Jaunumi

06.04.2021

Festivāla 2ANNAS Industrijas dienas: forums kino profesionāļiem un Eiropas īsfilmu iniciatīvu atklāšana

Aktuālākās tendences, diskusijas un iedvesmas stāsti – jau 12. un 13. aprīlī festivāls 2ANNAS piedāvā industrijas dienu pasākumus gan kino profesionāļiem, gan jaunajiem talantiem. Kopā ar īsfilmu festivālu tīklu  „Short Film Conference” tiks rīkots 2ANNU forums: „Vai varam būt zaļi? – Kino industrijas piemērs”, savukārt sadarbībā ar Latvijas un Ziemeļreinas-Vestfālenes Radošās Eiropas MEDIA birojiem tiks atklātas divas Eiropas īsfilmu iniciatīvas īsfilmu popularizēšanai un izplatīšanai.

Festivāliem visā pasaulē arvien atbildīgāk pievēršoties dabas aizsardzības un klimata jautājumiem, arī 2ANNU rīkotais forums rosinās izprast aktualitātes un tendences, kā arī festivālu atbildību ilgtspējīgu risinājumu praktizēšanā. Savus iedvesmojošos stāstus piedāvās Internationale Kurzfilmtage Winterthur industrijas sadaļas vadītāja Lote Kirhera (Lotte Kircher), Kurzfilm Festival Hamburg direktors Svens Švarcs (Sven Schwarz), kā arī Aleksandrīne Dorē Pilote (Alexandrine Doré Pilote), Festival du nouveau Cinema pasākumu producente. Dienas otrajā daļā bezpeļnas organizācija „A Greener Festival” stundu garā lekcijā dalīsies ar konkrētu rīcību plānu, kā strādāt videi draudzīgā veidā.

Foruma turpinājumā 13. aprīlī savā pieredzē ilgtspējīgu pasākumu organizēšanā dalīsies latviešu kultūras organizāciju pārstāvji – Guna Dātava (Vides Risinājuma institūts), Beka Bergere (Latvijas Jaunā Teātra institūts), Daina Auziņa (Muzeji Vides ilgtspējai), Gundega Turnele (Laba Daba) un Kristīne Brīniņa (horeogrāfe). Pasākumu moderēs Eva Johansone.

Festivāla 2ANNAS Industrijas dienu programmu 12. aprīlī papildinās arī vēl viens pasākums sadarbībā ar Latvijas un Ziemeļreinas-Vestfālenes Radošās Eiropas MEDIA birojiem – tiks atklātas divas Eiropas īsfilmu iniciatīvas. T-Port ir MEDIA atbalstīta novatoriska bezpeļņas tiešsaistes platforma, kuras mērķis ir popularizēt jaunos talantus un atvieglot īsfilmu izplatīšanu starp profesionāļiem. Ar to, kā šī platforma darbojas, iepazīstinās Amos Geva, T-Port starptautiskais vadītājs. Savukārt „This is Short” platformu prezentēs Hilke Dēringa (Hilke Doering). „This is Short” kopīgi veido Eiropas īsfilmu tīkla (European Short Film Network, ESFN) dalībnieki, un tā sastāv no oriģināla satura, kā arī tiešas piekļuves četru filmu festivālu tiešsaistes piedāvājumam - Go Short (NL), Kurzfilmtage Oberhausen (DE), Vienna Shorts (AT) un Short Waves (PL). Īsfilmu portāls ir veidots kā tiešsaistes festivāls, nodrošinot simtiem filmu, konkursu, intervijas, sarunas un iespējas balsot un sniegt atsauksmes.

Visi Industrijas dienu pasākumi ir bez maksas un norisināsies angļu valodā. Dalībai forumā „Vai varam būt zaļi? – Kino industrijas piemērs” 12. aprīlī nepieciešams pieteikties iepriekš – līdz 9. aprīļa plkst. 16:00 (https://forms.gle/NDYUBXwtMUWjdKvo8), bet pārējie notikumi tiks translēti facebook.com tiešraidēs. Plašāka informācija pieejama www.2annas.lv pasākumu sadaļā.