Jaunumi

07.04.2016

2ANNAS PROJEKTORS 2016 RIPO PILNĀ SPARĀ

21. Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS jau kopš 2007.gada, festivāla darba sezonas sākumā, dodas tūrē pa Latviju. Mērķis ir demonstrēt labāko iepriekšējā gada festivālā izrādīto īsfilmu programmu arī Latvijas novados, tādējādi mazinot kultūras centralizāciju Rīgā. Šāda Latvijas tūre jau kļuvusi par neatņemamu festivāla sastāvdaļu un 2014.gadā ieguvusi nosaukumu 2ANNAS PROJEKTORS.

Šogad, pamatojoties uz vēlmi sniegt ieguldījumu Latvijas jaunās kino paaudzes izglītībā, 2ANNAS PROJEKTORS komanda viesosies septiņās dažādās Latvijas novadu mācību iestādēs, lai izrādītu īpaši atlasītu Baltijas īsfilmu programmu un kopā ar režisoru Reini Spaili un operatoriem Jāni Indriku un Jāni Jurkovski jauniešiem piedāvātu intensīvu dienas garu īsfilmu veidošanas meistarklasi.

Tūres noslēgumā, sadarbībā ar 'Rīga TV24', 3 labāko īsfilmu autoriem būs iespēja prezentēt savas īsfilmas televīzijā. Vairāk informācijas par projektu šeit

 

2ANNAS PROJEKTORS 2016 viesosies:

Zemgales vidusskola - 29.marts;

Aizputes vidusskola - 30.marts;

Ventspils Valsts 1. Ģimnāzija - 31.marts.

Aizkraukles novada ģimnāzija - 12.aprīlis;

Krāslavas Valsts ģimnāzija - 13.aprīlis;

Gulbenes novada Valsts ģimnāzija - 14.aprīlis;

Cēsu Valsts ģimnāzija - 15.aprīlis.

 

Skolēniem tiek piedāvāta īpaši atlasīta Baltijas īsfilmu programma (89'04'' min):

DŽEKIJS / JACKIE / DŽEKIS, Giedrius Tamoševičius, spēlfilma, Lietuva, 2015, 21'57''

Toma tiesības tikties ar meitu ir ierobežotas. Viņš drīkst redzēt Urti tikai bērnu aizsardzības aģentūras biroja telpās, aģentūras darbinieka un savas bijušās sievas klātbūtnē. Toma īpašumā joprojām atrodas Urtes mīļākā rotaļlieta – Džekijs. Nespēdams samierināties ar situāciju, viņš nolemj meitu nolaupīt.

Ieguvusi Curtacinema publikas Internacionālo balvu Riodežaneiro Internacionālajā īsfilmu festivālā 2015. Filmas galvenais aktieris Dainius Jankauskas saņēmis balvu par Labāko galvenās vīrieša lomas atveidotāju Grieķijas Internacionālā drāmas filmu festivālā.

 

ROŅU SALA, Edmunds Jansons, animācija, Latvija, 2014, 6''

Pelēkas jūras vidū ir pelēka Roņu sala. Uz pelēkās salas savu pelēko dzīvi dzīvo pelēki mednieki. Viss šeit ir vienkāršs un skarbs. Roņi un mednieki sadzīvo brutālā līdzsvarā. Kādu dienu uz salas ierodas fotogrāfs dokumentēt šo vidi. Viņam tas izrādās nāvīgi sarežģīti. Mēģinājumi saprast mums svešu vidi var izrādīties nāvīgi sarežģīti.

Ieguvusi īpašo Sommets du cinéma d’animation žūrijas balvu, Kanāda, 2014 un Alexandras Hetmetovas Īpašo pieminēšanu (The Special Mention) festivālā Fest Anča, Slovākija, 2015

 

KAĶI RĪGĀ / CATS IN RIGA, Jon Bang Carlsen, dokumentālā īsfilma, Latvija, 2014, 17''

Pieredzējušu režisoru priecē iespēja koncentrēties uz kādu radību, kas nav cilvēks. Radību, kurai neinteresē dzīves jēga, kura paliek aizmugurējā plānā, izplūdusi, bet apveltīta ar cilvēciskām īpašībām – kara kūrēja, pretencioza, lišķīga. Galvenie varoņi šajā filmā ir skaistie mīlētāji, iedomīgie slepkavas, nopietnie gulētāji, kurus paglaudot, viņi tev vai nu uzreiz ieskrāpēs, vai mīlēs īsu brīdi, pirms saplosīs gabalos. Neviens nespēlē lielās klavieres labāk kā kaķis, kas, ignorēdams harmonijas principus, pārvietojas pa nolietotiem klavieru taustiņiem Rīgā.

Nominēta Karlovy Vary Internacionālā filmu festivāla kategorijai Labākā dokumentālā filma 2015 un Jihlava internacionālā dokumentālo filmu festivāla kategorijai Silver Eye Award.

 

SĒNĪTES. MAN NAV LAIKA, Lizete Murovska, animation, Latvia, 2014, 5'01''

Viņai līdz salnām jāpaspēj salasīt visas pēdējās meža sēnītes.

 

DZĪVE AR HERMANU H. ROTU / ELU HERMAN H ROTT’IGA, Chintis Lundgren, animācija, Igaunija, 2015, 11'06''

Hermans ir žurkulēns, kuram tīk dzeršana, skaļa, ausīs griezoša mūzika un šahs. Viņam nerūp tīrīšana, un nekārtība viņa dzīvoklī viņa acīs padara to mājīgu. Kādu dienu pie viņa ievācas kāda ļoti tīrīga kaķene, kurai ir vājība pret mačo tipa vīriešiem. Viņai līdzi ir putekļusūcējs, klavieres, un, kas ir pats sliktākais – klasiskās mūzikas ierakstu kolekcija.

Ieguvusi Best Short Film Award Motovunas filmu festivālā 2015, Octavijan Award kategorijā labākā animācija Horvātijas filmu dienās 2015, balva par labāko stāstu (Narrative Award) animācijas festivālā GLAS 2016, balva par Labāko īsfilmu Fredrikstad Animation festivalā u.c.

 

TUKŠĀS ZEMES RITMI / BEATS OF THE EMPTY LAND, Reinis Spaile, spēlfilma, Latvija, 2015, 28''

Arvīds ir 14 gadus vecs zēns, kurš dzīvo mazā lauku ciematā un savas dienas aizvada kaļot nākotnes plānus ar savu labāko draugu Klāvu. Devies rīta skrējienā, Arvīds neapzināti nonāk situācijā, kurā viņš kļūst par liecinieku pats savas mežonīgās dabas izpausmei. Arvīda rīcība liek viņam aizdomāties par savu dzīvi ciematā un raudzīties uz apkārt notiekošo citā gaismā. Arvīds ir spiests pieņemt lēmumu – ļauties apkārtējo spiedienam vai uzņemties atbildību par savas rīcības sekām.

Ieguvusi 2ANNAS Baltijas īsfilmu konkursa diplomu. 

 

Vairāk informācijas, bildes un meistarklašu filmas 2ANNAS PROJEKTORS facebook lapā!

 

Projekts top sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu (VKKF), Vides Filmu Studiju, Arkogints Camera Rental, Rīga TV24, mākslinieku darbnīcu un rezidenču centru “Serde”, jauniešu “Ideju māju”, Tehniskās jaunrades namu “Annas 2″ un Virtuālo Studiju “URGA”.