Jaunumi

10.05.2022

Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS godalgoto filmu seansi

13. un 14. maijā Tukumā, TukkuMaggi pagalmā, būs iespējams vērot Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS godalgoto filmu seansus. Festivālam tika pieteiktas vairāk nekā 2000 filmas, un četrās dažādās konkursu programmās tika noskaidrotas labākās starptautiskās, Baltijas, vidēja garuma filmas, kā arī bērnu un jauniešu īsfilmas. Šie seansi būs lieliska iespēja vērot izcilu kino no visas pasaules un plašais tematu loks ļaus atrast sev aktuālo ikvienam. 

 

13. maijā plkst. 21:30 gaidāma sešu filmu programma. Šajā seansā būs vērojama ukraiņu režisores Olhas Zhurbas īsfilma „Tēta apavi”, kas saņēma festivāla Grand prix. Žūrija īpaši uzteica tās nevainojamo režiju un to, cik meistarīgi risināta jūtīga tēma – filma vēsta par trīspadsmit gadīgo Sašu no bērnu nama, kuru gribētu adoptēt kāda ģimene. Tomēr kaut kas viņu nelaiž prom... Tāpat seansā arī filma, kas vēl nesen ieguvusi prestižā Tamperes filmu festivāla galveno balvu - „Omītes seksuālā dzīve” (Urška Djukić, Émilie Pigeard, Slovēnija). Tajā asprātīga animācija, kas savijas ar arhīva fotogrāfijām, kontrastē un uzsver sievietes stigmatizēto un iepriekš noteikto lomu Slovēnijā 20. gs. 1. pusē. Seansā iekļauta arī animācijas filmiņa „Lapsa” (Dominik Girod, Britt Abrecht, Vācija), kuru par vislabāko atzinusi tieši bērnu auditorija. Seansu papildinās arī par labāko spēlfilmu apbalvotais pieaugšanas stāsts „Vētras memuāri” (Sofia Georgovassili, Grieķija) un latviešu jaunās režisores Elzas Gaujas filma „Komandantstunda” un citas.

 

14. maijā seanss norisināsies Muzeju nakts ietvaros, plkst. 21:30 Šajā vakarā gaidāma citu filmu programma, kurā iekļautas filmas, kas uzrunās gan pieaugušos, gan bērnus. Skatītājiem tiks piedāvātas jauniešu apbalvotā īsfilma „Vien bērns” (Simone Giampaolo, Šveice), kas ir kā vizuāls dzejolis par bērnu izmisīgo aicinājumu rīkoties planētas nākotnes vārdā, un par labāko vidēja garuma filmu atzītā „Alizava” (Andrius Žemaitis, Lietuva) – stāsts par bāreni Alizavu un viņa tēvu, kura dvēsele mīt dažādos objektos. Skatītājiem būs iespēja iepazīties arī ar labāko animācijas īsfilmu „Kas atsaucas klusumā” (Marine Blin, Francija) un citām. 

 

Labākās īsfilmas noteica starptautiska žūrija – Olga Gusiatinska, Kijivas Starptautiskā īsfilmu festivāla kuratore un tulkojumu daļas vadītāja, Joni Menniste, filmu veidotājs un animators no Somijas, Turku Animācijas festivāla mākslinieciskais direktors, kā arī latviešu režisore Adriāna Roze. 

 

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS šogad norisinājās jau 26. reizi un ir kļuvis par nozīmīgu notikumu kino industrijā starptautiskā līmenī. Festivāla programma ļauj iepazīties ar augstvērtīgu kino no visas pasaules un, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Tukuma novada Domi, jau trīs gadu garumā sniedz šo iespēju arī tukumniekiem.