-
Par festivālu
-
Vēsture
-
Arhīvs
-
Brīvprātīgie
-
Kontakti
-
Kā būt zaļiem: Ceļvedis (īs)filmu festivāliem
-
Bildes
Kā būt zaļiem: Ceļvedis (īs)filmu festivāliem
12. un 13. aprīlī Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS ietvaros norisinājās Forums Vai varam būt zaļi? – Kino industrijas piemērs, kurā tika pievērsta uzmanība vides aizsardzībai un industrijas ilgstpējai. Kopā ar ar īsfilmu filmu festivālu asociāciju Short Film Conference organizējām lekcijas, diskusijas un meistarklasi ar profesionāļiem, lai noskaidrotu, kā varam kopīgiem spēkiem virzīties uz dabai draudzīgāku filmu nozares nākotni.
Pasākuma rezultātā tapa gids jeb ceļvedis How to be green: A Guide for (short) film festivals (Kā būt zaļiem: Ceļvedis (īs)filmu festivāliem), kurā apkopoti konkrēti, praktiski ieteikumi kā videi draudzīgā veidā organizēt filmu festivālus. Septiņas lapas, viena no tām – vērtīgi resursi un papildliteratūra, kur turpināt izzināt tematu un sešas lapas ar 67 padomiem. Tie sadalīti deviņās kategorijās: 1. Vispārīgie ieteikumi 2. Ceļošanas 3. Enerģijas 4. Reklāmpreces (Merchandise) 5. Drukas 6. Ēdināšanas 7. Viesu servisa 8. Atkritumu organizēšanas un 9. Straumēšanas ieteikumi. Šis ceļvedis ir radīts kā ērts pavadonis, veicot izvēles festivāla organizēšanas laikā. Mums katram ir ietekme uz vidi, un, protams, ka viss nav mūsu rokās, taču festivālu organizatoriem ir ietekme. Tikai visi kopā, kā industrija, varam radīt īstas pārmaiņas, un tās sākās ar katru no mums.
Ceļvedis tika radīts kopā ar Loti Kirheru (Lotte Kircher) (Internationale Kurzfilmtage Winterthur), Svenu Švarcu (Sven Schwarz) (Kurzfilm Festival Hamburg), Klotildi de Svarti (Clotilde De Swarte) (Festival du nouveau Cinema, FNC), Klēru Onīlu (Claire O'Neill) (A Greener Festival), Gunu Dātavu (Vides Risinājuma Institūts), Beku Bergeri (Bek Berger) (Latvijas Jaunā Teātra institūts), Dainu Auziņu (Muzeji Vides ilgtspējai), Gundegu Turneli (Laba Daba), Kristīni Brīniņu (Horeogrāfe).
LEJUPLĀDĒ PDF CEĻVEDI