Jaunumi

31.08.2015

KONKURSĀ GAN PĀRSTEIGUMI, GAN STARPTAUTISKI ATZĪTAS FILMAS

Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS no 22. līdz 27.septembrim skatītājus priecēs ar rosinošu kino repertuāru gan tematiskajās, gan konkursa programmās.

Starptautisko īsfilmu skatē iekļautas visdažādāko žanru īsfilmas – spēlfimas, animācijas, eksperimentālās un dokumentālās filmas, to vidū vairākas pasaules līmenī jau novērtētas, piemēram Eiropas kino akadēmijas balvai nominētā dokumentālā filma par bēgļiem Kuģa bojāeja (Shipwreck, Morgan Knibbe), vācu dokumentālā filma par došanos uz Marsu - Marss tuvāk (Mars Closer, Annelie Boros), kur viens no varoņiem ir latvietis Pauls Irbins, tāpat iekļauta spāņu spēlfilma Safari (Gerardo Herrero) par slaktiņu skolā, kā arī asprātīgā un Tamperes starptautiskajā festivālā apbalvotā animācijas filma Jūsmošanas verdzībā (Slaves of the Rave, William Garratt). 2ANNAS komandai izdevies starp daudzajiem pieteikumiem atrast arī īsfilmu pērles, kuras pagaidām vēl slavu nav ieguvušas.

Starptautiskais īsfilmu konkurss 

Arī Baltijas konkurss šogad bija ievērojams - no 130 iesniegtajām filmām, finālā iekļuvušas 16. No Latvijas iesniegtas 60 filmas. Festivāla laikā notiks divas pirmizrādes – Lailas Pakalniņas filmai Konfektes un Reiņa Spailes filmai Tukšās zemes ritmi. Latviju pārstāvēs arī tādi zināmi režisori kā Edmunds Jansons, Jurģis Krāsons, kā arī Staņislavs Tokalovs un Lizete Murovska. No Latvijas startēs arī ārvalstu režisori Sergejs Lozņica un Jon Bang Carlsen, kuri savas īsfilmas veidojuši Latvijā. No Lietuvas redzēsim starptautiskos festivālos pabijušo Pēc ārdīšanās (After Rave, Kamilė Milašiūtė), savukārt no Igaunijas šogad atceļojuši vairāki ļoti spēcīgi animācijas darbi, starp tiem arī Zemapziņas nams (House of Unconsciousness, Priit Tender).

Baltijas īsfilmu konkurss

Šogad festivāls 2ANNAS pirmo reizi rīko arī vidēja garuma filmu konkursu. Šajā kategorijā atlasītas 9 spēles un dokumentālās filmas. Starp tām gan Lailas Pakalniņas Čau Rasma!, gan poētiskā Vita Brevis (Thierry Knauff), kā arī vairākas emocionālas spēlfilmas, piemēram, pirmizrādi Kannu kino festivālā piedzīvojusī Viss būs labi (Everything will be ok, Patrick Vollrath) un Berlinālē pirmizrādītā Asinis zem ādas (Blood Below the Skin, Jennifer Reeder), šīs režisores filma pagājušogad festivālā 2ANNAS ieguva balvu kategorijā labākā spēles īsfilma.

Vidēja garuma filmu konkurss

Konkursa filmas vērtēs starptautiska sešu ekspertu žūrija: Berlin Interfilm Art direktors Haincs Hermans (Heinz Hermanns), kuratores un programmu veidotājas Ļuda Drizīte (Liuda Drizyte), Tanja Hladnika (Tanja Hladnik) un Laura Valde (Laura Walde), režisori Lauris Ābele un Vladimirs Leščovs.

Festivāla tēma šogad ir “Vīrietis – varonis, mīļākais, āksts”, tāpēc festivāls piedāvās vairākas tematiskās programmas: “Vīrietis un reliģija”, “Vīrietis un sekss”, “ Vīrietis un vardarbība”, “Vīrietis un futbols” un “Eiropas disfunkcionālais vīrietis”, katra no tām ietver filmas, kurās iespējams iekļūt vīriešu pasaules krēslas zonās un atklāt dilemas, ar kurām sastopas mūsdienu vīrieši.

Sekojiet jaunumiem: facebook twitter

Marta Herca, marta@2annas.lv