Par festivālu

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS 2023. gadā norisināsies jau 27. reizi un kā ierasts, piedāvā skatītājiem oriģinālas, inovatīvas, izaicinošas, kā arī sociāli aktīvas īsfilmas un vidēja garuma filmas. 2ANNAS eksistē kontekstā, kurā īsfilmas formāts ir ne vien pakāpiens uz pirmo pilnmetrāžas darbu, bet arī apzināta, konsekventa izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgs mākslas fakts. Tāpat festivāls pazīstams ar trakām ballītēm neierastās vietās, brīvu atmosfēru un radošām izpausmēm ne tikai kino formā.

2ANNAS ik gadus piedāvā četras konkursa programmas: Starptautisko īsfilmu konkursu, Baltijas īsfilmu konkursu, Starptautisko vidēja garuma īsfilmu konkursu, kā arī konkursu bērniem un jauniešiem paredzētām filmām. 

Pateicoties pasaulē valdošajai COVID-19 pandēmijai, 2023.gadā festivāls norisināsies gan klātienē, gan arī tiešsaistē.

Kopš 2013. gada festivāls veido arī tematiskas ārpuskonkursa programmas. Ik pēc trīs gadiem tiek mainīts šo programmu tematu cikls un tā mērķis ir sabiedrībā rosināt diskusiju par izvēlētajām fokusa tēmām, 2023. - 2025. gadu fokusa cikls izvēlēts "Ķermenis un miesa" (2023), "Prāts" (2024) un "Simbioze" (2025).

2023. gada festivālā pievērsīsimies fenomenoloģiskās tradīcijas pieejā minētajam ķermenim, kur iedibinātais nošķīrums starp ķermeni (Körper) un miesu (Leib) paskaidro un ļauj apvienot gan izpratni par ķermeni kā ārēji novērojamu lietu, gan izpratni par miesu kā subjektīvi pieredzēto ķermeni. Šo nošķīrumu festivāla fokusa tēmā esam izvēlējušies arī tādēļ, lai aicinātu skatītāju meklēt pēc iespējams dažādākus veidus kā lūkoties pašam uz savu ķermeni.

Fokusa programmās mēģināsim aplūkot cilvēka ķermeniskās robežas, maņas, kā arī pieskarsimies tādai mūsdienās aktuālai tēmai kā - ķermenis un politiskā vara, Krievijas karš Ukrainā, abortu aizliegumi Polijā un Amerikā, COVID19 radītā krīze, ar vien vairāk liek uzdot jautājumu - vai ķermenis var piederēt kādam citam? Kas ir mūsu ķermenis?

Līdzās festivālam, „2ANNAS” rīko arī atvērtas diskusijas starp filmu skatītājiem un veidotājiem, piedalās dažādos kultūras pasākumos, kā piemēram, Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls, starptautiskais mūzikas festivāls Laba Daba, sarunu festivāls LAMPA, laikmetīgās mākslas forumā „Baltā nakts”, u.c., kā arī katru gadu dodas tūrē uz dažādām Latvijas pilsētām un vietām, demonstrējot spilgtākās festivāla filmu programmas.

Seko mums facebook un instagram