Jaunumi

02.09.2016

Baltajā Naktī 2ANNAS ar šausmām par spokiem

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS 2016 tuvojas, bet līdz tam ir gaidāmi vēl pāris ieskaņas pasākumi. Tikai “Baltās Nakts” viena vakara laikā divās (2) lokācijās Rīgā vairāk kā astoņi kino seansi, lekcija un retrospekcija, sarunas un tikšanās ar režisoriem, konkursi un dejas.

Darbnīca tiem, kas baudu gūst no nervus kutinošām sajūtām un baidīšanās!

"ĪS(t)ĀS ŠAUSMAS" nedrīkst palaist garām, jo tās savīs kopā mistiku, drebuļus, baiļu radītus smieklus un spalgus izbīļa kliedzienus vienā no mīklainākajām norises vietām - "Darbnīcā", Aristīda Briāna ielā 9. Programmā lieliskas šausmu īsfilmas, Viktora Freiberga šausmu kino lekcija un retrospekcija un režisora Bryan M. Ferguson no Lielbritānijas (Skinny Short Film balvas ieguvējs 2016) šausmu īsfilmas "Flamingo" pirmizrāde Latvijā ar paša režisora klātbūtni Rīgā. Taču nedomājiet, ka pēc gardo šausmu kino "kumosiņu" baudas tik viegli varēsiet aiziet gulēt! Nebūt nē! Bailīgo nakti noslēgs muzikāla programma ar eklektiski psihodēlisku disco-house programmu ar DJ Bombey & Contour.

Vairak informācijas šeit.

Spokains maratons tiem, kas uzdrošinās un nebaidās sastapt jauno!

Savukārt Rīgas vēsturisko kino teātri “Splendid Palace” pārņems spoki, kuri līdz pat brokastīm dosies maratonā ar latviešu īsfilmām. “Spoki pirms brokastīm” ne vien atklās pašmāju režisoru pēdējo gadu kino darbus, bet arī prezentēs jaunāko autoru radītās īsfilmu pērles. Tā būs lieliska vieta, kur redzēt vēsturiskas un muzikālas, aizraujošas un mazliet nenopietnas, kā arī mīļas un saturīgas animācijas, dokumentālās un spēlfilmas. Tā būs vienreizēja iespēja satikt filmu režisorus un izzināt redzēto filmu tapšanas procesu. Ikviena seansa ieskaņā būs skatāma vācu kino klasiķa Hansa Rihtera mēmā īsfilma “Spoki pirms brokastīm” (1928). Spokainais “priekšmetu dumpis” apmeklētājiem taps vēl vairāk sadzirdams ar Austrālijas latvietes, flautistes Vinetas Lagzdiņas, radīto pavadījumu.

Vairāk informācijas šeit.

Plašāk par pasākumiem uzzini šeit: https://www.facebook.com/2AnnasIFF/events

Īsfilmas “Flamingo” treileris: https://vimeo.com/151801826

Atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.