Lekciju cikls ZEME: #3 Pieslēgties biotopam
Lekciju cikls ZEME: #3 Pieslēgties biotopam / 25.03.2021. / 18:00 / 2ANNAS Facebook
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS aicina pētīt un analizēt šī gada festivāla tēmu ZEME.
Lekciju cikla ZEME trešajā un noslēdzošajā notikumā vienosimies diskusijā sadarbībā ar Vides risinājumu institūtu.
Dalībnieki: Linda Boļšakova, Žuljens Nuhums Kulibali, Maksims Šenteļevs, Uģis Rotbergs
Moderatore: Zane Zajančkauska
Ievadvārdi: Laima Graždanoviča
Ar ekoloģisko katastrofu pie apvāršņa, cilvēce atkal no jauna izgudro valodu, kādā domāt par savām attiecībām ar apkārtējo vidi. Daba kā resurss un cilvēks kā izdomas pilns pārvaldnieks, daba kā romantisks patiesais, pie kā urbānajam cilvēkam atgriezties - šie un citi skatījumi izrādījušies parāk tuvredzīgi un maldinoši. Gaidāmā festivāla 2ANNAS programma un izstāde "Lauka pētījumi" turpina skatīties uz to, kā skatāmies uz dabu un meklēt, vai ir jauni skatījumi, kas ļautu iztēloties cilvēku un vidi nākotnes izteiksmē. Sarunā "Pieslēgties biotopam" mēģināsim noskaidrot, vai un kā mākslinieku skatījumi var mainīt mūsu attiecības ar vidi.
“Lauka pētījumi” ir mākslas, zinātnes un ekoloģijas izstāde, kuras ietvaros dažādu disciplīnu mākslinieki, pētnieki un zinātnieki pievēršas jautājumiem par cilvēka attiecībām ar vidi. Sadarbībā ar Starptautisko īsfilmu festivālu 2ANNAS izstādē būs iekļauta latviešu kino režisora un publicista Žulijena Nuhuma Kulibali kurētā īsfilmu programma, kuras pirmizrāde notiks tiešsaistē Festivāla norises laikā.
Izstādi organizē Vides risinājumu institūts sadarbība ar Latvijas Dabas fondu un tā norisināsies šī gada vasarā Cēsīs.
Vides risinājumu institūts (VRI) ir starptautiska pētniecības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ilgtspējīgai dabas resursu apsaimniekošanai. VRI galvenie darbības virzieni ir saistīti ar Zemes novērošanu un attālo izpēti, ilgtspējīgu mežu un lauksaimniecības zemju apsaimniekošanu, savvaļas dzīvnieku ekoloģiju, ārstniecības augu audzēšanu un pārstrādi, dabas vielu ķīmiju, atkritumu samazināšanu un bioekonomikas principu pielietošanu.
Pieslēdzies pasākumam facebook tiešraidē un baudi sarunu!
Kadrs no Katrīnas Neiburgas filmas Marinēti garie gurķi (2017)