Jaunumi

29.03.2022

Festivāls 2ANNAS aicina bērnus un jauniešus: skaties aizraujošas filmu programmas un vērtē!

Jau piekto gadu 2ANNAS ISFF piedāvā ne tikai īpaši bērniem un jauniešiem veidotas filmu programmas, bet arī iesaistīties un kļūt par žūriju. Tieši viņi kļūs par galvenajiem filmu vērtētājiem, apmeklējot Bērnu un Jauniešu konkursa programmas kinogelerijā KSuns vai vērojot seansus tiešsaistē. Papildus tiks organizēti arī bezmaksas filmu seansi Latvijā esošajiem ukraiņu bērniem un jauniešiem. 

9. aprīlī plkst. 12:00 būs vērojama bērnu konkursa programma „Ejam roku rokā”. Īsfilmas vedinās domāt par to, cik saistīti mēs visi esam, arī cilvēku un dzīvnieku pasaule. Lai arī esam atšķirīgi, tie būs stāsti par draudzību un mīlestību. Starp filmām ir gan latviešu autores Māras Liniņas „Čuči čuči”, gan Seung-bae Jeon „Bateriju tētis” (Koreja), Ezgi Su Korkmaz „Kritušais” (Ungārija) un citas īsfilmas no visas pasaules. Savukārt nedaudz vēlāk, plkst. 14:30, jauniešu auditorija (12+) aicināta uz seansu „Dziļi sirdī es ticu” – par to, ka jāuzticas arī sirdij, ne tikai prātam. Kanādiešu režisores animācija „Nesaskaņas” būs brīdinošs, melnā humora pilns stāsts, kas portretē ģimenes līdzsvara uzturēšanas grūtības, savukārt Ana Horvat (Horvātija) filma „Izbrauciens” vēstīs par pāri, kuru romantisko dienu pārtrauc vētra. Vai šie apstākļi viņus satuvinās vai šķels?

Bērnu un jauniešu konkursa programmas būtiski atšķiras no pārējām konkursa programmām tieši ar to, ka balvas uzvarētāju nosaka skatītāji. Iepriekšējos gados skolas vecuma bērni un jaunieši, kuri aizrautīgi un nopietni pievērsās filmu vērtēšanai, apliecināja, ka šī ir lieliska iespēja iepazīt kino no visas pasaules, aplūkot to, kas notiek ārpus Holivudas un parasti redzams vien ceļojot uz starptautiskiem īsfilmu festivāliem pasaulē. Seansi ir aktīvs, diskusiju raisošs process - programmu saturs ne tikai atspoguļo aktuālas tēmas, bet arī attīsta kritisko domāšanu un medijpratību. 

​​Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla bērnu un jauniešu programmas kurators ir šveiciešu izcelsmes kino un teātra pedagogs un mākslinieks Rons Rosenbergs (Ron Rosenberg). Viņa galvenais princips ir veidot seansus tā, lai jaunākajos skatītājos rosinātu vēlmi aizdomāties par sociāli nozīmīgām tēmām. 2ANNAS bērnu un jauniešu programmā filmās atspoguļotās tēmas pēc tam var tikt apspriestas un analizētas sociālo zinību stundās, audzināšanas stundās un citās nodarbībās.