Sadarbība un atbalsts

2ANNAS ATBALSTĪTĀJI 2024

 

2ANNAS SADARBĪBAS

 

 

 

Ziemeļvalstu un Baltijas īsfilmu tīklu (The Nordic-Baltic Shorts Network) 2010. gadā dibināja astoņi festivāli ar misiju attīstīt sadarbību starp Ziemeļvalstu filmu festivāliem.

Ziemeļvalstu un Baltijas īsfilmu tīklu mērķis ir veidojot sadarbību tīklus, apmainoties ar informāciju un idejām, stiprināt Ziemeļvalstu pozīcijas īsfilmu tirgū. Kopš pirmsākumiem arī trīs Baltijas valstis ir iesaistījušās šajā sadarbībā un paplašinājušas tās darbības jomu.

Galvenie mērķi un aktivitātes:
• Ziemeļvalstu un Baltijas valstu īsfilmu festivālu sadarbības platforma;
• Ziemeļvalstu un Baltijas valstu īsfilmu popularizēšana;
• Semināri un diskusijas;
• Pieredzes apmaiņas braucieni "Traveling screenings North in Shorts".

Ziemeļvalstu un Baltijas īsfilmu tīklu festivāli

 

Kā viena no tīklošanās organizācijām ir Baltic Shorts un tās mērķis ir starptautiskajai filmu sabiedrībai piedāvāt un popularizēt labākās Baltijas valstīs veidotās īsfilmas. 

Organizācijas Baltic Shorts sastāvā ietilpst Lietuvas īsfilmu aģentūra "Lithuanian Shorts", Tallinas filmu festivāla sadaļa "PÖFF Shorts", Latvijas festivāli 2ANNAS un Short Riga (Riga IFF), Latvijas Animācijas asociācija

Ik gadu, 2ANNA ar sadarbības partneriem no Baltic Shorts plāno apmeklēt lielāko īsfilmu festivālu un tirgu pasaulē - Klermonferānas īsfilmu festivālu, Francijā. 

Klermonferānas (Clermont-Ferrand) festivāls ir viens no senākajiem, lielākajiem un prestižākajiem īsfilmu festivāliem pasaulē, auditorijas un profesionāļu klātbūtnes ziņā tas ir otrs lielākais kinofestivāls Francijā (tūlīt pēc Kannām).

Klermonferānas īsfilmu festivāla ietvaros notiks īsfilmu tirgus, kurā jau otro gadu, darbosies arī kopīgs, Baltic Shorts organizēts (2ANNAS tajā skaitā), Baltijas valstu stends. Šajā stendā paredzēti Baltijas īsfilmu seansi, kurā katra Baltijas valsts izrādīs savā valstī veidotas filmas, tā iepazīstinot starptautisku auditoriju ar jaunākajām tendencēm Baltijas īsfilmu ainavā.

 

Toties Baltic Pitching Forum ir unikāla iespēja iepazīstināt Eiropas kinoproducentus, TV un filmu festivālu pārstāvjus, kā arī citus nozares ekspertus ar topošiem animācijas un spēles īsfilmu projektiem turpmākai sadarbībai un finansējuma piesaistei. Baltic Pitching Forum norisinās divos posmos. Pirmajā dienā notiek seminārs un tikšanās ar Eiropas kino nozares ekspertiem, savukārt otrajā dienā – projektu prezentācijas. 

Baltic Pitching forumu organizē Lietuvas īsfilmu aģentūra LITHUANIAN SHORTS sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kinofestivālu, Rīgas Starptautisko īsfilmu festivālu 2ANNAS, PÖFF Shorts (Tallinas Melno nakšu filmu festivāla sadaļa), Igaunijas, Īsfilmu centrs | ShortEst un Creative Europe Desk Lietuva MEDIA birojs.

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls ir Eiropas Kinoakadēmijas biedrs kopš 2014. gada. Šis statuss palīdz 2ANNAS starptautiskajai atpazīstamībai. 2ANNAS sevi pierāda kā nopietnu spēlētāju Eiropas filmu festivālu vidē. 2ANNAS komandas locekļi regulāri piedalās dažādos pasākumos, kurus organizē Eiropas Kinoakadēmija - gan balvu pasniegšanā, gan dažādās meistarklasēs.

Šajos pasākumos 2ANNAS komanda uzzina par jaunāko kino jomā, izglītojās, kā arī iegūst jaunus kontaktus un sadarbības partnerus. Piekļuve Eiropas Kinoakadēmijas filmu arhīvam nodrošina 2ANNAS kuratoru informētību par jaunākajām tendencēm Eiropas kino.

 

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS ir Īsfilmu konferences (Short Film Conference) biedrs kopš 2018. gada. Dalība šajā tīklā ir svarīga 2ANNAS, jo Īsfilmu konference apvieno pašus nozīmīgākos īsfilmu festivālus pasaulē, kas dod mums iespēju organizēt kopīgus pasākumus ar citiem biedriem, savstarpēji veidot sadarbības gan programmu apmaiņā, gan industrijas profesionāļu piesaistē.

Ik gadu 2ANNAS piedalās Īsfilmu konferences sapulcē, kura notiek februārī Klermonferānas īsfilmu festivālā, Francijā, kā arī esam aktīvi "Gada īsfilma" izvirzīšanas procesā.