Industrijas pasākums - Programma Radošā Eiropa piedāvā!

2ANNAS sadarbībā ar Latvijas un Ziemeļreinas-Vestfālenes Radošās Eiropas MEDIA birojiem aicina svinēt Eiropas jaunos talantus un īsfilmu izplatīšanu pāri robežām.

Tiekamies 12. aprīlī, lai atklātu divas Eiropas īsfilmu iniciatīvas - T-Port un This is Short.

 

15:00 - 15:45 T-Port Market - tiešsaistes platforma īsfilmu veidotājiem

Dod savai filmai iespēju un kļūsti par daļu no T-Port!

T-Port sadarbojoties ar 2ANNĀM un Programmas Radošā Eiropa MEDIA birojiem Latvijā un Ziemeļreinā-Vestfālenē, Vācijā, dod bezmaksas pieeju platformai visiem industrijas dienu dalībniekiem. 

  1. Lai pieteiktos, dodies uz https://tportmarket.com/professional-registration/;
  2. Aizpildi pieteikuma formu un ievadi bezmaksas pieejas kodu 2Annas@TPORT
  3. Tavs konts būs izveidots īsi pēc pieteikuma.

*Kods derīgs līdz 2021. gada 19. aprīlim tikai industrijas profesionāļiem.

 

T-Port ir MEDIA atbalstīta novatoriska bezpeļņas tiešsaistes platforma, kuras mērķis ir popularizēt jaunos talantus un atvieglot īsfilmu izplatīšanu profesionālajā filmu nozarē. Platforma piedāvā vairāk nekā 900 neatkarīgu filmu veidotāju un studentu veidotus darbus, tostarp godalgotas un labāko festivālu atzītas filmas. Amos Geva, T-Port starptautiskais vadītājs, iepazīstinās ar to, kā darbojas T-Port, ar ieskatiem no filmu veidotājiem un profesionāļiem, kuri to izmanto.

T-Port pārstāvēs Amoss Geva (Vācija)

Amoss ir starptautiskais T-Port vadītājs. Viņa režisora un neatkarīgā producenta pieredze palīdz viņam koncentrēties uz starptautiskiem kopražojumiem, kas izvirza viņu priekšplānā sadarbības  veidošanā starp filmu industriju kā biznesu un jaunajiem talantiem kā filmu veidotājiem. Telavivas Universitātes Filmu un TV departamenta, kā arī Atelier Ludwisgburg-Paris (Filmakademie BW, La Femis, NFTS) absolvents, Geva ir ieguvis neskaitāmas balvas ievērojamos starptautiskos filmu festivālos gan kā režisors, gan kā producents.

Sarunā ar:

Lea Tribulē (Lea Triboulet), izplatīšanas kompānija Salaud Morisset (Francija)

Lea pievienojās Salaud Morisset izplatīšanas kompānijai 2019. gadā, kur viņa atbild par filmu izplatīšanu festivālos. Viņas darbi iekļauj  Jorga Lantima (Yorgos Lanthimos) pēdējo filmu Nimic un Džonatana Gleizera  (Jonathan Glazer) īsfilmas The Fall un Strasbourg 1518. Viņa arī koordinē mārketingu un ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars kampaņas.

Entonijs Nti (Anthony Nti), filmu veidotājs (Beļģija)

Entonijs Nti ir Ganā dzimis autors no Beļģijas. Viņa filma Da Yie ieguva Grand Prix 2020. gada Klermonferānas Starptautiskajā īsfilmu festivālā. Šobrīd viņš strādā pie savas pirmās pilnmetrāžas filmas Postcard, kas ieguva otro vietu Sam Spiegel FilmLab konkursā, un viņa televīzijas seriāls Clemenceau tika izvēlēts Torino Series Lab programmai.

Sarunu moderēs Līga Požarska, filmu kritiķe (Latvija/Francija)

Līga ir absolvējusi Žurnālistikas bakalaura programmu Rīgas Stradiņa universitātē, kā arī beigusi maģistrantūru Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras menedžments un radošās industrijas programmā, abos studiju periodos dodoties pieredzes apmaiņā Beļģijas un Francijas universitātēs.

Līdzšinējās profesionālās pieredzes pārsvarā saistītas ar mediju un kino industrijām. Padziļināti interesējas par īsfilmām: seko līdzi starptautiskiem īsfilmu festivāliem, pērn bija daļa no SHORT RIGA filmu priekšatlases komisijas, raksta par īsfilmām medijam TalkingShorts.com. Aizvadītajā gadā dibinātais starptautiskais filmu žurnāls Talking Shorts fokusējas uz īsfilmu apskati, kā galveno mērķi formulējot kritiska diskursa paplašināšanu par šo kino formātu.


16:00 - 16:30 This is Short – daudz vairāk nekā tiešsaistes festivāls

This is Short programmu kopīgi veido Eiropas īsfilmu tīkla (European Short Film Network, ESFN) dalībnieki, un tā sastāv no oriģināla satura, kā arī tiešas piekļuves četru filmu festivālu tiešsaistes piedāvājumam - Go Short (NL), Kurzfilmtage Oberhausen (DE), Vienna Shorts (AT) un Short Waves (PL). Īsfilmu portāls ir veidots kā tiešsaistes festivāls, nodrošinot simtiem filmu, konkursu, intervijas, sarunas un iespējas balsot un sniegt atsauksmes. Tīklu atbalsta Radošā Eiropa.

Programmu prezentēs Hilke Dēringa (Hilke Doering), Starptautisko konkursu vadītāja Oberhauzenas Īsfilmu festivālā (Vācija) 

Dzimusi 1966. gadā, augusi Vācijā un Šveicē. Viņa studēja socioloģiju Bīlefeldā un Parīzē un veica pētījumus par vizuālo socioloģiju un etnogrāfiju.

Viņa ir bijusi daļa no festivāla kopš 1995. gada kā Starptautisko konkursu vadītāja. Turklāt viņa ir atbildīga par starptautisko festivālu politiku. Šajā kontekstā viņa ir bijusi Eiropas filmu festivālu koordinācijas padomes locekle no 1996. līdz 2000. gadam un bijusi Short Film Conference prezidente no 1998. līdz 2003. gadam. Kopš 1996. gada viņa ir žūrijas locekle daudzos starptautiskos filmu festivālos.

Sarunā ar Leldu Ozolu, Radošās Eiropas MEDIA biroja pārstāvi (Latvija)

Lelda pievienojās Nacionālā Kino centra komandai 1998. gadā, kad sāka strādāt par starptautisko festivālu koordinatori. 2003. gadā Lelda izveidoja Latvijas MEDIA informācijas biroju un līdz pat šim brīdim ir atbildīga par ES MEDIA programmas īstenošanu Latvijā – šobrīd jau Radošā Eiropa Latvijas biroja sastāvā.

Pirms darba Kinocentrā Lelda strādāja Baltijas mediju centrā Dānijā, koordinējot ikmēneša TV raidījuma Mare Baltikum veidošanu ar sižetiem no 7 valstīm, kā arī uzsākot Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu – starptautisku dokumentālo filmu ideju tirgu.

No 1991. līdz 1996. gadam Lelda strādāja Latvijas Televīzijas Starptautisko sakaru daļā, kur koordinēja ar EBU saistītos jautājumus un organizēja apmācību kursus, kā arī strādāja ar ārvalstu filmēšanas grupām 90. gadu izaicinošajā politiskajā situācijā.

Pasākums norisināsies angļu valodā, tas ir bez maksas, un tas tiks translēts facebook tiešraidē.