Jaunumi

11.08.2021

Festivāls 2ANNAS dodas tūrē: īsfilmu seansi Kurzemes kultūrvietās

Jau vairāk nekā 10 gadus Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS vasaras sezonā dodas ceļojumā pa Latviju, lai dotu iespēju arī reģionos iepazīties ar jaunākajām un inovatīvākajām īsfilmām no visas pasaules. Šogad 2ANNAS dosies uz Kurzemi, lai piedāvātu izcilu īsfilmu izlases seansos dažādās kultūrvietās Pāvilostā, Pedvālē un Cīravā, kā arī attālināti. 

21. augustā plkst. 21:00, Pāvilostā, notiks labāko Baltijas īsfilmu programmas seanss “Tur ārā”. Tajā iekļautas tādas filmas kā Lailas Pakalniņas “Pirmais tilts”, Beates Olektes “Tukša tuba tālu skan” un Kārļa Vītola animācija “Gulbju jaunava”. Tāpat varēs iepazīties ar dažādām igauņu un lietuviešu režisoru īsfilmām, piemēram, “Apjukums” (Petras Kuneika) vēstīs par Danielu, 21. gs. vīrieti, kurš cenšas saprast, kāda ir viņa nozīme sabiedrībā. Mēģinādams sekot iepriekšējo paaudžu vīrišķības mītiem, Daniels nonāk absurdās situācijās. 

Vēl viens Baltijas īsfilmu seanss, “Saplūšana,” tiks izrādīts Pedvāles Mākslas parkā – 26. augustā, plkst. 21:00. Programmā gan Matīsa Kažas spēlfilma “Kad tu skaties uz mani” un Annas Ansones “Klusā daba”, gan animācijas filmas – Zanes Oborenko “Cerība” un Lienes Rubanes “Vēl nav dzīvs”, kas raksturota kā audiovizuāla pieredze, kurā jūtama vēl kāda dzīves dimensija, ceļojums, kurā satiekas atmiņas, sapņi un realitāte. 

Īpašā seansā 2ANNAS piedāvās iepazīties ar šī gada apbalvotajām festivāla filmām, starp kurām arī “Pēdējā stunda” (Argentīna) – dokumentāla/eksperimentāla īsfilma, kas saņēma Grand Prix balvu. “Poētiska dokumentālā filma, kas ar iespaidīgu tēlu palīdzību stāsta par cilvēku, dabas un garu mijiedarbību attālā mūsu planētas nostūrī,” par filmu izteicies žūrijas pārstāvis Stefans Doblers. Programmā iekļauta arī īsfilma “Lūsis pilsētā”, kuru par labāko atzina bērnu žūrija. Tas viss – 2. septembrī, plkst. 20:00, biedrības “Cita Abra” telpās Cīravas dzirnavās. 

Iespēja vērot seansus būs pilnīgi visiem – pirmo reizi 2ANNAS piedāvās gan seansus klātienē, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus un uzrādot COVID19 sertifikātus, gan iespēju piedalīties tiešsaistē.

Reģistrācija tiešsaistes seansam jau sākusies:  https://watch.eventive.org/2annas


Rīgas Starptautisko īsfilmu festivālu "2Annas" organizē Virtuālā studija "Urga", Festivālu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Tūre tapusi sadarbībā ar TJN Annas 2, PXB.lv, Pedvāles mākslas parku, Wonderland un biedrību Cita Abra.