Jaunumi

19.03.2024

IZZIŅO INDUSTRIJAS DIENU PROGRAMMU 2ANNAS FORUMS: APZIŅAS LABIRINTOS

No 7. līdz 11. aprīlim norisināsies Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS Industrijas dienu programma 2ANNAS FORUMS: Apziņas labirintos. Šogad, izrietot no festivāla fokusa tēmas PRĀTS, Industrijas dienās pievērsīsimies tēmām prāts, atmiņa un zemapziņa. Ieeja visos pasākumos ir bezmaksas visiem interesentiem.

Pasaulē strauji aug tendence filmu veidošanā iesaistīt mākslīgo intelektu (MI), tāpēc likumsakarīgi, ka MI ir kļuvis par aktuālu diskusiju tematu starptautiskajā kino vidē. Lai izaicinātu festivāla apmeklētājus aktīvi iesaistīties, kā arī atbildēt uz jautājumu, vai MI iznīcina radošumu vai to veicina, jauno mediju mākslinieks Jurģis Peters ir izveidojis interaktīvu instalāciju "AI Odyssey", kur katrs festivāla apmeklētājs varēs radīt savu īsfilmas scenāriju kopā ar MI. Instalācija tiks atklāta pirmdien (08.04.) plkst. 18.00 un būs pieejama visiem Kaņepes Kultūras centra apmeklētājiem līdz festivāla noslēgumam.

Otrdien (09.04.) norisināsies lekcija "Apziņas labirintos: Filma kā sapnis" (17.00, Kaņepes Kultūras centrs), kur ikviens interesents varēs uzzināt, kā sapņi, simboli un filosofija mijiedarbojas ar vizuālo stāstniecību filmu teorijā. Lekciju angļu valodā vadīs čehu kino teorētiķe un profesore Terēza Hadravova (Tereza Hadravová).  

Trešdien (10.04.) aicinām visus interesentus uz diskusiju "Apziņas labirintos: Mākslīgais intelekts un radošums kino industrijā" (16.00, k/t Kino Bize), kur kopā ar dažādu kino profesiju pārstāvjiem apspriedīsim perspektīvas un ierobežojumus MI praktiskai pielietošanai radošajā darbā. Diskusija angļu valodā, moderatore – vācu scenāriju autore un producente Nira Bozkurta (Nira Bozkurt). 

Pēc diskusijas aicinām nesteigties prom, jo, papildinot sarunā aktualizētās tēmas, turpat k/t Kino Bize plkst. 18.00 gaidāms īsfilmu seanss "Apziņas labirintos: Algoritmiskās vīzijas". Programmas kuratora lomā šoreiz iecelts mākslīgais intelekts, kam tika dots uzdevums ar algoritma palīdzību atlasīt pēdējās desmitgades Eiropas īsfilmas, kas pievēršas tēmām prāts, mākslīgais intelekts un tehnoloģijas. 

Ceturtdien (11.04.) notiks prezentācija "Talanta attīstīšanas iespējas īsfilmu industrijā" (14.30, LKA Nacionālā Filmu skola), kur kino industrijas pārstāvji dalīsies ar vērtīgiem resursiem un informāciju par to, kā orientēties īsfilmu industrijā. Prezentācija notiks latviešu un angļu valodā.

Vakarā atmiņās atgriezties vedinās diskusija "Apziņas labirintos: Kino, atmiņa un 90tie" (19.30, Kaņepes Kultūras centrs). Sarunas laikā pētīsim, kā filmas, kuras patērējām bērnībā veidoja mūsu identitāti un apsvērsim, kā šajās filmās skartās tēmas un perspektīvas skatāmas mūsdienu sabiedrības kontekstā. Noskaidrosim, kāpēc deviņdesmito gadu nostalģija joprojām ir tik dominējoša un vai šajā posmā veidojusies kolektīvā atmiņa. Diskusiju latviešu valodā vadīs režisors Jānis Ābele. Pēc diskusijas plkst. 21.30 plānota diskotēka "Tape Art 90tie" ar lenšu dīdžeju Robertu Gobziņu.

Visbeidzot, lai veicinātu filmu, īpaši īsfilmu, kritikas attīstību un popularizēšanu Baltijas reģionā, Industrijas dienu ietvaros, no 7. līdz 11. aprīlim, tiks īstenota arī Jauno Kritiķu Meistardarbnīca, kurā trīs Baltijas valstu topošajiem kino kritiķiem būs iespēja serbu mentores Taras Karajicas (Tara Karajica) vadībā apgūt filmu kritikas teoriju, praktizēties īsfilmu analizēšanā, kā arī izvēlēties vienu kritiķu balvas ieguvēju.

2ANNAS Industrijas dienas tiek organizētas ar Nacionālā Kino Centra un Radošā Eiropa MEDIA biroja Latvijā atbalstu.