Jaunumi

24.09.2015

ČAU RASMA!, PAULS IRBINS UZ MARSA UN KAS IR ĪSTAIS KINO?

Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS šodien kino baudītājus priecēs ar pirmo reizi festivāla vēsturē uzsākto vidēja garuma filmu programmu – kinoteātrī K-suns, plkst. 21.00. Viena no trim skates filmām ir Lailas Pakalniņas dokumentālā filma Čau Rasma! - par Latvijas tirdzniecības kuģi RASMA, kas pirms 74 gadiem nogrima pie Mohni salas Igaunijas Ziemeļos.

Tāpat iesakām Starptautiskā īsfilmu konkursa skati 'Laiks un telpa’ plkst. 17.30 kinoteātrī KinoBize. Skatē iekļauta filma Mars Closer, kas stāsta par ekspedīciju - vienvirziena ceļojumu uz Marsu. Viens no galvenajiem varoņiem šajā dokumentālajā darbā ir latvietis Pauls Irbins, kurš bija izvēlēts kā viens no kandidātiem.

Plkst. 17.30 sākas arī programma Latvijas vīrietis 2.daļa – ar kuratores Kristīnes Matīsas ievadvārdiem. Seanss sāksies ar Ivara Selecka 1983.gadā tapušo dokumentālo filmu Meklēju vīrieti. Filmas garumā dzirdam visdažādākos vīriešu un sieviešu aprakstus, labo īpašību un vēlamo fizisko kvalitāšu buķeti. Filma darbojas kā sociālantropoloģisks pētījums par vīriešiem un sievietēm pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, bet varbūt arī pasaka kaut ko par mūsdienām.

Īpaši iesakām kinoteātrī K-suns plkst. 19.00 diskusiju: Īstais kino: 2ANNAS 20! No primssākumiem līdz mūsdienām. Sarunu vada režisors Jānis Putniņš, piedalās festivāla 2ANNAS vadītājs Viesturs Graždanovičs ar filmu "The Only Way", Andrejs Ēķis ar filmu "Misija Kabulā", Juris Poškus ar filmu "Mokas janvārī", Arņa Rītupa filma "Coitus", Askolds Saulītis ar filmu "XXX", režisori Laura Valde (Lara Walde), programmas 'ORGANIZĒTS: Eiropas nefunkcionējošais vīrietis' kuratore un Ramons Blumbergs (Ramon Bloomberg), kura filma T'S WORLD iekļauta Starptautiskajā vidēja garuma filmu konkursā.

Savukārt, trešo festivāla dienu noslēdzam ar programmu “Vīrietis un vardarbība” kinoteātrī K-Suns plkst. 23.00. Īsfilmu programmā attēloti dažādi vīriešu agresijas modeļi un izpausmes veidi, kā arī mēģinājumi vardarbību apspiest, tomēr skatītājam netiek doti didaktiski risinājumi, jo iespējams tieši vardarbības formu apzināšanās ir pirmais solis situācijas mainīšanai.

Turpmākajās dienās vēl ir iespēja noskatīties Baltijas īsfilmu konkursa, Starptautiskā īsfilmu konkursa, Vidēja garuma īsfilmu konkursa filmas, kā arī fokusa jeb tematiskās programmas, piemēram, ‘O-R-G-A-N-I-Z-I-Z-Ē-T-S. Eiropas Nefunkcionējošais vīrietis’, ‘Vīrietis un reliģija’, “Vīrietis un futbols” citas.

Biļetes uz visiem pasākumiem iespējams iegādāties Biļešu servisā vai kinoteātros pirms seansa.