2ANNAS ISFF 2021

25. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS norisinājās 2021. gada 9.-15. aprīlī tiešsaistē.

Festivāls 2ANNAS tiešsasitē izrādīja četras konkursa programmas - Starptautiskais īsfilmu konkurss, Starptautiskais vidēja garuma filmu konkurss, Baltijas īsfilmu konkurss, Starptautiskais bērnu un jauniešu īsfilmu konkurss, partneru seansus - EFA (Eiropas Kinoakadēmijai nominētās īsfilmas) SHORT MATTERS, kā arī filmas sešās programmās par 2021. gada izvēlētā fokusa tēmu ZEME.

Dēļ pandēmijas, festivāla laikā filmu programmas bija noskatāmas 2annas.lv mājaslapā, bez maksas un katru programmu bija iespēja noskatīties 24h laikā no seansa programmā paredzētā atklāšanas laika. Lai saglabātu festivāla sajūtu organizējā, tiešsaistes atklāšanu, industrijas dienas lekcijas, prezentācijas, sarunas ar filmu režisoriem un žūriju, performances, 2ANNAS podkāstu un noslēguma apbalvošanas ceremoniju.

Pavasarī uzsākām Podkāstu DIVAS ANNAS SARUNĀJAS.

Fokusa tēma ZEME

Fokusa programmas: 

  • 2ANNAS25;
  • APOKALIPSE;
  • EKOSEKSUĀĻI 18 +;
  • Antroposcēna;
  • Latviešu īsfilmu izlase: Dabiski.

 

FESTIVĀLA ATKLĀŠANAS SEANSS 

Filmas “Minute Bodies: The Intimate World of F. Percy Smith (2016)” seanss un performance un koncerts no mākslinieces Sabīnes Moores aka The Waterflower. Atklāšana norisināsies video tiešraidē no Splendid Palace mazās zāles. Ar 3 kameru dzīvo video montāžu tika garantēts kvalitatīvs vizuāls piedzīvojums, kurā daba un augi būs galvenais elements.

INDUSTRIJAS DIENAS

Forums "Vai varam kļūt “zaļi"? Kino industrijas piemērs”.

2ANNAS izvirzīja divas prioritātes Industrijas dienu sadaļā: 

1) Sadarbībā ar Short Film Conference (http://shortfilmconference.com/), īsfilmu festivālu asociāciju, vēlamies apkopot veiksmīgus  festivālu piemērus, kā tieši tiek veidoti videi draudzīgi filmu festivāli, koncentrējoties uz īsfilmu  festivāliem, jo mūsu pieredzē tieši īsfilmu festivāli ir spējīgi visātrāk reaģēt nepieciešamām  izmaiņām.  

Short Film Conference apvieno vairāk nekā 80 īsfilmu festivālus no visas pasaules. Tas  dos mums iespēju sasniegt labākos videi draudzīgu organizēšanas paraugus un piemērus, kā arī tos apkopot. Izveidotais materiāls būs Short Film Conference Approoved jeb Short Film  Conference – apstiprināts, un tiks publicēts viņu mājaslapā un sociālajos tīklos, lai tas sasniegtu  pēc iespējas vairāk interesentu, un lai šīs prakses varētu sākt izmantot pēc iespējas vairāk cilvēku.  

Ar labajiem piemēriem ir jādalās, tādēļ aicināsim uz diskusiju Anetu Ozorek, kas  pastāstīs par Kaboom Animācijas festivāla videi draudzīgu organizēšanu, Laurence Boyce dalīsies pieredzē par Tallin Black Nights pieredzi, Lotte Kircher pārstāvēs Winterthur īsfilmu  festivālu, Marija Milovanovic iepazīstinās ar Vīnes Īsfilmu festivāla zaļo programmu un Sven  Schwarz skaidros kā jautājums tiek risināts Hamburgas Īsfilmu festivālā. Diskusiju moderēs Niels Putman, Short Film Conference vadītājs.  

Tāpat tiešsaistē plānojam piesaistīt citus interesentus, kas vēlas dalīties ar piemēriem! 

2) Latvijas piemēri  

Ja pirmā daļa vairāk uzrunās starptautisku auditoriju, tad otrajā daļā vēlamies pievērsties  lokāliem piemēriem un kā šīs zaļās ideja varam attiecināt uz Latviju. Labi apzināmies, ka ne visas  Rietumeiropā izmantojamās prakses, varam ieviest arī Latvijā. Piemēram, vai varam pārstrādāt  izmantotās plastmasas pudeles, ja Latvijā nav ieviesta depozītu sistēma, vai varam papildus  apmaksāt CO2 izmešu patēriņu, par katra uzaicinātā viesa lidojumu, ņemot vērā, ka budžets ir  ierobežots, u.c. Tanī pašā laikā, neiegādājamies jaunu elektrotehniku birojiem katru gadu, kas  būtu slikti dabai, šo pašu iemeslu dēļ - neesoša finansējuma dēļ.  

Industrijas dienas laikā notiks Creative MEDIA atbalstīta portāla prezentācija, kura radīta, lai veicinātu īsfilmu izplatīšanu: https://tportmarket.com/ 

 

Performance “Poetica Mitis”

 

Performance “Poetica Mitis” tika izveidota speciāli 2ANNAS jubilejai un bija paredzēta Botāniskajā dārzā Palmu mājā, tropisku augu un skatītāju ielenkumā 2020. gada decembrī, tomēr epidemioloģisko apstākļu dēļ mēs pasākumu pārcēlām un festivāla norises laiku. 

Performancē “Poetica Mitis” atgrieza vārdu tā paša sākumā, no kurienes tas ir cēlies, nācis un kurp tam atgriezties mūžu mūžos – dabas klēpī. 

Dalībnieki: dzejnieks un skaņu mākslinieks, teksta grupas “Orbīta” dalībnieks, Artūrs Punte un arhitekts un skaņu mākslinieks, kolektīva “bernurits” dalībnieks, Maksims Šenteļevs.

Skaņu performancē mākslinieki dekonstruēs tekstu veidojot skaņu ainavu ar antropofoniskiem, biofoniskiem un ģeofoniskiem rīkiem.

Pati performance ir sava veida skaniskās ilustrācijas veidošana reālā laikā kādai izdomātajai audiogrāmatai, kuras skaņas ainava tiek veidota uz vietas, iazmantojot tikai paša teksta audioresursus. Dekonstruētā teksta skaņas lēnām saplūdīs ar vides skaņām, un iedomu audiogrāmata pārtaps fantastiskā vides stāstā.

 

Vairāk informācijas par 2ANNAS 2021 festivāla norisi lasi katalogā:

https://2annas.lv/storage/files/2annas-2021-gada-katalogs.pdf