Jaunumi

05.04.2024

2024. GADA ŽŪRIJA

2024. gadā 2ANNAS konkursa filmas vērtēs starptautiska žūrija 3 dāmu sastāvā.

 

 

 

 

 

 

 

Sigrid Hadenius-Ebner

Sigrīda Hadeniusa-Ebnere ir Upsalas īsfilmu festivāla producente. Viņa ir atbildīga par nozares pasākumiem festivālā. Pienākumos ietilpst Upsalas talantu dienu un Upsalas īsfilmu skašu organizēšana, kā arī semināru, paneļu un meistarklašu plānošana.

Kopš 2014. gada viņa ir starptautiskā konkursa atlases komisijas locekle, bet kopš 2023. gada – nacionālā konkursa programmas vadītāja. Viņa strādā arī kā ārštata programmētāja un kuratore citos festivālos un kultūras organizācijās. Sigrīdai ir mākslas vēstures (Upsalas Universitāte) un kino (Stokholmas Universitāte) izglītība.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lizete Upīte

Lizete Upīte ir animācijas filmu režisore no Latvijas. Studējusi audiovizuālo mediju mākslu Baltijas Filmu un mediju skolā Igaunijā, bet pēc apmaiņas studijām Portugālē mainīja specialitāti uz animāciju.

2013. gadā viņa absolvēja La Poudrière animācijas filmu skolu Francijā. Viņas diplomdarbu filmu – animācijas īsfilmu „Vakars uz ezera” - iegādājās ARTE un tā tika izrādīta vairākos festivālos visā pasaulē, saņemot arī Lielo Kristapu kā labākā studentu filma.

Kopš tā laika kā režisore, montāžas speciāliste un scenārija konsultante Lizete ir strādājusi pie vairākiem starptautiskiem animācijas filmu projektiem. Režisore un animācijas autore savām animācijas īsfilmām „Nakts pastaigas” (LV / 2018 / 6') un „Rīgas ceriņi” (FR, LV / 2019 / 14'). 

Ar filmu „Rīgas ceriņi” Lizete ir piedalījusies vairākos projektu pičinga forumos, tostarp Baltic Pitching Forum, European Short Pitch un Annecy Mifa pitches. Filma saņēma Lielo Kristapu kā labākā īsfilma.

 

Elza Gauja

Elza Gauja ir latviešu kinorežisore. Nesen viņa pabeidza kinorežijas maģistrantūru, un viņas diplomdarbs - pilnmetrāžas spēlfilma Pastkarte no Romas - šogad ieguva Lielo Kristapu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma.

Pirms tam 2023. gadā pirmizrādi piedzīvoja veselas divas Elzas filmas – debijas spēlfilma Mamma vēl smaida (2023) un debijas dokumentālā filma Tikmēr Lucavsalā (2023, Lielais Kristaps par labāko debiju). Arī Elzas dokumentālā īsfilma Profesors un Gena (2022) tika nominēta Lielajam Kristapam divās kategorijās. 

Elza ir piedalījusies MFI Script 2 Film darbnīcā, Ex Oriente Film profesionalizācijas programmā, Midpoint Series Launch 2022 un Camp 4Science2023.