Jaunumi

11.04.2023

Šodien sākas 2ANNAS Industrijas dienas

No 11. līdz 13. aprīlim norisināsies Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS Industrijas dienu programma 2ANNAS FORUMS: Animācijas DNS. Pievērsīsimies visķermeniskākajam filmu žanram – animācijai. Industrijas pasākumi tiek organizēti sadarbībā ar Latvijas Animācijas asociāciju. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas un visiem interesentiem.

 

Otrdien  (11.04.) visi, jo īpaši nozares speciālisti, aicināti uz diskusiju „Animācijas DNS: Izplatīšana un festivālu nozīme” (15:00, M/Darbnīca). Kopā ar Baltijas animācijas institūciju kolēģiem apspriedīsim animācijas īsfilmu un festivālu nozīmi vietējā un starptautiskā mērogā. Kāda ir situācija kaimiņvalstīs? Kāda ir filmu festivālu nozīme un veiksmes faktori animācijas izplatīšanā un popularizēšanā? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kurus koleģiālā sarunā adresēs diskusijas dalībnieki. 

 

Diskusijā piedalīsies:

  • Laura Almantaite (Laura Almantaitė), producente, Animācijas un video spēļu festivāla BLON direktore un dibinātāja;
  • Juste Mikelailinate (Justė Michailinaitė)Lietuvas Animācijas asociācijas prezidente, Animācijas un video spēļu festivāla BLON industrijas koordinatore, producēšanas kompānijas „Broom Films” vadītāja;
  • Mari Kivi, animācijas režisore, Tallinas Starptautiskā animācijas festivāla Animist direktore;
  • Zīgrida Sāga (Sigriid Saag), starptautiskās izplatīšanas koordinatore Igaunijas Filmu institūtā;
  • Vladimirs Leščovs, animators, režisors, producents, animācijas studijas „Lunohod” dibinātājs.

Diskusijas moderatore – Latvijas Animācijas asociācijas vadītāja Anna Zača. Diskusijas valoda – angļu.

 

Trešdien (12.04.) paredzēta rīta vingrošana ar fizioterapeiti Līgu Līdumnieci-Šulci (09:30, M/Darbnīca). Kopā vingrojot, fizioterapeite sniegs padomus, kā izvairīties no traumām un ķermeņa sasprindzinājuma ikdienā, kas nereti skar kino jomas profesionāļus. Nodarbības valoda – latviešu. 

Rīta vingrošanai sekos Igaunijas animācijas režisora Īlo Pikova meistarklase, kurā Pikovs īpašu vērību vērsīs uz trīs savu filmu tapšanas gaitām – Ķermeņa atmiņa (Body Memory, 2011), Tukša vieta (Empty Space, 2016) un Līdz atkal satiksimies ('Til We Meet Again, 2022). „Meistarklases laikā mēģināsim saprast, kā animācijas filmā kopā satiekas lelles, iedomātas vietas un dažādi materiāli,” tā Pikovs. Meistarklases valoda – angļu.

Līdzās Industrijas dienu pasākumiem trešdien gaidāms arī Baltic Pitching Forum (BPF) Alumni filmu īpašais seanss „Mazas valstis, lielas idejas” (15:00 / LKA Nacionālā Filmu skola). Programmā iekļautas filmas, kas pēdējās desmitgades laikā projektu stadijā prezentētas (pičotas) un attīstītas tieši BPF. BPF ir īsfilmu prezentēšanas un attīstīšanas pasākums, kurā projekti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un viesu valsts tiek pičoti industrijas profesionāļiem. Šīs piecas filmas ir reģiona filmu veidotāju kinodarbu daudzveidības apliecinājums un pierādījums milzīga talanta koncentrācijai salīdzinoši mazās valstīs. 

Seansā iekļautās filmas: Pirts / By The Pool (Laurynas Bareiša, LT, 2017), Kastrāts kuilis (Raitis Ābele, Lauris Ābele, LV, 2014), Sliktie mati/ Bad Hair (Oskar Lehemaa, EE, 2019), Ledus / Ice (Anna Hints, EE, 2017) un Mātes / Mothers (Birutė Kapustinskaitė, LT, 2021).

 

Ceturtdien (13.04.) norisināsies diskusija „Animācijas DNS: Ķermeniskums un sensualitāte” (15:00, K. Suns).  Šajā diskusijā centīsimies izprast ķermeņa reprezentācijas, kailuma un seksualitātes tēmas animācijas filmās un analizēsim iespējas, ko sniedz animācija kā izteiksmes līdzeklis, atveidojot un aktualizējot ķermeniskuma tēmas. Diskusijas moderatore – māksliniece un ilustratore Ingrīda Pičukāne. Diskusijas valoda – angļu.


Diskusijā piedalīsies:

  • Kriss Čailds (Chris Childs), animācijas režisors, viens no īsfilmu kritikai veltītā starptautiskā žurnāla „Talking Shorts” autoriem, Lielbritānija;
  • Maija Sfakianaki (Maya Sfakianaki), vairāku festivālu programmu kuratore Lielbritānijā un Grieķijā, Britu neatkarīgās kino balvas (BIFA) locekle, Grieķija/Lielbritānija;
  • Luča Tota (Luca Tóth), animācijas filmu režisore, Ungārija;
  • Dario van Vrī (Dario van Vree), animācijas filmu režisors, animācijas studijas „Studio Pupil” direktors un līdzdibinātājs, Nīderlande.

Visbeidzot, turpinot, papildinot un ilustrējot sarunā aktualizētās sarunas tēmas, pēc diskusijas aicinām nesteigties prom. Turpat k/t K. Suns plkst. 17:00 gaidāma 2ANNAS programmas direktores Laimas Graždanovičas kūrēta Signes Baumanes animācijas īsfilmu retrospekcija „Ķermenis un miesa”. „Savos darbos Baumane spēj apvienot dažādas mākslas formas, lai izstāstītu daudzslāņainus, sarežģītus un intīmus stāstus. Mākslinieces darbi pārsteidz ar provokatīvu humoru, atklātību un sirsnību, aktualizējot tādas tēmas kā sekss, ķermenis, grūtniecība, mīlestība, laulība un depresija,” tā Graždanoviča.

Seansā iekļautās filmas: Teat Beat of Sex (ep. 1.-3. & 8.-11., 2007), Tarzāns (2014), Dzemdības ( 2009), Nataša (2001), Pieci kniebšanās stāsti (2002), Zobārsts (2005) un Veterinārārsts (2007). 

 

Industrijas dienas tiek organizētas ar Nacionālā Kino Centra un Radošā Eiropa MEDIA biroja Latvijā atbalstu.