Jaunumi

08.08.2023

Trešais 2ANNAS kino vakars Tallinas ielas kvartālā

Arī augustā Tallinas ielas kvartālā bezmaksas brīvdabas kino vakari! Sadarbībā ar Starptautisko īsfilmu festivālu 2ANNAS vēl divus vasaras vakarus – 8. un 22. augustā – uz lielā skatuves ekrāna izrādīsim atzītu īsfilmu izlasi par sabiedrībā nozīmīgām un aktuālām tēmām.

📢Tiekamies šodien Tallinas ielas kvartāls no plkst. 21.00 uz seansu "Karš (un tā) pārvarēšanas mehānismi".

Neviens negaida karu. Neviens nav piedzimis, lai stātos tam pretī. Par spīti tam, mēs esam veidoti, lai pielāgotos jebkurai situācijai, visdrausmīgākajiem apstākļiem un milzu uztraukumiem. Turpinot dzīvot, raugoties uz priekšu, pārvarot, samierinoties, radot ko jaunu, paužot sēras un niknumu, kā arī aizstājot dusmas ar cerību, cilvēks pauž savus politiskos uzskatus to visjēlākajā un skaidrākajā emocionālajā formā.

Radošums un introspekcija ir būtiski reakcijas veidiem, kas palīdz sadzīt, atlabt un stāties pretī necilvēcībai.

🎯 Ikkatra no sešām programmā iekļautajām filmām vēsta par kara neizdzēšamo ietekmi uz indivīdu un komūnām. Šīs filmas ļauj ielūkoties to cilvēku ikdienas izaicinājumos un pārvarēšanas mehānismos, kuru dzīves satricināja krievijas armijas zvērības.

Kuratores: Olga Gusatinska, Saša Prokopenko (Kijivas Starptautiskais īsfilmu festivāls)

Sliktu laikapstākļu rezultātā tiekamies turpat, vietā - Angārs

Pasākuma norisi atbalsta Rīgas dome, LKA Nacionālā filmu skola, savukārt bezbēdnīgu našķošanos visa vakara garumā nodrošinās Ādažu čipsi, GarduMuti limonādes un minerālūdens 885