Jaunumi

13.03.2024

2ANNAS IZZIŅO KRITIĶU DARBNĪCAS DALĪBNIEKUS

Pirmo reizi festivāla vēsturē, mentores Taras Karajicas (Tara Karajica) vadībā trīs topošās kritiķes intensīvā četru dienu meistardarbnīcā apgūs filmu kritikas teoriju, praktizēsies īsfilmu analizēšanā, kā arī izvēlēsies arī vienu kritiķu balvas ieguvēju.

 

DALĪBNIEKI

 

Grēte Kaio (Grete Kaio), Igaunija
Grēte ir jauna kinorežisore, kura mīlestību pret vizuālo stāstniecību atklāja vidusskolas laikos. Šobrīd viņa studē žurnālistiku Tartu Universitātē un nākotnē cer izmantot iegūtās prasmes, lai ar stāstiem vestu plašāku auditoriju valdzinošajā kino pasaulē.

 

Kamile Zinkevičiūte (Kamilė Zinkevičiūtė), Lietuva
Kamile šobrīd apgūst radošo komunikāciju Viļņas Universitātē, bet nopietnāka interese un izpratne par kino viņai radās pēc padziļinātas nozares izpētes Erasmus programmas ietvaros un prakses vietējā kinoteātrī.

 

Liene Helēna Nugumanova, Latvija
Liene ir topoša kino pētniece, animācijas entuziaste un māksliniece. Viņa šobrīd studē Audiovizuālās un skatuves mākslas teoriju Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālajā Filmu skolā.

 

MENTORS

 

Tara Karajica ir Belgradā dzīvojoša kino programmu veidotāja, kritiķe un žurnāliste. Šobrīd viņa ir Igaunijas kinofestivāla Black Nights īsfilmu programmas PÖFF Shorts kuratore un industrijas programmas vadītāja. Iepriekš viņa ir bijusi spēlfilmu programmas veidotāja Durbanas Starptautiskajā filmu festivālā un festivālā SXSW, kā arī īsfilmu programmas direktore un kuratore festivālā SEEFest.

Viņas raksti ir tikuši publicēti tādos kino portālos kā Variety, Indiewire, Screen International, Little White Lies, Business Doc Europe, Film New Europe un citos plašsaziņas līdzekļos, tostarp Eiropas Kino akadēmijas tiešsaistes žurnālā Close-up, un Eurimages.

Tara ir Eiropas Kino akadēmijas, Tiešsaistes filmu kritiķu biedrības un Sieviešu kinožurnālistu alianses biedre un labākā kritiķa balvas laureāte 2014. gada kinofestivālā Altcine Action.

2016. gada septembrī Tara nodibināja īsfilmām veltītu interneta žurnālu Yellow Bread, kas tika iekļauts 2017. gada 25 labāko īsfilmām veltīto blogu un tīmekļa vietņu sarakstā. 2018. gada februārī viņa izveidoja Fade to Her – žurnālu par veiksmīgām sievietēm kinomākslas nozarē, bet 2019. gadā viņa bija Eiropas filmu popularizēšanas organizācijas perspektīvāko jauno aktieru balvas "Filmu zvaigznes(Shooting Stars) žūrijas locekle. Tara regulāri piedalās kino festivālos kā kino kritiķe, moderatore un žūrijas locekle.

Jauno kritiķu meistardarbnīca tiek organizēta ar Latvijas Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu.