Jaunumi

20.03.2014

Nīderlandes īsfilmu seanss

Sestdien, 22. martā 2ANNAS Rīgas Kino muzejā (Peitavas iela 10) rādīs 7 jaunas eksperimentālas īsfilmas no Nīderlandes par tēmu CITĀDAIS gan saturā, gan formā. Programmu veidoja EYE Film Institute Netherlands kuratore Marta Jurkiewicz. 

Esam ielūguši arī Simonu Benetu, filmas ''Motor'' režisori, ar kuru pēc seansa mēģināsim saprast citādo eksperimentālo kino neformālā gaisotnē. Saruna notiks angliski.

Seansā tiks rādītas šādas filmas:

"Order of Service" (experimental, documentary), 7', 2012

16. gadsimtā Rietumeiropa piedzīvo reformāciju. Tās atjaunotā baznīca pēc reformācijas arvien ciešāk turas pie stingrām tradīcijām, rituāliem un dogmām. Tā ir kļuvusi par institūciju, kas pārvērš ticību organizētā reliģijā. Un tā arī nosaka, kā īsti jāpiedzīvo kristietība.
Filma veidota, izmantojot interneta pārraides no Ziemeļu Spēkenburgas Atjaunotās baznīcas.

 

Režisors un operators: Henk Otte

 

"The Living Room" (experimental), 8', 2011


Dzīvojamās istabas intīmo gaisotni iztraucē liela ozola, kas pamazām ienāk telpā, nepatīkamā klātbūtne. Dažādu mēbeļu, traukos ieliktu istabas augu, suvenīru un citu privātu lietu tuvplāni tiek uzmanīgi ierakstīti. Šis vakuums tiek iztraucēts, kad lielais ozols ienāk telpā, tādējādi pārraujot plānās stikla sienas, kas mājas vakuumu šķīra no ārpasaules. Šādi tiek parādīta konfrontācija starp skatītāju, koku un māju. Konflikts starp iesaistītajām daļām rosina pārdomas par koka un privātuma jēgu un simboliem, kā arī veidiem, kā tas tiek parādīts pārējai pasaulei.


Režisors: Roderick Hietbrink


"Tampopo and the Name of the Dogs'' (experimental), 17' 30'', 2011

Šīs spēlfilmas sākums meklējams režisores interesē par bijušo kaimiņu Hilko un Eda dzīvēm. Pasakai līdzīgais stāstu un filmas romantiskos attēlus iedvesmoja ikdienas sadzīve un sarunas. Šī filma pēta melanholiju, vienlaikus pētot cilvēka un suņa savstarpējās attiecības. Tās ir pārdomas par mīlestību cilvēku savstarpējās attiecībās.


Režisore un scenārija autore: Toshie Takeuchi

 

''Crosscuts'' (experimental, animation), 4', 2011

''Crosscuts'' ir animācijas filma, kas skatītāju ved vizuālā ceļojumā cauri urbānai ainavai. Apvienojot fotogrāfiju un video mākslu, ''Crosscuts'' atmet pierasto kinematogrāfisko pieeju laikam un telpai, un to aizstāj ar asociatīvu un daudzslāņainu skatījumu.


Režisori: Tijmen Hauer, Regina Kelaita


''The Ill-mannered Milkman" (experimental), 15', 2013

Tedijs Milks ir ne pārāk talantīgs motorbraucējs, lai neteiktu vairāk. Viņš cer uz savām 15 minūtēm slavas, jo viņam ir savāds talants: svīstot viņš izdala pienu. Viņš ar visiem spēkiem gan cenšas to noslēpt, saglabājot mītu, ka viņš ir moto čempions. 

 

Režisors: Willehad Eilers


"Motor" (experimental, fiction), 9', 2012

"Motor" ir īsmetrāžas filma/mūzikas klips, kas parāda paranojas izplatību. Skatītājs redz septiņu noslēpumainu cilvēku darbības kādā daudzdzīvokļu mājā. Tās iekšpusē skumjas izplatās cauri sienām, savukārt ārpusē – bailes vairojas kā liesmas. 

 

Režisore: Simone Bennett


''Birth Of A Nation" (experimental, documentary), 10’, 2010

Pasaules vienīgajā sieviešu kadetu skolā, kas atrodas Maskavā, 11-17 gadus vecas meitenes tiek apmācītas kļūt par dzimtenes ideālo pilsoni. Šajā skolā meitenes apgūst to, kā šūt, maršēt, gatavot ēst, dziedāt, šaut, lietot kosmētiku un gatavoties militāram uzbrukumam. Lai arī šajā skolā viņas tiek audzinātas par labām patriotēm, galvenais mērķis ir šīs jaunās meitenes izveidot par ideālām sievietēm. Apskatot sešus dažādus attēlus, režisore analizē šī sievietes ideāla dažādos raksturus. Šī ir jau otrā Kajenas filma, kas pievēršas krievu jauniešu patriotiskajai audzināšanai. 

 

Režisore: Daya Cahen

 

Pēc seansa Kino muzejā tiks rīkota publiska diskusija par citādo filmās kafejnīcā Coffee Inn Vaļņu ielā 16:00. Visi laipni aicināti!

Šis seanss tiek rīkots ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības atbalstu.