Jaunumi

22.02.2023

Baltic Shorts industrija pārstāvji apmeklēja 45. Klermonferānas starptautisko īsfilmu festivālu un tirgu

Otro reizi, īsfilmu industrijas pārstāvji no Igaunijas, Latvijas un Lietuva, apmeklēja vienu no senākajiem, lielākajiem un prestižākajiem īsfilmu festivāliem pasaulē.

45. Klermonferānas starptautisko īsfilmu festivāls – lielākais īsfilmu festivāls un tirgus pasaulē – sākās 2023.gada 27. janvārī un tas plašā skaitā tika pārstāvēts no Baltijas filmu veidotāju un industrijas pārstāvju puses.

Festivāla starptautiskajā konkursā tika rādīta lietuviešu režisora Vytataus Katkus filma “Cherries(“Ķirši”), kas, jau pēc pirmizrādes pagājušā gada Kannu kinofestivālā, izrādījusies ārkārtīgi populāra dažādu filmu festivāla apritē. Filma “Cherries”  ir stāsts par nesen pensijā aizgājušu tēvu, kurš aicina dēlu palīdzēt ar ķiršu plūkšanu dārzā. Spēlējoties ar reālismu, filma ir maiga un provokatīva reizē.

Tāpat festivāla ietvaros, sadaļā, kas veltīta bērniem, tika rādīta igauņu animācijas filma “The Turnip” (Rācenis). Filma, kuras režisori ir Piret Sigus un Silja Saarepuu, veidota pēc slāvu folkpasakas, kas stāsta par to, kas notiek zem zemes, kad zemnieki nodarbojas ar dārzeņu ražas novākšanu.

Baltic Shorts delegāciju Klermonferānas īsfilmu tirgū 2023. gadā veidoja pārstāvji no Lietuvas īsfilmu aģentūra Lithuanian Shorts, Tallinas festivāla sadaļa PÖFF Shorts, Latvijas festivāli 2Annas ISFF un Short Riga (Riga IFF), Latvijas Animācijas asociācija.

Visām šīm organizācijām kopīgi sadarbojoties, tika izveidots un pārstāvēts Baltijas īsfilmu stends, kuru ik dienas dienā apmeklēja ap 3500 īsfilmu industrijas pārstāvju un īsfilmu tirgus apmeklētāji.

Festivāla ietvaros norisinājās arī “Euro Connection”, kas ir divu dienu pičošanas un tīklošanās pasākums, kura mērķis ir veicināt jaunu partnerības veidošanos starp Eiropas un starptautiskajiem filmu producentiem. Igaunijas īsfilmu projekts “El Baño” (Sushant Bhat, Ragne Mandri) bija viens no 14 filmu projektiem, kas tika pitčots nozares profesionāļiem šī pasākuma ietvaros. 

Projekts “El Baño” savu vietu “Euro Connection” ieguva pēc veiksmīgas dalības 2022.gada “Baltic Pitching Forum” konkursā . 

Filma seko līdzi 5 gadus vecam kolumbiešu puisim, kurš, pēc pārcelšanās uz jaunu valsti, cenšas pārvarēt savas iekšējās cīņās, orientējoties un saprotot jauno pasauli sev apkārt.

Pirmdien, 30. janvārī, tika rādīta īsfilmu kolekcija Baltic Shorts 2023, kurā tika iekļautas svaigākās īsfilmas no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. 

Nozares profesionāļiem bija pieejamas piecas animācijas un spēlfilmas, kas ļāva pieredzēt spilgtākās un svaigākās  īsfilmas no Baltijas reģiona. Daudzas no filmām bija nepabeigtas, tikko pabeigtas un meklē izplatīšanas, pārdošanas iespējas vai festivāla pirmizrādes.

 

Plašāku informācija par Baltic Short, meklē:

www.balticshorts.eu