Jaunumi

05.12.2020

Īsfilmu programma tiešsaistē: Festivāls «2ANNAS» sēdīsies laika mašīnā

Sestdien, 5. decembrī no plkst. 16.00 festivāla oficiālajā Facebook vietnē “2Annas ISFF” interesentiem būs iespējams bez maksas noskatīties dzejnieku apvienības “Орбитa” un 2ANNAS veidoto filmu izlasi “Deadly boring”, apvijot ziemīgo vakaru dzejā un kino, tagadnē un pagātnē. 

Ceļojumu aizgājušajos laikos atklās īpašā 2000. gadu sākumam veltītā filmu izlase “Deadly boring”, ko veidojusi dzejnieku apvienība “Орбитa” un festivāls 2ANNAS. Seansā skatītājiem tiks piedāvāta dzejas īsfilmu izlase, kurā iekļauti tādi hīti kā “Un nebūs svētku rīt...”, “Copywriter”, “Balāde par skolnieku”, “Fiziķis” un “Sveta”. Kā nodeva laikam sekos arī īsfilmu izlase no festivāla “Word in Motion”, kas tika rīkots tālajā 2001. un 2003.gadā, bet noslēgumā tiks demonstrētas divas asprātīgas un maz redzētas īsfilmas no 2ANNAS festivāla kolekcijas: Kārļa Vītola veidotā īsfilma “Trofeja” un Kalvja Klubura un Dāvja Bojāra “Tālbraucēja šofera sapnis”. Laikmeta elpu īsfilmām piešķirs arī neparastais atmiņu pikseļojums, kas radies tās savulaik digitalizējot no VHS kasetēm.


“Šobrīd, kad nevaram apmeklēt kinoteātri un filmu baudīšana pilnībā ir pārcēlusies uz mājas dīvāniem, vēlamies piedāvāt unikālu un pozitīvi uzlādētu kino pieredzi, kas ļautu katram saturīgi pavadīt sestdienas vakaru un pakavēties nostaļģijā par bijušiem laikiem,” par seansa ideju stāsta festivāla 2ANNAS direktors Viesturs Graždanovičs.


2ANNAS ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Festivāls 2ANNAS jau 25 gadus piedāvās filmas, kas paplašina kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, kā arī stāsta par aktuālām tēmām lokāli un starptautiski. Festivāla veidotāji piedāvā nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot jaunus meklējumus. Festivāla mērķis ir popularizēt īsfilmas žanru, iepazīstināt skatītājus ar Eiropas un pasaules kino, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Īsfilmu festivālu organizē filmu studija “Urga”.

Foto: Kadrs no filmas “Sveta”