Tukuma 48h komūna Cinevillā

Pirmā Tukuma 48h kino komūna Cinevillā norisinājās no 18. - 20. septembrim Tukuma novadā. Izaicinājumā piedalījās 10 radošas komandas, kurām 48 stundu laikā bija jāizdomā scenārijs, jānofilmē un jāsamontē 5 minūšu īsfilma. Nedēļas nogali pavadījām vienotas komūnas gaisotnē, dzīvojot un radoši darbojoties kinopilsētā Cinevilla,  filmējot materiālu arī Tukuma novadā. 

Tukuma novada pašvaldības piešķirtā naudas balva - 1000 EUR pēc žūrijas apspriešanās piešķirta komandai Dziļi vīlies, kuras sastāvā darbojās Emīls Alps, Emīls Siliņš, Miks Romanovskis, Rūta Znotiņa un Līva Polkmane. Komanda ieguva arī tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet balvu, licences līgumu par īsfilmas iekļaušanu Shortcut platformā. 

Žūrijas vērtējums "filma“Cirtenis” veiksmīgi izstāsta kinematogrāfisko ideju, meistarīga kino valoda, asprātīgi izvēlētas detaļas, katrs kadrs ir pārdomāts ministāstiņš, sirsnīgi iesaistīti vietējie Tukuma iedzīvotāji, laba Cinevillas un Tukuma reklāma. Visu laiku bija interesanti skatīties, oriģināla, bija pārsteiguma momenti. Bija labi atrisinājuši situācijas ar cirtienu."

Skatītāju simpātiju izvēlējās Tukuma iedzīvotāji un viesi, kuri ieradās uz TUKKU MAGI pagalma atvēršanas svētkiem Tukumā. Skatītāji nobalsoja par īsfilmu "Next-Gen"  komanda A53, kuras sastāvā darbojās Gusts Matevičs, Marks Landmanis, Valts Bergmanis, Kristsrs Hartmanis, Rihards Dīcis. 

Žūrijas vērtējums " kodolīgs stāsts, lieliski specefekti, pārsteidza, ka ar maziem līdzekļiem var tik daudz izdarīt. Laba, dinamiska kameras kustība, veiksmīgi izmantotas pieejamās lokācijas."

Skatītāju simpātijas balvu no Kinopilsētas Cinevilla pasniedza Andrejs Ēķis - A53 ieguva iespēju savu nākamo projektu īstenot Cinevillā un tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet nolēma arī piešķirt savu balvu - licences līgumu par īsfilmas iekļaušanu Shortcut platformā. 

Izvērtējot visus projektus tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet nolēma iegādāties licenci vēl vienai izaicinājumā tapušajai īsfilmai komandas "NĒ NU JĀ" īsfilmai "Kitija". Komandas sastāvā: Kristiāna Švābe, Maija Madara Suipe, Monta Andžejevska, Andris Zeļonka.

Žūrijas vērtējums " labākais aktieris, - ja būtu labākā aktiera balva, to pasniegtu Dināra lomas atveidotājam, veiksmīgi izmantots documentary filmēšanas stils, pašironija " 

Apsveicam visus uzvarētājus!

Paldies par radošu darbu visām komandām:

Colortime 

Risebieši

Nonartists

EdArt

Kinonerāmie

Otrais stāvs

Eļļa