2ANNAS ISFF 2024

2ANNAS ISFF 2024 informācijas centrs:

Kaņepes Kultūras centrs, Skolas iela 15, Rīga

Darba laiks (5.04. - 11.04.) 11:00 - 18:00 

 

2ANNAS ISFF 2024 pasākumu norises vietas: 

Latvijas Zinātņu akadēmija, Akadēmijas laukums 1, Rīga

Kaņepes Kultūras centrs, Skolas iela 15, Rīga

Kino Bize,  Elizabetes iela 37, Rīga

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs, Ukrainas Neatkarības iela 1, Rīga

LKA Nacionālā filmu skola, Elijas iela 17, Rīga

Bārs Skapis, Aristida Briāna iela 9a, Rīga

 

Kino seansi:

Latvijas Zinātņu akadēmija, Akadēmijas laukums 1, Rīga

Kino Bize,  Elizabetes iela 37, Rīga

Kinogalerija K.Suns, Elizabetes iela 83/85, Rīga

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs, Ukrainas Neatkarības iela 1, Rīga

Forum Cinemas, 13. janvāra iela 8, Rīga

 

2ANNAS ISFF Tavā mājas kinoteātrī

Tiešsaitē 2ANNAS konkursu filmu seansus drīzumā varēs atrast šeit: https://watch.eventive.org/2annas

Pēc digitālās kino seansa biļetes iegādes, links kļūs aktīvs brīdī, kad sākas 2ANNAS klātienes seanss. Jums būs 3 stundas laika, lai uzsāktu tā skatīšanos, un 24 stundas, lai pabeigtu visu seansa filmu noskatīšanos.

05.04, Piektdiena

Biļetes

P(l)ūstošais laiks

 

Vēsturiskā laika upe sapludina atšķirīgās izpratnes par laika relativitāti un realitāti, plūdumu un sašķeltību, esamību un neesamību vienotā neizpratnē par to, kas, kāds un vai vispār ir laiks. Tā pamatā ir enigmātiskā cilvēka un laika attiecība. Laiks ir cilvēka dzīves, bet līdz ar to arī nāves nesējs. Tieši tāpēc no laika ir bail – tas atgādina cilvēkam par nenovēršamo dzīves galu. Vienlaicīgi, tas ir pilnīgi nošķirts no cilvēka. 

 

Laiku mēs nekādi nevaram sajust vai satvert, mēs redzam tikai tā sekas. Tomēr mākslai, īpaši kino mākslai, ir spēja laiku savaldīt, paātrināt, pavilkt, apturēt un kavēt. Tā ir cilvēka iespēja rakt savu laika upi.

 

Žurnāla „Tvērums” komanda vedīs arvien dziļāk laikā, caur īsfilmu ciklu iepazīstot gan laika ikdienību, lēnumu un nāves neizbēgamību, gan cilvēka neierobežotās spējas mainīt laiku. Mainīt gan mākslas valodā, gan pavisam burtiski, proti, izmainot vēsturi. Programmā iekļautas kino vēsturē nozīmīgas un pavisam nesen atzinību ieguvušas ārzemju un latviešu īsfilmas, kas caur dažādu vizuālo valodu prizmu (dažreiz caur joku, citreiz caur asarām) aicina pārdomāt cilvēka un laika attiecības un mudina apzināties – Tavs laiks ir Tavās rokās, ir laiks ar to spēlēties!

/Žurnāla „Tvēruma” komanda, programmas kuratori/


 

 

Filmas

Ceļojums (1970)
Daniel Szczechura (PL)
Tava mūža sekundes rit (1972)
Dumbers Vilmārs, Geistarts Ilmārs, Ķemers Rolands, Vidiņš Zigurds (LV)
Īglmena briežvabole (2011)
Mikey Please (UK)
Pēcpusdienas tīkli (1943)
Maya Deren, Alexandr Hackenschmied (US)
Skrejceļš (1962)
Chris Marker (FR)
Viena gada performance 1980-1981 (Pulkstenis) (1980-1981)
Tehching Hsieh (US)
Bez maksas

2ANNAS ierodas pie Jums. Nāciet gan, lūdzu, pie mums. Festivāla atklāšanas pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar žūriju, festivāla komandu un kuratoriem, kā arī uzzināt detalizētāku informāciju par festivāla norisi un programmu.

 

Tā kā festivāla tēma šogad ir “Prāts”, kas raksturo cilvēka neierobežotās spējas radoši izpausties, vienlaicīgi risinot svarīgus konfliktus un atklājot jaunus apvāršņus savā apziņā, arī atklāšanas performance aicinās iepazīt prāta neierobežotos apvāršņus.

 

Jauno mediju māksliniece un lektore Latvijas Mākslas akadēmijā Ieva Vīksne & 2ANNAS ielūdz uz festivāla atklāšanas performanci „Prāt-palikumi”. Piedalās dejotāji - Madara Anna Baltiņa un Ņikita Paskars.

 

Meditatīvs pasākuma priekšvārds:

Prāts nepārtraukti traucās notikumiem pa priekšu.

Dažreiz tas cikliski iestrēgst kādā atmiņā vai sajūtā. 

Eksperimentāla montāža starp patieso un šķietamo. 

Smadzeņu rievas – kā iespaidu uzarti lauki.

 

Nāciet meditēt, atvērt savu prātu un jaudīgi uzsākt 2ANNAS festivālu. Pēc atklāšanas pasākuma aicinām turpināt vakaru Kaņepes Kultūras centrā, kur, sākot no plkst. 21:30 DJ KAN „sasildīs” deju grīdu.


 

Bez maksas

KAN ir elektroniskas pasaules mūzikas dīdžejs un kurators – organizējis festivālu Komēta, Pachamama Beats un citus pasākumus, darbojas projektā Symbionica ar saksofonistu A. Tiguli. Kopš 2015. gada regulāri uzstājas ar DJ setiem visdažādākajos publiskos un privātos pasākumos. Tomēr DJ gaitu sākums visaktīvākais ir bijis tieši KKC, tāpēc īpašs prieks atgriezties “mājās”.

KAN patīk miksēt dažādu žanru elektronisko mūziku ar pasaules kultūru ietekmi. Pieskaņojoties situācijai, var būt gan saulaina, gan tumšāka, gan hipnotiska, gan iekustinoša: no downtempo un organic house līdz indie dance un dark disco.

Mūzika un soctīkli: https://linktr.ee/kan.lv

Bārs no 11
Dj no 21.30

Ieeja brīva

06.04, Sestdiena

Bez maksas

Kas ir kvīru kino? Spogulis, kurā kopienas pārstāvjiem ieraudzīt sevi, sociālpolitiski uzlādēts audiovizuāls manifests vai tie paši kino valodas paņēmieni, bet ar „netradicionālu” pavērsienu?

Diskusijas laikā kopā sanāks kvīru kino kuratori, profesionāļi un skatītāji no Baltijas valstīm, Ukrainas un Kolumbijas, lai kopīgi vētītu kvīru kino vietu kopējā audiovizuālajā ainavā, un spriestu par kvīru kino kā patstāvīgu, mākslinieciski vērtīgu kategoriju. 

Sarunā piedalīsies:

- Heinrihs Seps, Tallinas Melno nakšu kinofestivāla kurators (Igaunija);

- Bohdans Žuks, "Sunny Bunny" kinofestivāla vadītājs (Ukraina);

- Migels Anhels Farrado, kinorežisors, scenārists un kritiķis (Kolumbija).

Diskusijas valoda: angļu.


 

Biļetes

Psihedēlisks prāts

Pagājušā gadsimta sešdesmitie un septiņdesmitie gadi pagājuši jauniešu revolūciju, psihedēlisko vielu un
eksperimentu zīmē. Apziņas paplašināšanai pievērsās kā apreibinošajām vielām, tā meditācijai un
eksperimentālajam kino. Avangarda kinematogrāfisti eksperimentēja ar audiovizuāliem paņēmieniem, attēlojot cilvēka uztveres izmaiņas.


Sešas krāsainas, pārsteidzošas un asprātīgas īsfilmas atklāj cilvēka prāta bezgalīgās iespējas, mūsu
kinematogrāfisko ceļojumu sākot ar Skota Bartleta 1968. gada filmu OffOn. Savukārt programmas
turpinājumā apskatām, kā uztveres izmaiņas attēlotas mūsdienu art-house kino.

/Programmas kuratore Astra Zoldnere/

Filmas

OffOn (1967)
Scott Bartlett (US)
27 (2023)
Flóra Anna Buda (FR; HU)
Šēnes (2023)
Jorge Jácome (PT)
Santa Is a Psychedelic Mushroom (2017)
Matthew Salton (US)
Apsēstība (2009)
Ivars Tontegode (LV)
Via Dolorosa (2023)
Rachel Gutgarts (FR)

Naktsdzīve izsenis ir bijis LGBT+ kopienas patvērums – aiz aizslēgtām durvīm ir iespējams apliecināt savu individualitāti un identitāti, tā ir telpa, kur novilkt ikdienas saspringumu, maskas un bailes, lai kopīgi svinētu savu eksistenci. Šis ir vakars, kurā degs Parīze, atdzīvosies ballīšu briesmonis, neons būs vissiltākā krāsa un klubs "Skapis" kļūs par zvaigžņu galeriju, vakara garumā veicot reveransus kvīru kino klasikai.

Šogad īsfilmu festivāls 2ANNAS "Skapī" svin ne tikai savu 28. dzimšanas dienu, bet arī iesvēta festivāla jaunāko sadaļu, "Tīri kvīrs", kuru veido kurators Žulijens Nuhums Kulibali un kas veltīta kvīru īsmetrāžas kinematogrāfam. Pirms ballītes aicinām apmeklēt sadaļas "Tīri kvīrs" programmu "Kvīru balsis Austrumeiropā", kuru pavadīs arī diskusija par šī kino novirziena vērtību plašākā kultūras kontekstā.

Durvis 21:00
Bezmaksas ieeja 21:00-22:00
Biļetes pieejamas pasākuma dienā pie ieejas - 10 EUR (skaidrā naudā vai ar karti).

Uzrādot jebkkuru biļeti no “2ANNAS ISFF” seansiem vai ieejas aproci no Latvian Balroom scene pasākuma "it's all about beauty", 50% atlaide ieejas biļetei Skapī.

07.04, Svētdiena

Biļetes

Vai esi kādreiz vēlējies būt filmu vērtēšanas žūrijā? Uzņemties atbildīgo pienākumu noskatīties sagatavoto programmu, salīdzināt un izvērtēt filmas? Vai varbūt tu zini kādu bērnu, kurš ir liels ‘kino mīlis’ un gribētu piedalīties filmu vērtēšnā? 2ANNAS ISFF jau 7. gadu piedāvā bērniem un jauniešiem iesaistīties un kļūt par žūriju un galvenajiem filmu vērtētājiem, apmeklējot Bērnu un Jauniešu konkursa programmu Forum Cinemas, kā arī tiešsaistē. 

2ANNAS bērnu un jauniešu programmā filmās atspoguļotās tēmas pēc tam var tikt apspriestas un analizētas sociālo zinību stundās, audzināšanas stundās un citās nodarbībās, kā arī, protams, raisīs sarunas vienaudžu vidū.

Filmas

Ej prom, Alfrēd! (2023)
Célia Tisserant, Arnaud Demuynck (FR, BE)
Kreisā roka (2022)
Robin Miranda das Neves (CA)
Degunradzis (2022)
Julia Ocker (DE)
Muzikālās zeķes (2023)
Ana Horvat (HR)
Pūšļzivs (2022)
Julia Ocker (DE)
Vecā jaunā vārna (2022)
Liam LoPinto (JP, US)
Īrisa (2024)
Jon Vatne (NO)
Gaismiņas (2023)
Jitka Nemikinsová (CZ)
Bez maksas

Aicinām bērnu un jauniešu īsfilmu konkursa "PRĀTS" dalībniekus uz konkursa apbalvošanas pasākumu kinoteātrī Forum Cinemas. Tiks noskaidroti un apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji šī gada konkursā.
Rezultātu paziņošana tiks translēta arī TJN ‘’Annas 2’’ sociālā medija Facebook tiešraidē.

 

Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” Filmu studija un Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2 ANNAS” jau ceturto gadu aicināja bērnus un jauniešus 10-25 gadu vecumā piedalīties īsfilmu konkursā. Šī gada konkursa tēma - “PRĀTS". Kopš cilvēces pirmsākumiem cilvēka prāts, tā neizmērojamais potenciāls, zemapziņas dzīles un radošums ir iedvesmojis zinātniekus, filozofus, māksliniekus un pētniekus. Vai mākslīgais intelekts varētu iznīcināt prāta radošuma iespējas? Kā kino var atspoguļot to, kas slēpjas mūsu dziļākajās zemapziņas dzīlēs? 

Konkursa dalībniekiem bija iespēja radoši izpausties sev interesējošā formā – veidojot animācijas, spēlfilmu, dokumentālo kino, eksperimentālus montāžas darbus, intervijas, notikumu atspoguļojumus u.c. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu spēju realizēt radošus projektus un argumentēt izvēlēto izteiksmes līdzekļu izvēli tēmas “PRĀTS" atspoguļojumam kino valodā. Sekmēt bērnu un jauniešu pašizaugsmi un jaunradi kino jomā.

Biļetes

Vai esi kādreiz vēlējies būt filmu vērtēšanas žūrijā? Uzņemties atbildīgo pienākumu noskatīties sagatavoto programmu, salīdzināt un izvērtēt filmas? Vai varbūt tu zini kādu bērnu, kurš ir liels ‘kino mīlis’ un gribētu piedalīties filmu vērtēšnā? 2ANNAS ISFF jau 7. gadu piedāvā bērniem un jauniešiem iesaistīties un kļūt par žūriju un galvenajiem filmu vērtētājiem, apmeklējot Bērnu un Jauniešu konkursa programmu Forum Cinemas, kā arī tiešsaistē. 

2ANNAS bērnu un jauniešu programmā filmās atspoguļotās tēmas pēc tam var tikt apspriestas un analizētas sociālo zinību stundās, audzināšanas stundās un citās nodarbībās, kā arī, protams, raisīs sarunas vienaudžu vidū.

Filmas

Smidzinātājs (2022)
Farnoosh Abedi (IR)
Nākamība (2022)
Santiago Ráfales (ES)
Galu galā mēs visi esam mūzika (2024)
Katharina Schnekenbühl (DE)
Meteorīti (2023)
Agnès Patron, Morgane Le Péchon (FR)
Lūpu jaunava (2023)
Shimrit Eldis (IL)
Fui! (2023)
Loïc Espuche (FR)
Sjaohui un viņa govis (2023)
Xinying Lao (CN)
Lietus puika (2023)
Barbara Brunner (CH)
Biļetes
Bez maksas

Nāc kopā ar mums, redzi vairāk un ļaujies mūzikas ritmiem. Šajā vakarā mēs atstāsim aiz muguras ikdienas rūpes un iegrimsim skaņās, kas mūs savij kopā un teleportē prātu tālu prom no ikdienas steigas.

Ieeja bez maksas.


 

08.04, Pirmdiena

Bez maksas

Pasaulē strauji aug tendence filmu veidošanā iesaistīt mākslīgo intelektu (MI), tāpēc likumsakarīgi, ka MI ir kļuvis par aktuālu diskusiju tematu starptautiskajā kino vidē. Lai izaicinātu festivāla apmeklētājus aktīvi iesaistīties, kā arī atbildēt uz jautājumu, vai MI iznīcina radošumu vai to veicina, jauno mediju mākslinieks Jurģis Peters ir izveidojis interaktīvu instalāciju "AI Odyssey", kur katrs festivāla apmeklētājs varēs radīt savu īsfilmas scenāriju kopā ar MI.

Instalācija tiks atklāta pirmdien, 8. aprīlī, plkst. 18.00 un būs pieejama visiem Kaņepes Kultūras centra apmeklētājiem līdz festivāla noslēgumam

Vairāk par instalāciju lasīt ŠEIT.

Biļetes
Bez maksas

Komentāri lieki. Uldis Rudaks griezīs plates.

Biļetes

09.04, Otrdiena

Bez maksas

Intriģējošā izpētē profesore Terēza Hadravova apspriedīs Sūzenas K. Langeres esejā “Piezīmes par filmu” paustās idejas un atklās, kā sapņi, simboli un filosofija mijiedarbojas ar vizuālo stāstniecību filmu teorijā.

Šajā lekcijā profesore Hadravova vēlas izpētīt, kā mūsu sapņi ir mainījušies pēdējo sešdesmit gadu laikā kopš esejas tapšanas un vai šīs izmaiņas ir pielīdzināmas attīstībai kino. Hadravova vēlas noskaidrot arī, kāds ir skatītāju redzējums par saikni starp filmām un sapņiem un personīgā pieredze ar sapņiem, kas līdzinās filmām, un filmām, kas atgādina sapņus.

Lekcija notiks angļu valodā, ieeja visiem interesentiem bez maksas

Vairāk par lekciju lasīt ŠEIT.

10.04, Trešdiena

Bez maksas

Sekojot līdzi kino nozares aktualitātēm, kopā ar kino profesiju pārstāvjiem diskutēsim par mākslīgā intelekta (MI) izmantošanu radošajā darbā. Sarunas gaitā apspriedīsim, kādas ir perspektīvas un ierobežojumi MI praktiskai pielietošanai, kā arī ētiskajiem aspektiem, kas saistīti ar MI integrāciju radošajā sfērā. Sarunas izskaņā klātesošajiem būs iespēja uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem.

Diskusiju vadīs scenāriju autore un producente Nira Bozkurta (Nira Bozkurt, Vācija), piedalīsies:

Diskusija notiks angļu valodā, ieeja visiem interesentiem bez maksas.

Vairāk par diskusiju lasīt ŠEIT.

Bez maksas

2ANNAS aicina uz lekciju „Smiekli caur asarām: humors kā traumu pārvarēšanas mehānisms”. Lektore - Žaņa Lipkes memoriāla direktore un publiciste Lolita Tomsone.

Lekcijas virstēma – humors kino kā viens no traumu pārvarēšanas mehānismiem sabiedriskās krīzes apstākļos.  Aplūkosim, kādā veidā mūsdienu kino savdabīgais humors pārkāpj žanru robežas un maina iesīkstējušo traumu uztveri. Vai šāda pieeja  mūs ved uz cerīgāku vai bezcerīgāku nākotni?


 

Bez maksas

Kā mākslīgais intelekts (MI) interpretē festivāla virstēmu PRĀTS? Mēs vēlējāmies pārbaudīt MI spēju robežas, uzdodot tam atlasīt spilgtākās un interesantākās pēdējās desmitgades Eiropas īsfilmas. Aicinām novērtēt, kā mākslīgais intelekts ir ticis galā ar doto uzdevumu un vai tam piemīt gaume?

Seanss notiks angļu valodā, ieeja visiem interesentiem bez maksas (piemērots 16+).

Vairāk par seansu lasīt ŠEIT.

Filmas

Baseins (2014)
Niki Lindrota fon Bāra
Ārpasaule (2010)
Dāvids OReilijs
Kiosks (2013)
Anete Melece
Mīlestība (2016)
Rēka Bušī
Viss (2017)
Dāvids OReilijs
Mēness (2012)
Ondržejs Rudavskis
Bez maksas

Nepalaid garām iespēju uzzināt 2ANNAS 2024 uzvarētājus pirmais un atzīmē šos svētkus kopā ar režisoriem un festivāla komandu. Tiekamies!

Bez maksas

11.04, Ceturtdiena

Bez maksas

Lai dalītos ar vērtīgiem resursiem un informāciju par to, kā orientēties īsfilmu industrijā, esam aicinājušas Gabrieli Cegialiti no Lietuvas īsfilmu aģentūras Lithuanian Shorts, lai iepazīstinātu ar Baltic Pitching Forum un Baltic Shorts ResidencyTaru Karajicu, kas dalīsies ar informāciju par PÖFF Shorts aktivitātēm, un Laumu Kaudzīti, kas pastāstīs vairāk par RIGA IFF SHORT RIGA Test Screenings. Lai sniegtu mums plašāku ieskatu Eiropas īsfilmu industrijā un piedāvātajās iespējās, esam aicinājušas Leldu OzoluRadošā Eiropa MEDIA Birojs Latvijā pārstāvi.

Prezentācija notiks latviešu un angļu valodā, ieeja ir bez maksas visiem interesentiem

Vairāk par pasākumu lasīt ŠEIT.

Biļetes

Ukraina. Pārvietotie.

Pilna mēroga kara rezultātā vairāk nekā 6 miljoni Ukrainas iedzīvotāju ir devušies bēgļu gaitās, topot pārvietoti pa visu pasauli. Turklāt gandrīz 5 miljoni cilvēku ir pārvietoti Ukrainas iekšienē, tādējādi padarot šo par lielāko pārvietoto personu krīzi kopš Otrā pasaules kara.

Šīs programmas filmas iedziļinās pārvietoto cilvēku iekšējā pasaulē, atspoguļojot lērumu pretrunīgu emociju. Spiesti bēgt no kara postījumiem un zvērībām, pret savu gribu viņi mācās sākt visu no jauna. Programmā iekļautās filmas šķetina izaicinājumus, kas saistīti ar pielāgošanos jaunajai realitātei, vienlaikus saglabājot savas saknes.

/Olga Gusiatynska, Sasha Prokopenko (Kyiv International Short Film Festival), programmas kuratores/


 

Filmas

Pamosties klusumā (2023)
Mila Zhluktenko, Daniel Asadi Faezi (UA;DE)
Parīzē neviens nedomā par rītdienu (2023)
Andrii Kokura (UA;FR)
Viesi no Harkivas (2023)
Halyna Lavrinets (UA)
Ikreiz, kad dzirdu ziņas no Kijivas, es paklūpu (2023)
Daryna Mamaisur (UA; PL; HU; BE)
Kā tas bija (2023)
Damian Kocur, Anastasia Solonevych (UA; PL)
Viena alveja, viens fikuss, viens avokado un sešas dracēnas (2023)
Marta Smerechynska (UA; FR)
Biļetes

Ko lēmusi starptautiskā žūrija? Noskaties 2024. gada labākās īsfilmas kompaktā apbalvoto filmu seansā.

We like it short!


 

Bez maksas

Deviņdesmitie gadi Latvijā – pārmaiņu laiks politikā, sabiedrībā, kā arī mākslā. Sarunā apspriedīsim, kāds bija šis laikmeta posms un kā filmas, kuras patērējām bērnībā veidoja mūsu identitāti. Apsvērsim, kā šajās filmās skartās tēmas un perspektīvas skatāmas mūsdienu sabiedrības kontekstā un noskaidrosim, kāpēc deviņdesmito gadu nostalģija joprojām ir tik dominējoša un vai šajā posmā veidojusies kolektīvā atmiņa.

Diskusiju vadīs režisors Jānis Ābele, piedalīsies:

Diskusija notiks latviešu valodā, ieeja ir bez maksas visiem interesentiem.

Vairāk par diskusiju lasīt ŠEIT.

Bez maksas

No need to be shy. Just come. The Latvian musician and DJ Roberts Gobziņš is a party tour de force.