Jaunumi

03.02.2020

Festivāls 2ANNAS aicina bērnus uz pasaulē jaunāko kino

Īpaši atlasītā programmā 2ANNAS piedāvās 7 pašas jaunākās, kā arī festivālos jau atzinīgi novērtētās īsfilmas bērniem no Eiropas, Nepālas, Irānas, Argentīnas un Kanādas. Programma paredzēta mazajiem skatītājiem vecumā no 6 līdz 12 gadiem (optimāli 1-4.klasei). Šī būs unikāla iespēja redzēt to, ko nevarēs noskatīties nekur citur. Filmu saturs atspoguļo ne tikai aktuālas tēmas un iepazīstina ar dažādu pasaules valstu dzīvesstilu un vērtībām, bet arī attīsta kritisko domāšanu. 

“Bērniem ir sava morāles un vērtību izpratne, taču pieaugušie bieži vien viņus neuztver nopietni, neuzticas, jo domā, ka bērni daudz ko nesaprot. Bērni uz notiekošo raugās pavisam citādi, nekā pieaugušie, tādēļ 2ANNAS bērnu seansos, kam dots nosaukums “Redzi mani”, iekļautas 7 aktuālas – nopietnas, jautras, sociāli un politiski aktīvas īsfilmas, kurās notikumi parādīti no bērnu skatu punkta,” stāsta Rons Rozenbergs, festivāla 2ANNAS bērnu un jauniešu programmas kurators. 

Latviešu režisores Agneses Laizānes spēlfilmā “Vectēvs” mazmeita nedēļu dzīvo pie vecvecākiem un iemīl mazos kaķēnus. Taču, kad vectēvs, necenšoties pārrunāt un saprasties, gatavojas kaķēnus slīcināt, meitene saceļas pret pieaugušo neizprotamo morāli un varu. Viņa jūt, ka arī pati ir līdzīga mazajiem kaķīšiem. Savukārt Nepālā veidotajā filmā “Bērns – skolotājs” kāds skolotājs, izmantojot savu varu, pazemo skolēnus. Tikai tad, kad skolēns savās fantāzijās sāk pazemot pašu skolotāju, pieaugušais aptver, ka cilvēki, kas ir piedzīvojuši pazemošanu, turpmāk paši tāpat rīkosies ar citiem. 

Biļetes, apmeklējot seansu 11. februārī kopā ar klasi, var rezervēt piezvanot festivāla producentei Agnesei Krastkalnei tālr. 27502343 un iegādāties pirms seansa kino galerijā KSuns, vai arī iepriekš pieprasot un apmaksājot rēķinu. Biļetes cena 1.50 EUR vienam bērnam. Skolotājiem, kas pavada klasi – bez maksas. 1 klasi bez maksas var pavadīt 1-3 pieaugušie.  

Biļetes uz seansu 15.februārī plkst. 12.00 var iegādāties pirms seansa Kaņepes Kultūras centrā. Cena -3.50 eiro bērnam, pilna cena 5 eiro.

Starptautiskā bērnu īsfilmu konkursa programma: 

Vectēvs”, režisore Agnese Laizāne, Latvija, 2019., spēlfilma, 14 min. Emīlijai ir viena diena, lai atrastu saimniekus kaķēniem, pirms vectēvs tos nogalina.

Ians, aizkustinošs stāsts” - režisors Abel Goldfarb, Argentīna, 2019., animācija, 9 min. Ians piedzima ar cerebrālo trieku. Tāpat kā visi bērni, viņš sapņo par draugiem, tomēr rotaļu laukumā viņu apceļ. Ians ir gatavs pārsteigt pasauli un izcīnīt savu vietu zem saules.

Zilonis” - režisore Julia Ocker, Vācija, 2018., animācija, 4 min. Zilonītis ir noskumis, un viņa snuķis cenšas viņu uzmundrināt. Tas nav viegls uzdevums.

Bērns – skolotājs” - rež. Phadindra Budhathoki, Nepāla, 2019., spēlfilma, 10 min. Kāds zēns, kurš uzskata, ka pedagogi bērnus soda pārāk nežēlīgi, ir gatavs piedalīties skolotāju dienā un iemēģināt roku skolotāja darbā.

Varahrama” - režisors Mahdi Kamrani, Irāna, 2018., spēlfilma, 7 min. Īsfilma stāsta par mazu meitenīti, kura vēlas doties ārā spēlēties ar citiem bērniem, bet mamma viņai to neļauj, ieslēdzot meiteni mājās.

Kaķu ezera pilsēta” - režisore Antje Heyn, Vācija, 2019., animācija, 7 min. Kaķis Persijs dodas izbaudīt atpūtu Kaķu ezera pilsētā – paradīzē kaķiem. Bet ne viss ir tā, kā viņš bija cerējis. Pat dvieli pludmalē nevar atstāt bez uzraudzības...

Mahalia kūst lietū” - režisore Emilie Mannering, Kanāda, 2018., spēlfilma, 11 min. Mahalia ir kautrīga, 9 gadus veca melnādaina meitenīte. Viņa jūtas neiederīga baleta nodarbībās. Meitenes māte, cerībā vairot viņas pašapziņu, aizved viņu pie friziera iztaisnot matus.

Papildus, 11.un 12. februārī no plkst. 14.00 līdz 18.00, Bērnu Zinātnes centrs “Tehnoannas pagrabi” (Aristida Briāna ielā 8, Rīga ) aicina ikvienu interesentu uz atvērto durvju dienu un īsfilmu! Programmā:

  • Kino demonstrējumi: vienlaikus uz ekrāna un kaleidoskopā būs skatāmas četras japāņu režisores īsfilmas.
  • Atvērto durvju diena. Iespēja iepazīties ar zinātnes centra ‘’Tehnoannas pagrabi’’ ekspozīciju.
  • Sarunas un diskusijas brīvā formā par zinātnes centru, tā vēsturi, darbību un aktualitātēm.

Festivāla galveno balvu dāvā LMT, savukārt balvu Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētājam - filmēšanas ekipējuma nomas un filmu pēcapstrādes kompānijas BBRental un BBPostHouse. 2ANNAS atbalsta: Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Naconālais Kino centrs, starptautiskais pasažieru pārvadātājs Lux Ekspress, Kaņepes Kultūras centra kafejnīca Austra, sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero, radio Naba, tulkošanas birojs Linearis, folkklubs Ala un Mūrbūdu sidrs, Tehniskās jaunrades nams Annas2 un golfa klubs Viesturi.