Jaunumi

08.04.2024

ŠOGAD INDUSTRIJAS DIENU PROGRAMMĀ MĀKSLĪGAIS INTELEKTS, 90TIE UN APZIŅAS LABIRINTI

8. aprīlī sāksies Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS Industrijas dienu programma 2ANNAS FORUMS: Apziņas labirintos. Šogad Industrijas dienas pasākumi veltīti cilvēka prātam, atmiņai un zemapziņai. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas visiem interesentiem.

Industrijas dienu programma kā ierasts rosina uz diskusiju par nozares aktualitātēm industrijas pārstāvju vidū, kā arī pietuvina plašāku publiku kino industrijas aizkulisēm. Šogad, pievēršoties mākslīgā intelekta (MI) tēmai, festivāls aicina apmeklētājus nebūt tikai skatītājiem, bet arī praktiski iesaistīties, radot pašiem savas īsfilmas scenāriju kopā ar īpaši veidota MI algoritma palīdzību interaktīvā instalācijā "AI Odyssey".

Instalācijas autors Jurģis Peters: "Instalācija ir veidota kā atsauce uz ikonisko melno monolītu no režisora Stenlija Kubrika filmas "2001: Kosmiskā Odiseja". Šajā filmā mistisks melns monolīts kļūst par katalizatoru cilvēces tālākai attīstībai. Līdzīgi mūsdienās mākslīgais intelekts bieži vien tiek uztverts par sava veida katalizatoru cilvēces tālākai attīstībai. Instalācija ir aicinājums reflektēt par autorību un cilvēka radošumu laikā, kad ģeneratīvā mākslīgā intelekta tehnoloģijas pārņem arvien vairāk radošās disciplīnas." Instalācija tiks atklāta pirmdien, 8. aprīlī, plkst. 18.00 Kaņepes Kultūras centrā.

Savukārt, 9. aprīlī plkst. 17.00 Kaņepes Kultūras centrā norisināsies lekcija "Apziņas labirintos: Filma kā sapnis". Lekcijā čehu kino teorētiķe un profesore Terēza Hadravova (Tereza Hadravová) pastāstīs, kā sapņi, simboli un filosofija mijiedarbojas ar kino.

10. aprīlī plkst. 16.00 kinoteātrī "Kino Bize" gaidāma diskusija "Apziņas labirintos: Mākslīgais intelekts un radošums kino industrijā". "Sarunas gaitā apspriedīsim, kādas ir perspektīvas un ierobežojumi MI praktiskai pielietošanai radošajās industrijās, kā arī ētiskajiem aspektiem, kas saistīti ar MI integrāciju radošajā sfērā," komentē Industrijas dienu vadītāja Diāna Trope.

Diskusijā piedalīsies Eiropas kino industrijas pārstāvji: Alīna Manolake (Alina Manolache, Rumānija), režisore; Pablo Nunjess Palma (Pablo Nuñez Palma, Nīderlande), mākslinieks; Nils Putmans (Niels Putman, Beļģija), kino kritiķis, tiešsaistes īsfilmu žurnālu Kortfilm.be un Talking Shorts redaktors; Antans Skučas (Antanas Skučas, Lietuva), režisors un animators.

Diskusija notiks angļu valodā, un tās moderatore būs scenāriju autore un producente Nira Bozkurta (Nira Bozkurt, Vācija).

Pēc diskusijas plkst. 18.00 turpat kinoteātrī "Kino Bize" norisināsies īsfilmu seanss "Apziņas labirintos: Algoritmiskās vīzijas", kurā tiks demonstrētas spilgtas un neparastas mākslīgā intelekta izvēlētas īsfilmas. Vai ir iespējams, ka algoritmam piemīt gaume?

Tiem, kas domā par to, kā izveidot īsfilmu un gūt panākumus, ceturtdien, 11. aprīlī, plkst. 14.30 LKA Nacionālajā Filmu skolā būs iespēja uzzināt vairāk prezentācijā "Talanta attīstīšanas iespējas īsfilmu industrijā"

11. aprīlī plkst. 19.30 Kaņepes Kultūras centrā notiks diskusija "Apziņas labirintos: Kino, atmiņa un 90tie. Stāsta Diāna Trope: "Deviņdesmitie gadi Latvijā bija pārmaiņu laiks politikā, sabiedrībā, kā arī mākslā. Sarunā apspriedīsim, kāds bija šis laikmeta posms un kā filmas, kuras patērējām bērnībā veidoja mūsu identitāti, kā arī noskaidrosim, kāpēc deviņdesmito gadu nostalģija joprojām ir tik dominējoša un vai šajā posmā veidojusies kolektīvā atmiņa."

Diskusiju latviešu valodā vadīs režisors Jānis Ābele. Diskusijā piedalīsies Bruno Aščuks, filmu producents un kino kritiķis; Dace Čaure, kino kritiķe un kuratore; Laima Graždanoviča, 2ANNAS programmas direktore; Marta Elīna Martinsone, režisore, publiciste un scenāriste.

Vakara turpinājumā, plkst. 21.30, tupat Kaņepes Kultūras centrā aicinām iejusties klases vakara noskaņās diskotēkā "Tape Art 90tie" kopā ar lenšu dīdžeju Robertu Gobziņu.

2ANNAS Industrijas dienas tiek organizētas ar Nacionālā Kino Centra un Radošā Eiropa MEDIA biroja Latvijā atbalstu.