Diskusija "Apziņas labirintos: Mākslīgais intelekts un radošums kino industrijā"

Sekojot līdzi kino nozares aktualitātēm, kopā ar kino profesiju pārstāvjiem diskutēsim par mākslīgā intelekta (MI) izmantošanu radošajā darbā. Sarunas gaitā apspriedīsim, kādas ir perspektīvas un ierobežojumi MI praktiskai pielietošanai, kā arī pievērsīsimies ētiskajiem aspektiem, kas saistīti ar MI integrāciju radošajā sfērā - autortiesībām, plaģiātisma risku un ietekmi uz darba tirgu. Sarunas izskaņā klātesošajiem būs iespēja uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem. 

Diskusija (angļu valodā) norisināsies trešdien, 10. aprīlī, plkst. 16.00 kinoteātrī Kino Bize. Ieeja visiem interesentiem bez maksas.

 

DALĪBNIEKI

 

Nira Bozkurta (Nira Bozkurt, Vācija), diskusijas moderatore

Nira Bozkurta ir pieredzes bagāta scenāriste, producente un režisore, kuras fokuss ir filmas, seriāli, paplašinātā realitāte (XR) un audio grāmatas. Viņa specializējas jaunos stāstniecības formātos un radošo tehnoloģiju un mākslīgā intelekta (MI) pielietošanā, lai izaicinātu pašreizējo stāvokli un veicinātu iekļaušanu un daudzveidību. Niras darbs ir ticis atzinīgi novērtēts daudzos starptautiskos festivālos. Viņa bieži piedalās kino industrijas pasākumos, kur dalās ar zināšanām par uzņemējdarbības attīstību, paplašināto realitāti un MI iesaisti stāstniecības jomā, kā arī vieslekcijās Bādenes-Virtembergas Kinoakadēmijā, kur viņa izglīto par interaktīvo mediju izveidi un MI izmantošanu stāstniecībā un filmu veidošanā. Nira ir arī Vācijas scenāristu asociācijas biedre un aktīvi piedalās MI darba grupā, kas pēta MI integrāciju stāstniecībā un tā potenciālu uzlabot radošo procesu.

 

Alīna Manolake (Alina Manolache, Rumānija)

Alīna Manolake ir režisore, māksliniece un profesore, kas savos darbos apvieno dokumentālo un eksperimentālo kino. Pēc tēlotājmākslas studijām Alīna pievērsās filmu veidošanai, radot virkni daudzveidīgu filmu, kā, piemēram, "Pazudušie bērni pludmalē" ("Lost Kids on the Beach"), "Vasaras beigas" ("End of Summer"), "ES ESMU ŠEIT" ("I AM HERE') un "3 Dialogi par nākotni" ("3 Dialogues About the Future"). Šīs filmas piedzīvoja pirmizrādes mākslas galerijās un muzejos, kā arī tādos festivālos kā Amsterdamas Starptautiskais dokumentālo filmu festivāls, starptautiskais dokumentālo filmu festivāls Visions du Réel Nionā un Kopenhāgenas starptautiskais dokumentālo filmu festivāls CPH:DOX.

Šobrīd Alīna strādā pie pilnmetrāžas dokumentālās filmas "Tukšā vasara" ("A Summer of Nothing") un vada lekcijas par kino Lucernas Lietišķo zinātņu un mākslas universitātē Šveicē. 

 

Pablo Nunjess Palma (Pablo Núñez Palma, Čīle / Nīderlande)

Pablo Nunjess Palma ir režisors, kas nodarbojas ar eksperimentālo kino, grafisko dizainu un scenāriju rakstīšanu. Viņš ir dokumentālo filmu kolektīva Mapa Fílmico de un País (MAFI) līdzdibinātājs un autors datorprogrammai Jan Bot, kas ģenerē eksperimentālas īsfilmas ar mākslīgā intelekta palīdzību. Pablo ir absolvējis Čīles Katoļu universitāti, kā arī pabeidzis studijas Amsterdamas Universitātē un Nīderlandes Kinoakadēmijā. Viņa darbi ir tikuši prezentēti Roterdamas Starptautiskajā kinofestivālā, Amsterdamas Starptautiskā dokumentālo filmu festivāla (IDFA) platformā DocLab un citviet.

 

Nils Putmans (Niels Putman, Beļģija)

Nils Putmans ir beļģu īsfilmu platformas Kortfilm.be mākslinieciskais vadītājs un tiešsaites žurnāla Talking Shorts līdzdibinātājs un galvenais redaktors. Šobrīd viņš ir Starptautiskā animācijas filmu festivāla Fantoche (Šveice), Gentes filmu festivāla (Beļģija), kā arī video straumēšanas vietnes Avila (Beļģija) programmas kurators. Kā vieskurators Nils ir piedalījies festivālos Kvebekā, Drēzdenē un Poznaņā.

 

Antans Skučas (Antanas Skučas, Lietuva)

Antans Skučas animācijas jomā strādā jau kopš 2005. gada. Viņa debijas filma "Bērnības dienasgrāmata" ("Childhood Diary") 2009. gadā saņēma Lietuvas Kinoakadēmijas balvu. 2015. gadā viņš nodibināja filmu producēšanas kompāniju Tylus kinas. Paralēli radošajai darbībai viņš ir pasniedzējs Viļņas Mākslas akadēmijā un strādā ar jaunajiem medijiem XR, VR, AR un AI.

2ANNAS Industrijas dienas tiek organizētas ar Nacionālā Kino Centra un Radošā Eiropa MEDIA biroja Latvijā atbalstu.