Lekcija “Kino starp robežām: Kolektīvās un līdzdalības filmēšanas metodes”

#MeToo, #BlackLivesMatter un citu aktīvo protesta kustību ietekmē arvien vairāk tiek aktualizēts jautājums par to, kurš stāsta kura stāstu un kā. Kolektīvās un līdzdalības filmēšanas metodes izaicina tradicionālās filmu hierarhijas struktūras, meklējot alternatīvus veidus, kā organizēt filmēšanas procesu. Kolektīvi veidotās filmās projektam lielākoties nav viens režisors, bet gan autoru kolektīvs, kā piemēram, Žana Lika Godāra un Žana Pjēra Gorina, Dziga Vertov grupa, kas sadarbojas filmas tapšanā. Savukārt līdzdalības metode paredz varoņu iesaisti filmēšanas procesā. Abu pieeju izmantošana veicina iesaistīto aktīvu diskusiju, radošumu un sadarbību, kā arī paver iespējas negaidītajam un eksperimentālajam.
Lekcija kolektīvā veidā aplūkos abas filmēšanas metodes, demonstrējot vēsturiskus un mūsdienu piemērus no dažādām valstīm, kā arī aicinot klausītājus uzdot jautājumus un dalīties pieredzē.
Lekcija norisināsies latviešu valodā, 10. aprīlī plkst. 17:30 Kaņepes Kultūras centra 1. stāva zālē.
Ieeja pasākumā ir bez maksas visiem interesentiem.
Astra Zoldnere (Latvija / Vācija), lekcijas vadītāja
Astra ir pētniece, kuratore un režisore, kuras darbos mijiedarbojas praktiskie un teorētiskie filmu radīšanas aspekti. Ieguvusi doktora grādu Bābelsbergas Filmu universitātē Konrad Wolf.
2ANNAS Industrijas dienas tiek organizētas ar Nacionālā Kino Centra, Radošā Eiropa MEDIA biroja Latvijā un Gētes institūts Rīgā atbalstu.