Par festivālu

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS 2024. gadā norisināsies jau 28. reizi unkā ierasts, piedāvās skatītājiem oriģinālas, inovatīvas, izaicinošas, kā arī sociāli aktīvas īsfilmas un vidēja garuma filmas. 2ANNAS eksistē kontekstā, kurā īsfilmas formāts ir nevis tikai pakāpiens uz pirmo pilnmetrāžas darbu, bet gan apzināta, konsekventa izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgs mākslas fakts. Tāpat festivāls pazīstams ar trakām ballītēm neierastās vietās, brīvu atmosfēru un radošām izpausmēm ne tikai kino formā.

2ANNAS ik gadus piedāvā četras konkursa programmas: Starptautisko īsfilmu konkursu, Baltijas īsfilmu konkursu, Starptautisko vidēja garuma filmu konkursu, kā arī konkursu bērniem un jauniešiem paredzētām filmām. 2024.gadā festivāls norisināsies gan klātienē, gan arī tiešsaistē.

Kopš 2013. gada festivāls veido arī tematiskas ārpuskonkursa programmas. Ik pēc trīs gadiem tiek mainīts šo programmu tematu ciklsun tā mērķis ir sabiedrībā rosināt diskusiju par izvēlētajām fokusa tēmām, 2023. - 2025. gadu fokusa cikls izvēlēts "Ķermenis un miesa" (2023), "Prāts" (2024) un "Simbioze" (2025).

2024.gada festivāla tēmā “Prāts” pievērsīsimies cilvēka racionālajām un irracionālajām prāta pasaules šķautnēm. Aplūkosim gan zinātnes sasniegumus, gan arī (it kā) ārpus prāta esošas vīzijas. Kino formāts ir pateicīgs, lai vizualizētu apziņas slēptākos nostūrus.

Līdzās festivālam „2ANNAS” rīko atvērtas diskusijas starp filmu skatītājiem un veidotājiem, piedalās dažādos kultūras pasākumos, piemēram, Latvijas Mākslas akadēmijas karnevālā, starptautiskajā mūzikas festivālā Laba Daba, sarunu festivālā LAMPA, laikmetīgās mākslas forumā „Baltā nakts”, u.c., kā arī katru gadu dodas tūrē uz dažādām Latvijas pilsētām un vietām, demonstrējot spilgtākās festivāla filmu programmas.

Seko mums Facebook un Instagram.