Jaunumi

16.04.2022

Labākās Baltijas īsfilmas titulu un īpašo balvu no BBRental / BBPosthouse šogad ieguva režisora Sander Joon animācija "Sierra" (Sjerra) / Igaunija / 2022

2Annas ISFF 2022 apbalvošanas ceremonijā uzzinājām, kuras īsfilmas saņēmušas augstāko žūrijas novērtējumu un kopā ar mūsu atbalstītājiem un draugiem apbalvojām uzvarētājus!

Labākās Baltijas īsfilmas titulu šogad ieguva režisora Sander Joon animācija  "Sierra" (Sjerra) /Igaunija / 2022. Uzvarētāji tika apbalvoti ar lielisku iespēju veikt filmu pēcapstrādi vai saņemt filmēšanas ekipējuma nomu 2000 EUR apmērā no kompānijām BBRental vai BBPosthouse!

Īsfilmas vērtēja starptautiska žūrija – Olga Gusiatinska (Kijivas Starptautiskā īsfilmu festivāla kuratore un tulkojumu daļas vadītāja), Joni Menniste (filmu veidotājs un animators no Somijas, Turku Animācijas festivāla mākslinieciskais direktors), kā arī latviešu režisore Adriāna Roze. 

Žūrijas viedoklis par filmu: “Smieklīgs un absurds humors, izmantots kā instruments, lai pastāstītu par valdošā tēva attiecībām ar dēlu. Šis ir stāsts, kas pārsteidz līdz pēdējam kadram.”

Animācijas filma “Sierra” stāsta par to kā vecāki bieži spiež bērnus iet savās pēdās. Kāda tēva apsēstība ar ralliju pārvērš bērnu par mašīnas riepu.
Iepazīsties ar filmu un tās veidotāju intervijā priekš Artteritory.com, kura notika neilgi pirms festivāla atklāšanas: https://arterritory.com/en/screen_-stage/topical_qa/26076-humour_can_have_a_healing_role?fbclid=IwAR0maKKpuygxt9gqhcpnSx3ggfajo1bEX2-kQ4EKhrMXMGmOJX_KyF44J9Y