Jaunumi

27.01.2021

Festivāls 2ANNAS aicina uz lekciju un sarunu ciklu ZEME

Lekciju ciklu 28. janvārī plkst. 18.00 festivāla oficiālajā Facebook lapā “2Annas ISFF” atklās kino zinātnieks Viktors Freibergs, ļaujot ieskatīties viena no visu laiku izcilākā fantasta Žila Verna piedzīvojumu romānu ("Ceļojums uz Zemes centru", "20 000 ljē pa jūras dzelmi" un "Astoņdesmit dienās apkārt zemeslodei") kino adaptāciju piemēros. Tie nav tikai ceļojumi uz Zemes centru un apkārt pasaulei, bet arī savdabīgs ceļojums daudzu skatītāju jaunībā, kad Žils Verns bija rakstnieks, kura fantāzija vilināja lasītājus.

Sarunu cikla turpinājumā 25. februārī kopā ar režisori Lailu Pakalniņu būs iespēja noskatīties viņas dokumentālo filmu „Leiputrija”, dodoties uz vietām, kuras labprāt izliekamies neredzam, piemēram, izgāztuvi. Šajā šķietami nepievilcīgajā atkritumu tuksnesī mājo neskaitāmas dzīvas radības, kam izgāztuve ir elitāra dzīvesvieta, kas saviem iemītniekiem piedāvā barību un siltumu visu cauru gadu. Savukārt noslēdzošajā diskusijā „Konektivitāte”, kas norisināsies 25. martā, kopā ar Vides Risinājumu institūtu tiks aplūkota mijiedarbība starp cilvēku, vidi un mākslu.

Lekciju un sarunu cikls būs skatāms bez maksas 28. janvārī, 25. februārī un 25. martā plkst. 18.00 festivāla oficiālajā Facebook lapā “2Annas ISFF”. 
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS 2021. gadā norisināsies no 9. līdz 15. aprīlim un aicinās ielūkoties aktuālos jautājumos par planētu Zeme ar inovatīvu, bet tajā pašā laikā viegli uztveramu un oriģinālu īsfilmu stāstu un diskusiju palīdzību. Filmu programmās tiks pētīti dažādi utopiju un apokalipšu scenāriji, tāpat skatītāji tiks ievilināti maģiskos ceļojumos zem ūdens, gaisā un pazemē. Festivālā ieskanēsies arī idejas par ekoseksualitāti, ekofeminismu un to, ko mēs varam darīt, lai nākotne būtu citādāka.

2ANNAS ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Festivāls 2ANNAS jau 25 gadus piedāvās filmas, kas paplašina kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, kā arī stāsta par aktuālām tēmām lokāli un starptautiski. Festivāla veidotāji piedāvā nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot jaunus meklējumus. Festivāla mērķis ir popularizēt īsfilmas žanru, iepazīstināt skatītājus ar Eiropas un pasaules kino, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Īsfilmu festivālu organizē filmu studija “Urga”.        
 

Foto:  kadrs no filmas „Ceļojums uz Zemes centru” (1954)