgiem festivāliem un pasākumiem. Viņa arī ir 13 gadus organizējusi ikgadējo Green Events & Innovations Conference (GEI), kā arī ir priekšsēdētāja Green Working Group for the Association for Electronic Music (AFEM). Viņa ir apmācījusi ilgtspējības vērtētājus un vadītājus visā pasaulē un akreditējusi universitātes programmas par ilgtspējību pasākumos un radošajās nozarēs, kā arī ieņēmusi konsultanta un vērtētāja amatu tādās organizācijās kā RHS, AEG Presents, Paradigm Agency, Glastonberijas un Roskildes festivālos. Klēra Onīla izstrādāja The Green Artist Rider ar Paradigm un strādāja pie Greener Arena un Greener Tour standartu ieviešanas 2021. gadā. Kā daļa no Arcadia Spectacular Klēra strādā kā šovu producente un gaisa akrobāte Glastonberijas festivālā un dažādās starptautiskās tūrēs. Klēra ir bezpeļņas programmas Arcadia Reach CIC direktore. Viņa agrāk bija ģenerāldirektore Association of Independent Festivals (Neatkarīgo festivālu asociācija), jauno mediju vadītāja Media Records, Ferry Logistics vadītāja, Bestival, mārketinga un pasākumu vadītāja Global Gathering.

Pasākumu moderēs Lorenss Boiss (Laurence Boyce) (Short Film Conference) (Lielbritānija/Igaunija)

Lorensa Boisa pirmsākumi meklējami Leeds International Film Festival Lielbritānijā, vēlāk kļūstot par godalgotu kritiķi dažādos medijos, tostarp Sight and Sound un Screen International. Pašlaik viņš uzturas Tallinā, Igaunijā, kur darbojas kā spēles filmu sadaļas programmas vadītājs PÖFF Shorts, kas ir daļa no festivāla Black Nights. Viņš ir BAFTA, FIPRESCI, Eiropas Kinoakadēmijas, un Londonas kritiķu loka loceklis, kā arī ir Short Film Conference valdē. 

 

Pasākums norisināsies angļu valodā, tas ir bezmaksas, ar iepriekšēju pieteikšanos - https://forms.gle/NDYUBXwtMUWjdKvo8. Pieteikšanās termiņš ir 9. aprīlis, plkst. 16:00.

 

13. aprīlis

11:00 - 14:30 

Otrajā industrijas dienā pievērsīsimies latviešu kultūras organizāciju pārstāvjiem un viņu pieredzei ilgtspējīgu pasākumu organizēšanā.

Dalībnieki:

- Guna Dātava (Vides Risinājuma Institūts)

- Beka Bergere (Bek Berger) (Latvijas Jaunā Teātra institūts)

- Daina Auziņa (Muzeji Vides ilgtspējai)

- Gundega Turnele (Laba Daba)

- Kristīne Brīniņa (Horeogrāfe)

Pasākumu moderēs Eva Johansone (Latvija)

LTV kultūras žurnāliste, Starptautiskā projekta ACT: Art, Climate, Transition koordinatore Eva Johansone pēc tam, kad izstudēja filozofiju, nolēma studēt bioloģiju. Maģistrantūrā apgūst zaļā biologa prasmes un zināšanas. Paralēli veido dokumentālas filmas, vada tiešraides Latvijas Televīzijā, piemēram, Dziesmu svētkus, Kultūras ziņas un apbalvošanas ceremonijas. Šobrīdi ir galvenā redaktore vides raidījumam Zaļgalvis. Atzīst ka, pēc bērniņa piedzimšanas vēl krasāk apjauš ekoloģiskos draudus. Brīvprātīgi darbojas biedrībā Ascendum un Imanta Ziedoņa fondā Viegli, rīko 2x2 nometnes jauniešiem un atbalsta Latvijas Universitātes fondu. Pēc LJTI uzaicinājuma Eva vada Radošās Eiropas projektu ACT: Art. Climate. Transition. Tic, ka mākslas valodā iespējams daudzslāņaināk runāt par klimata krīzi un cilvēka lomu tajā.

 

Pasākums norisināsies angļu valodā, tas ir bez maksas, un tas tiks translēts facebook tiešraidē.

 

 

 

12.04, Pirmdiena

Sadarbībā ar īsfilmu festivālu tīklu Short Film Conference ielūdzam visus īsfilmu industrijas profesionāļus pievienoties un kopīgiem spēkiem virzīties uz dabai draudzīgāku filmu nozares nākotni! 

Vairāk informācijas šeit.

Pēcāk aicinām svinēt Eiropas jaunos talantus un īsfilmu izplatīšanu pāri robežām. Tiekamies, lai atklātu divas Eiropas īsfilmu iniciatīvas - T-Port un This is Short.

Vairāk informācijas šeit

 

 

 

13.04, Otrdiena

Bez maksas

Sadarbībā ar īsfilmu festivālu tīklu Short Film Conference ielūdzam visus īsfilmu industrijas profesionāļus pievienoties un kopīgiem spēkiem virzīties uz dabai draudzīgāku filmu nozares nākotni!  Vairāk informācijas šeit.