Jaunumi

05.02.2020

2ANNAS FORUMS: PIECI SOĻI KĀ IZVEIDOT VEIKSMĪGU ĪSFILMU

Īsfilmu festivāla 2ANNAS rīkotajās industrijas dienās 13. un 14. februārī divu dienu garumā tiks meklētas atbildes uz jautājumu, kā radīt veiksmīgu un augstvērtīgu īsfilmu. Forumā festivāls 2ANNAS kopā ar Latvijas un ārzemju kino profesionāļiem meklēs nosacījumus un metodes, kā radīt īsfilmu, kas ir ne tikai festivālu un kritiķu pamanīta un novērtēta, bet arī pulcē plašu skatītāju loku. Divu dienu laikā foruma “PIECI SOĻI KĀ IZVEIDOT VEIKSMĪGU ĪSFILMU” dalībniekiem būs iespēja gūt teorijā un praksē balstītas papildu zināšanas, kā arī celt profesionālo kvalifikāciju, izdevība satikt ārvalstu filmu nozares ekspertus un dibināt jaunus kontaktus, veicinot īsfilmu kopražojuma projektus un īsfilmu producēšanu un izplatīšanu.

PIECI SOĻI KĀ IZVEIDOT VEIKSMĪGU ĪSFILMU

Laiks: 13. februāris, plkst. 9.30 – 19.30 

Vieta: Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas telpas, Elijas iela 17 

Foruma pirmo dienu veidos pieci tematiskie fokusi – stāsts, inovācija, montāža, producēšana un izplatīšana –, ko pārstāvēs tādi filmu industrijas pieredzējuši profesionāļi kā Cory McLeod (ASV/Latvija, filmu veidotājs); Rimante Dauģēlaite un Gabriele Cegelite (Lithuanian Shorts pārstāves), Mauro Carraro (Itālija, režisors), Wouter Jansen (Nīderlande, Some Shorts festivālu stratēģijas aģentūras direktors), Ben Vandendaele (Beļģija, Bekke Films producents), Thom Palmen (Zviedrija/Latvija, producents), Laurence Boyce (Lielbritānija/Igaunija, kino kritiķis). Pasākuma laikā  tiks pētīti gan dažādi jau zināmi veiksmes stāsti, gan arī vispārinoši principi, kas palīdz radīt ideālās filmas recepti. Pirmās dienas noslēgumā kino profesionāļi aicinās arī klausītājus pievienoties diskusijai.

“ĪSAIS RANDIŅŠ AR MANU ĪSFILMU”

Laiks: 14. februāris, plkst. 18.00 – 19.30

Vieta: Kaņepes Kultūras centrs, Skolas iela 15

Foruma otrajā diena jeb tīklošanās pasākumā “Īsais randiņš ar manu īsfilmu” jaunajiem filmu veidotājiem būs iespēja tikties ar dažādiem Eiropas kino profesionāļiem (režisoriem, producentiem, aģentiem u.c.) un iegūt vērtīgus padomus. Pasākuma mērķis ir noteiktajās 10 minūtēs jeb “fiksajos randiņos” sniegt ātru, bet produktīvu un koncentrētu konsultāciju, kā arī saņemt jaunas ierosmes un veidot atgriezenisko saiti pieredzējušo un jauno kino profesionāļu vidū.  

Randiņš ir paredzēts tikai reģistrētiem un apstiprinātiem dalībniekiem!