Jaunumi

08.04.2021

„Augu apslēptā pasaule” – kino, mūzikas un dabas sintēze festivāla 2ANNAS atklāšanā

Jau 9. aprīlī plkst. 20:00 notiks Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS atklāšanas pasākums „Augu apslēptā pasaule”. Tiešraidē no kinoteātra Splendid Palace mazās zāles varēs vērot gan mākslinieces Sabīnes Moores jeb „The Waterflower” performanci un koncertu, gan filmas „Delikātie ķermeņi: F. Persija Smita apslēptā pasaule” seansu. Skatītājus sagaida unikāls vizuāls piedzīvojums, īstu sēņu radīta mūzika, sapņaina brīnuma izjūta, un tas viss - tikai sākums festivāla septiņu dienu ceļojumam.

 Sabīnes Moores performances centrā būs īpaši atklāšanas pasākumam audzētas sēnes – pieslēdzot tām elektrodes, sēnes radīs skaņu, kā arī miksēs video. „The Waterfower” ir mākslinieces audiovizuālais projekts, pazīstams ar savu eksperimentālo mūziku un art house mūzikas video. Viņas koncerti ir skaņas ainavu bagātas multimediālas performances, kuras rada māksliniecei raksturīgie vokāli, sintezatori un digitālais samplings. Albums “Balta Gaisma” saņēma divas nominācijas mūzikas ierakstu gada balvā „Zelta Mikrofons 2021”, kategorijās “Labākais alternatīvais vai eksperimentālās mūzikas albums” un “Labākais albuma dizains”, tāpat Sabīne Moore pazīstama arī ar profesionālo darbību videogrāfijā, strādājot pie pilnmetrāžas animācijas filmām Saule brauca debesīs (rež. Roze Stiebra) un Mans laulību projekts (rež. Signe Baumane).

Turpinājumā būs skatāms filmas „Delikātie ķermeņi: F. Persija Smita apslēptā pasaule” (Minute Bodies: The Intimate World of F. Percy Smith, 2016) seanss. 20. gs. sākumā Persijs Smits savā Ziemeļlondonas studijā radīja laika paātrinājuma (time-lapse), animācijas un mikrokinematogrāfijas tehnikas, ar kurām iemūžināt dabas noslēpumus kustībā. Smits bija ambiciozs mākslinieks, kurš bieži vien režisēja vairākas filmas vienlaicīgi, un par savu misiju bija noteicis dabas slēptāko teritoriju izpētīšanu un iemūžināšanu. Filma apvieno Smita oriģinālo kino materiālu un mūsdienu skaņu celiņu, ko veidojuši „Tindersticks” sadarbībā ar Tomasu Belhomu un Kristīni Otu. Tā rada hipnotisku, svešu un tomēr pazīstamu ainavu, kas modina mūsos tādu pašu sapņaina brīnuma izjūtu, kādu izjuta Smits, pirmo reizi cauri lēcām veroties un mikroskopiskajām pasaulēm.

Festivāla atklāšanā ievadvārdus teiks programmas direktore Laima Graždanoviča un producente Agnese Krastkalne. Pasākums norisināsies video tiešraidē no Splendid Palace mazās zāles – ar trīs kameru dzīvo montāžu tiks garantēta kvalitatīva pārraide.