Jaunumi

09.01.2014

2ANNAS 2013 paveica daudz, bet 2ANNAS 2014 radīs brīnumus

Šis ir bijis lielisks gads, 2ANNAS ieguvušas ievērojamu skaitu draugu gan Latvijā, gan ārvalstīs. Visa gada garumā tika izrādītas Latvijas un Eiropas filmu izlases Latvijas reģionos un Rīgā, arīdzan rīkojām īsfilmu atlases maratonu 12 stundu garumā kino teātrī K-Suns, skates Miera ielas svētkos, Laba Daba, Positivus, Survival Kit festivālos, Beļģijas dienās Rīgā, kā arī Dirty Deal Audio gada noslēguma ballītē Kaput, protams, arī ārvalstīs Berlīnē, Bulgārijā, Tallinā un Polijā, u.c.. 2ANNAS pārstāvējušas Latvijas filmu nozari Baltic Pitching foruma veidošānā, filmu festivālu organizēšanas darbnīcā Motovanā, Somijā - Tamperē, Polijā - Belistokā, Šveicē, Vācijā, Slovākijā, Bulgārijā, kā arī Lietuvā un Igaunijā.

Festivāla laikā, piedāvājot avangarda kino lentes un mūsdienu skarbo realitāti dokumentālajā filmā, 2ANNAS izvērsa sievietes un feminisma tēmu ārpus konkursa programmās un diskusijās, kā arī pievērsās ekrānam, kā mākslinieciskā satura medijam, dzīvās video (vizuāli audiālās) performances projektā VJ Take The Lead.

Atsaucoties uz Cineuropa mājas lapas lūgumu, 2ANNAS nominējušas 5 šī gada konkursa labākās īsfilmas:

  • Mystery (Misterio), Chema García Ibarra, Spain
  • Plug & Play (Iespraud un spēlē), Michael Frei, animation, Switzerland
  • The Mass of Men, Gabriel Gauchet, UK
  • Oh Willy… Emma De Swaef & Marc James Roels, Belgium
  • The Maggot Feeder (Ussinuumaja / Tārpu barotājs), Priit Tender, Estonia


Turpinot lutināt savu skatītāju, 2ANNAS arī 2014. gadā piedāvās izcilākās no svaigajām īsfilmām, īpaši atlasītas vēsturiskās un mūsdienu tematiskās programmas, kā arī atklās pilnmetrāžas konkursu, kurā turpinās meklēt jaunus kino izteiksmes līdzekļus!
Pavisam drīz 2ANNAS izsludinās 2014. gada uzsaukumu filmu iesniegšanai īsfilmu un pilnmetrāžas kategorijās. Mēs zinam, ka esam netverami ātrs un produktīvs festivāls, bet sekojiet līdzi jaunumiem, lai nepalaistu garām laikmetīgāko kino no kustīgā attēla notikumu klāsta Latvijā.