Jaunumi

08.09.2023

2ANNAS mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts”

“Festivāls 2ANNAS piedalās Baltajā naktī jau vairākus gadus un tas vienmēr ir īpašs notikums, jo ir iespēja iepazīstināt plašāku sabiedrību ar īsfilmu formātu un tā sniegtajām radošajām iespējām. Šogad par fokusu esam izvirzījuši cilvēka mikropasauli, pasākuma laikā piedāvāsim dažādas praktiskas nodarbības, kas rosinās domāt par to, kāda tad ir mūsu katra paša mikropasaule, ko varam tajā saskatīt un sadzirdēt, un kā tas varētu palīdzēt saprast pasauli mums apkārt, ” stāsta īsfilmu festivāla 2ANNAS programmu direktore Laima Graždanoviča. 

Visi 2ANNAS piedāvātie pasākumi notiks kinoteātrī “Splendid palace”, un dalība pasākumos ir bez maksas. Kinoteātrī “Splendid palace” piedāvājums veidots, lai būtu interesanti visai ģimenei. 

Jau no 18.00 pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties praktiskās nodarbībās veidojot zīmējumu teātri. “Darbnīca sastāvēs no diviem posmiem: zīmējumu sērijas zīmēšana un skaņu celiņa ieskaņošana. Šajā darbnīcā spēlēsimies ar ķermeni, skaņām un mūzikas instrumentiem. Gaidīšu visus interesentus, kuri ir gatavi radīt kopīgu makslas darbu - zīmējuma un skaņas kombināciju, bet pats galvenais – pavadītu patīkami laiku, kopīgi eksperimentējot,” uz savām prakstiskajām nodarbībām aicina brazīļu izcelsmes skaņu un ritmu darbnīcas vadītājs Miguel Andres Hernandez Giraldi.

 

Velvju zāle, kino "Splendid Palace"

18:00 - 19:00 un 20.00 - 22.00

PRAKTISKĀ NODARBĪBA  Filmu ieskaņošanas darbnīca visai ģimenei.

Mazā zāle, kino "Splendid Palace"

19:00 - 20:00 PRAKTISKĀ NODARBĪBA  Filmu ieskaņošanas darbnīca bērniem un vecākiem: Zīmējumu teātris un Miguel Andres Hernandez Giraldi. 

 

“Pieaugušie šķiet ārkārtīgi distancēti no bērnu un jauniešu problēmām un dzīves, tādēl bērnu īsfilmu programmu “Ļauj man tuvoties” veidoju ar vēlmi palīdzēt lauzt barjeru starp bērnu un pieaugušo realitāti. Reizēm tieši bērnu un jauniešu dzīves ir kā apslēptās pasaules pārējiem, kā arī - pilnīgi otrādi. Manis veidoto programmu varēs vērot no 18.00 līdz 19.00 “Splendid palace” Mazajā zālē ,“ uz šo programmu aicina doties programmas kurators Rons Rosenbergs. Bērnu programmai būs tulkojums latviešu valodā.

 

No 19:00 līdz  20:00 Velvju zālē būs iespēja redzēt Tehniskās jaunrades nama "Annas 2" animācijas studijas bērnu un jauniešu veidoto filmu programmu. Bērnu veidotās filmas būs kā iedvesmas avots Baltās nakts filmu ieskaņošanas darbnīcas apmeklētājiem, bērniem un viņu vecākiem. 

 

No 20.00 līdz 21.30 “Splendid palace” Mazajā zāle varēs vērot jauniešu īsfilmu programmu “Domā par mani”. Šī būs domu un ideju veicinoša filmu programma, kas sniegs iespēju ielūkoties jauniešu realitātes apslēptajos nostūros - izaicinot, iepazīstinot un izglītojot. Programmas “Domā par mani” ir 2023.gada festivāla 2ANNAS labākās jauniešu īsfilmas no visas pasaules, ko jau paspējuši atzinīgi novērtēt festivāla apmeklētāji.

 

21.30 - 22.30 un 23.30 - 00.40 Izrāde “Zīmējumu teātris - Manas mikropasaules skaņas”. Iesaistoša zīmējumu izrāde, kur pats skatītājs kļūst par daļu no izrādes veidotāja. Uz ekrāna tiks projecēts mākslinieka Reiņa Lodziņa zīmētais, tā būs sava veida improvižacija, jo zīmējums taps izrādes laikā. Savukārt, skatītāji veido izrādes skaņu celiņu, to palīdzēs izdarīt izrādes moderātors Varis Klausītājs.
 

No 22.30 līdz 23.30 apmeklētāji tiek aicināti pievienoties īsfilmu programmai “Šīs pašas pasaules”, programmā iekļautās īsfilmas pievēršas mikro un makro pasauļu attiecībām latviešu īsfilmās, palūkojoties tiešā veidā uz to kā mūsu ķermenis mijiedarbojas ar mikrobu pasauli. 

 

00.40 - 01.00 Īsfilmu programma “Vakara miglā”.  Signes Baumanes un Rozes Stiebras filmas, kas ataino reizes, kad paši esam visapslēptākās pasaules no visām.  “Kurpītes” (1993), rež. Signe Baumane, '10 un “Zaķīša pirtiņa” (1979), rež. Roze Stiebra, '8. 

 

2ANNAS dalību pasākumā “Baltā nakts” atbalsta, Rīgas dome, folklubs “Ala” un TJN Annas 2. 

Vairāk par pasākuma programmu varat lasīt šeit.