Diskusija “Kino starp robežām: Kā orientēties filmu festivālu pasaulē?”

Filmu festivāli spēlē nozīmīgu lomu, dodot vērtīgu platformu filmu izplatīšanai, kā arī sniedzot iespēju filmu veidotājiem iegūt atpazīstamību un veidot sadarbības ar nozares profesionāļiem. Kad filma ir pabeigta, tai ir nepieciešms atrast savu auditoriju. Taču kā tieši izstrādāt festivālu stratēģiju, īpaši ņemot vērā filmas žanru un formātu?

 

Diskusija norisināsies angļu valodā, 8. aprīlī plkst. 17:00 Kaņepes Kultūras centra 1. stāva zālē. 

Ieeja pasākumā ir bez maksas visiem interesentiem.


DALĪBNIEKI

Simone Bardoni (Simone Bardoni, Itālija), diskusijas moderators

Simone Bardoni ir Concorto Filmu festivāla mākslinieciskais vadītājs un programmu kurators. Kino un kritiku studējis Boloņas Universitātē, kā arī piedalījies vairākos kino semināros un darbnīcās. Kopš 2012. gada darbojas kā kurators un strādā par pasniedzēju kino studiju fakultātē, tāpat viņš regulāri sadarbojas ar MIA | Mercato Internazionale Audiovisivo Romā un starptautisku filmu izplatīšanas kompāniju Lights On. Simone ir arī  grāmatu un filmu kritiķis žurnālā Film TV.

 

 

Sāra Ādama (Sarah Adam, Vācija)

Sāra Ādama ir neatkarīga kuratore, programmu veidotāja, universitātes pasniedzēja un konsultante. Viņa specializējas dokumentālajā un eksperimentālajā kino, īsfilmās un kustīgā attēla integrēšanā publiskajā vidē.

Bijusi Starptautiskā Oberhauzenas īsfilmu festivāla konkursa atlases komisijas locekle un sadarbojas ar Hamburgas Kinotēku, Hamburgas Īsfilmu festivālu un Kaseles Dokumentālo filmu un video festivālu. 2018. gadā viņa bija dokumentART festivāla direktore un galvenā kuratore, kā arī vadīja Deframed sadaļu Hamburgas Starptautiskajā īsfilmu festivālā no 2015. līdz 2018. gadam.

Sāra ir Sinefīlu Asociācijas (Hauptverband Cinephilie) valdes locekle, Arābu Filmu kluba Hamburgā dibinātāja, B-Movie kinokolektīva dalībniece un iesaistīta projektā A Wall is a Screen.

 

Flavia Dima (Flavia Dima, Rumānija)

Flavia Dima ir rakstniece, kino kritiķe, kuratore, kā arī tulkotāja un pētniece. Viņas teksti ir tulkoti vairākās valodās un publicēti tādos izdevumos kā MUBI Notebook, Filmmaker Magazine, Sabzian, Reverse Shot, FILM MENU, Films in Frame un Scena9. Kopš 2020. gada viņa ir Bukarestes Starptautiskā eksperimentālā filmu festivāla kuratore un sadarbojas arī ar citiem Rumānijas filmu festivāliem, piemēram, ESTE Film Festival un Art200. Viņas dzejas debijas krājums "ulaanbaatar" tika publicēts 2024. gadā izdevniecībā OMG Publishing.

 

Filips Ilsons (Philip Ilson, Lielbritānija)

Filips Ilsons ir Londonas Īsfilmu festivāla radošais direktors un līdzizveidotājs. No 2006. līdz 2022. gadam viņš bija īsfilmu programmu veidotājs BFI Londonas Filmu festivālā, bet pašlaik strādā par īsfilmu programmu kuratoru Dināras Britu & Īru Filmu Festivalā Francijā. Iepriekš viņš ir bijis programmu veidotājs arī East End Film Festivalā (Londona), Cork Filmu festivalā (Īrija), Branchage Festivalā (Džērsija), Latitude mūzikas festivālā un Curzon Soho Cinema.

Viņš ir uzstājies daudzās paneļdiskusijās dažādos festivālos, tostarp BAFTA, BFI un vairākās filmu skolās, tostarp NFTS un Londonas Filmu skolā.

 

 

Endrū Nortons (Andrew Norton, Somija) 

Endrū Nortons kopā  ar dokumentālo filmu režisori Inku Ahti (Inka Achte) dibinājis Raina Films, Helsinkos bāzētu filmu izplatīšanas kompāniju, kas nodarbojas ar īsfilmu un dokumentālo filmu izplatīšanu starptautiskos festivālos,. Raina films pārstāvētie darbi ir izrādītas vairāk nekā 700 festivālos, tostarp Lokarno, Berlinālē, Traibekas filmu festivālos, Kopenhāgenas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā "CPH:DOX" un Starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā IDFA. Endrū ir izplatīšanas nodaļas vadītājs, kas atbild par Raina Films komunikāciju ar festivāliem un filmu veidotājiem.

 

Industrijas dienas tiek organizētas ar Nacionālā Kino Centra, Radošā Eiropa MEDIA biroja Latvijā un Gētes institūts Rīgā atbalstu.