Jaunumi

04.03.2024

28. ISFF 2ANNAS tēma “Prāts”

Šī gada festivāla galvenā tēma – “Prāts”

Katru gadu festivālā tiek izvirzīta galvenā tēma, šogad tas ir “Prāts”, kas raksturo cilvēka neierobežotās spējas radoši izpausties, vienlaicīgi risinot svarīgus konfliktus un atklājot jaunus apvāršņus savā apziņā. “Festivāla fokusa programmas tiks veltītas dažādām tēmām, kas saistītas ar cilvēka prātu, emocijām un radošajām izpausmēm. Filozofijas žurnāla “Tvērums” veidotā programma “P(l)ūstošais laiks” izzinās laika un telpas relativitāti un laika plūdumu kino. Programma “Psihodēliskais prāts” ielūkosies, kā filmu varoņu pasaules uztvere mainās dažādu psihedēlisko vielu ietekmē. Tāpat, arī 2ANNAS pētīs vienu no cilvēka prāta visinteresantākajiem fenomeniem - humoru un tā nozīmi cilvēces eksistencē, par festivāla programmu saturu stāsta Laima Graždanoviča, 2ANNAS programmu direktore.

 

“Sadarbības programmas izveide ar Kijivas Starptautisko īsfilmu festivālu (Ukraina) jau kļuvusi par tradīciju. Mums kā festivāla veidotājiem šī ir svarīga festivāla sadaļa, jo šīs programmas filmas iedziļinās to cilvēku emocionālajās ainavās, kuri ir spiesti bēgt no kara postījumiem. Sākt dzīvi no jauna pret paša gribu un spēt pielāgoties jaunai realitātei, saglabājot savas saknes nav vegls uzdevums. Kino palīdz šos stāstus izstāstīt un parādīt plašākai publikai.”

 

Tīri kvīrs - kino mākslinieciskās izpausmes

Šogad pirmo reizi festivāla un Latvijas kino industrijas vēsturē tiks prezentēta jauna festivāla LGBTQ+ sadaļa “Tīri kvīrs”. Festivāla laikā tiks rādītas 3 īsfilmu programmas, norisināsies diskusijas un neformālie pasākumi akcentējot kvīru kopienu. Nosaukums “Tīri kvīrs” atspoguļo gan programmas tematisko tvērienu, gan ironizē par kino iespējām palikt “tīrās kategorijās”. Ar šo festivāla sadaļu vēlos izaicināt skatītājus atvērt savu prātu plašākam krāsu spektram kino pasaulē. Šīs sadaļas programma fokusējas uz LGBTQ+ kopienas un filmdaru stāstiem, pētot mākslinieciskas stratēģijas, kuras tiek izmantotas, lai norādītu uz atšķirīgo no pamatstraumes kino stāstiem, vai tieši otrādi – akcentētu līdzības un caur to uzsāktu kritisku dialogu”, stāsta programmas “Tīri kvīrs” kurators Žulijens Nuhums Kulibali

 

Industrijas dienas – vai mākslīgais intelekts ietekmē radošumu?

Industrijas dienu programma “2ANNAS: Apziņas labirintos” šogad balstīta uz festivāla virstēmām – prāts, atmiņa un zemapziņa. “Programmas ietvaros tiks pētīts un diskutēts par mākslīgā intelekta (MI) potenciālu filmu veidošanā un ietekmi uz radošumu, tostarp dodot iespēju interesentiem ar MI palīdzību izveidot savu īsfilmas scenāriju. Diskutēsim arī par kino kolektīvo atmiņu, deviņdesmito gadu nostaļģiju un pētīsim valdzinošo zemapziņas elementu pasauli mūsdienu kinomākslā.  Visbeidzot, industrijas dienu ietvaros tiks īstenota arī īsfilmu kritiķu darbnīca, kurā trīs Baltijas valstu topošajiem kino kritiķiem būs iespēja nostiprināt savas iemaņas un vairot zināšanas pieredzējuša mentora vadībā,” informē Industrijas dienu vadītāja Diāna Trope.

Iepazīsties ar programmu šeit