Jaunumi

04.06.2015

FESTIVĀLAM 2ANNAS PIETEIKTS GANDRĪZ 1300 FILMU. SĀKAS ATLASE

Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS, kas jau 20 gadus jaunajiem režisoriem kalpojis kā atspēriena punkts, šogad saņēmis gandrīz 1300 filmu pieteikumu no vairāk nekā 70 valstīm. Rekordliels skaits – 60 filmu saņemts no Latvijas. Pieteikto filmu vidū gan Latvijā jau atzītu režisoru darbi, gan filmas, kas nominētas Eiropas kino akadēmijas balvai, vai jau ieguvušas balvas Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā un citos atzītos festivālos.

Šogad festivālu 2ANNAS veido trīs konkursa un vairākas tematiskās programmas. Šī gada tēma – Vīrietis: varonis, mīļākais, āksts. Ar satori.lv galvenā redaktora Ilmāra Šlāpina vadīto diskusiju "Vīrišķības gals?" sākās festivāla iesildīšanas pasākumi. Tam sekos citas diskusijas un dažādu jomu ekspertu komentāri medijos par vīriešu sociālajām lomām un stereotipiem – šīs tēmas aktualizēs arī festivālā iekļautās filmas. Tāpat 2ANNAS piedāvās izaicinošu filmu programmu mūzikas festivālos POSITIVUS un “Laba Daba”, demokrātijas festivālā LAMPA un kultūras forumā “Baltā nakts”.

Festivāla mērķis ir Latvijā padarīt redzamāku Eiropas un pasaules kino, kā arī iekļaut Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Festivāls šogad notiek septembra pēdējā nedēļā. Atlases rezultāti būs zināmi septembra sākumā.

Sekojiet informācijai: facebook un twitter

Marta Herca,
marta@2annas.lv