2ANNAS ISFF 2023

Norises vietas
2ANNAS ISFF 2023 informācijas centrs:
Ezīša Kofīšops, Krišjāņa Barona iela 3, Rīga
Darba laiks (7.04-13.04): 12:00 - 19:00
2ANNAS ISFF 2023 pasākumu norises vietas:
Bārs "Alpeonija" - Ernesta Birznieka-Upīša iela 22, Rīga
M/Darbnīca - Aristida Briāna iela 9, Rīga
RSU Anatomijas muzejs - Kronvalda bulvāris 9, Rīga
LKA Nacionālā filmu skola - Elijas iela 17, Rīga
Kino seansi:
Kino Bize - Elizabetes iela 37, Rīga
Kinogalerija KSuns - Elizabetes 83/85, Rīga
2ANNAS ISFF Tavā mājas kinoteātrī
Visus 2ANNAS online filmu seansos var atrast šeit: https://watch.eventive.org/2annas
Pēc digitālās kino seansa biļetes iegādes, links kļūs aktīvs 1 stundu pirms 2ANNAS klātienes seansa. Jums būs 3 stundas laika, lai uzsāktu tā skatīšanos un 24 stundas, lai pabeigtu visu filmu noskatīšanos.
Iegādājies klātienes seansu biļetes šeit:
07.04, Piektdiena
27.Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS epicentrā šogad ir tēma “Ķermenis un miesa”. Sarunā aplūkosim jautājumus par ķermeņa reprezentāciju Latvijas kino, līdzšinējiem tēmas pētījumiem, kā arī lūkosim raudzīties nākotnē - kam ir jāmainās? Vai kaut kam ir jāmainās? Kāpēc?
Pārrunāsim un aktualizēsim festivāla fokusa tēmu un attiecīgo programmu izvirzītās apakštēmas un to nozīmi plašākā kontekstā.
Pēc sarunas apmeklētājiem būs iespējams noskatīties Alises Zariņas īsfilmu “savĀdā” (2021).
Diskusiju/sarunu vadīs: Dr.art. Inga Pērkone
Dalībnieki: režisore Alise Zariņa, režisore, kino festivālu programmu kuratore un žurnāliste Astra Zoldnere un 2ANNAS ISFF programmas direktore Laima Graždanoviča
Kuratore: Astra Zoldnere
Programma Sieviešu skatiens ir tieša antitēze kinoteorētiķes Lauras Mulvejas definētajam vīrieša skatiena terminam. Astoņas režisores piedāvā savu skatienu, poētiski, provocējoši, analītiski un humoristiski atspoguļojot intīmus jautājumus. Elagoza ne vien pati satiek, intervē un filmē „stiprā dzimuma pārstāvjus”, bet arī nostājas kopā ar viņiem kameras priekšā. Kvīru leģenda Barbara Hammere no kameras nešķiras pat gultā. Bet Malepāra-Traversī izaicina vīriešu dominanci kā kino, tā psiholoģijā un fizioloģijā, veidojot humoristisku animāciju par klitoru.
Tāpat programma aicina iepazīties arī ar prominentās franču režisores Selīnas Sjamā īsfilmu Polīna un animācijas lielmeistares Signes Baumanes Teat Beat of Sex sēriju. Šīs un vēl citas spēcīgas režisores sola jūs ievest trakulīgi aizraujošā pasaulē.
Filmas








Kuratores: Olga Gusiatinska, Saša Prokopenko (Kijivas Starptautiskais īsfilmu festivāls)
Karš (un tā) pārvarēšanas mehānismi
Neviens negaida karu. Neviens nav piedzimis, lai stātos tam pretī. Par spīti tam, mēs esam veidoti, lai pielāgotos jebkurai situācijai, visdrausmīgākajiem apstākļiem un milzu uztraukumiem. Turpinot dzīvot, raugoties uz priekšu, pārvarot, samierinoties, radot ko jaunu, paužot sēras un niknumu, kā arī aizstājot dusmas ar cerību, cilvēks pauž savus politiskos uzskatus to visjēlākajā un skaidrākajā emocionālajā formā.
Radošums un introspekcija ir būtiski reakcijas veidiem, kas palīdz sadzīt, atlabt un stāties pretī necilvēcībai.
Ikkatra no sešām programmā iekļautajām filmām vēsta par kara neizdzēšamo ietekmi uz indivīdu un komūnām. Šīs filmas ļauj ielūkoties to cilvēku ikdienas izaicinājumos un pārvarēšanas mehānismos, kuru dzīves satricināja krievijas armijas zvērības.
Filmas






08.04, Sestdiena
Vai pats esi kādreiz aizsapņojies par to, kā būtu vērtēt filmas? Vai varbūt tu zini kādu bērnu, kurš ir liels ‘kino mīlis’ un gribētu iejusties žūrijas lomā? 2ANNAS ISFF jau 6. gadu piedāvā bērniem un jauniešiem iesaistīties un kļūt par žūriju un galvenajiem filmu vērtētājiem, apmeklējot Bērnu un Jauniešu konkursa programmas Kinogalerijā KSuns, kā arī tiešsaistē.
Bērnu un jauniešu programmas kurators no 2019. gada ir šveiciešu izcelsmes kino un teātra pedagogs un mākslinieks Rons Rosenbergs (Ron Rosenberg).
Bērnu un jauniešu programma veidota tā, lai jaunākajos skatītājos rosinātu vēlmi aizdomāties par sociāli nozīmīgām tēmām.
2ANNAS bērnu un jauniešu programmā filmās atspoguļotās tēmas pēc tam var tikt apspriestas un analizētas sociālo zinību stundās, audzināšanas stundās un citās nodarbībās.
Filmas








Aicinām bērnu un jauniešu īsfilmu konkursa "SAULES-puķe" dalībniekus uz konkursa apbalvošanas pasākumu kinoteātrī "KSuns". Tiks noskaidroti un apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji šī gada konkursā.
Rezultātu paziņošana tiks translēta arī TJN ‘’Annas 2’’ sociālā medija Facebook tiešraidē.
Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” Filmu studija un Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2 ANNAS” jau trešo gadu aicināja bērnus un jauniešus 10-25 gadu vecumā piedalīties īsfilmu konkursā. Šī gada konkursa tēma - “ĶERMENIS UN MIESA". Fokusā cilvēka ķermeniskās robežas, maņas, kā arī tādas mūsdienās aktuālas tēmas kā - ķermenis un politiskā vara, Krievijas karš Ukrainā, abortu aizliegumi Polijā un Amerikā, COVID19 radītā krīze, ar vien vairāk liek uzdot jautājumu - vai ķermenis var piederēt kādam citam? Kas ir mūsu ķermenis?
Konkursa dalībniekiem bija iespēja radoši izpausties sev interesējošā formā – veidojot animācijas, spēlfilmu, dokumentālo kino, eksperimentālus montāžas darbus, intervijas, notikumu atspoguļojumus u.c. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu spēju realizēt radošus projektus un argumentēt izvēlēto izteiksmes līdzekļu izvēli tēmas “ĶERMENIS UN MIESA" atspoguļojumam kino valodā. Sekmēt bērnu un jauniešu pašizaugsmi un jaunradi kino jomā.
Vai pats esi kādreiz aizsapņojies par to, kā būtu vērtēt filmas? Vai varbūt tu zini kādu bērnu, kurš ir liels ‘kino mīlis’ un gribētu iejusties žūrijas lomā? 2ANNAS ISFF jau 6. gadu piedāvā bērniem un jauniešiem iesaistīties un kļūt par žūriju un galvenajiem filmu vērtētājiem, apmeklējot Bērnu un Jauniešu konkursa programmas Kinogalerijā KSuns, kā arī tiešsaistē.
Bērnu un jauniešu programmas kurators no 2019. gada ir šveiciešu izcelsmes kino un teātra pedagogs un mākslinieks Rons Rosenbergs (Ron Rosenberg).
Bērnu un jauniešu programma veidota tā, lai jaunākajos skatītājos rosinātu vēlmi aizdomāties par sociāli nozīmīgām tēmām.
2ANNAS bērnu un jauniešu programmā filmās atspoguļotās tēmas pēc tam var tikt apspriestas un analizētas sociālo zinību stundās, audzināšanas stundās un citās nodarbībās.
Filmas






Nāc un palūko, ko jaunu un interesantu kaimiņi radījuši kino nozarē!
“Baltijas konkursā iekļautas jaunākās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas īsfilmu pērles. Programma atklāj gan jaunus talantus, gan piedāvā jau zināmu un godalgām titulētu režisoru darbus,” stāsta programmas kuratore Astra Zoldnere.
“Tuvāk” - intīmi, personiski un erotiski stāsti, ietērpti vizuāli izsmalcinātos attēlos!
Filmas







Ķermenis, Miesa un 8 sapņi
Sestdiena 08.04. / 18:00 / RSU Anatomijas muzejs
Simona Orinska, Ieva Vīksne, Platons Buravickis un astoņas buto dejotājas & 2ANNAS aicina uz aicina uz festivāla atklāšanas performanci „Ķermenis, Miesa un 8 sapņi”.
Simona Orinskas horeogrāfija mijiedarbībā ar Platona Buravicka muzikālajām improvizācijām. Performances vizuālās identitātes autore – Ieva Vīksne.
Ko gaidīt no performances? Apraksts mākslinieces Ievas Vīksnes vārdiem: „Ķermenis mūs nes uz priekšu, ik pa brīdim veldzējoties miegā un veidojot mūsu acu priekšā mistiskas notikumu kombinācijas vai pat halucinācijas par realitāti. Nedaudz iespīdinot gaismu šajā zemapziņas valstībā, atsedzas mūsu patiesākās un slēptākas sajūtas. Izgaismojas arī bailes, kuras ikdienu glabājam un nemitīgi uzkrājam savā miesā. Aicinām uz hipnotisku pieredzi ar Buto performanci. Vizuālais noformējums – projekcijas, kas ļaus tvert šo sapņu dimensijas sajūtu caur ķermeņiem un attēlu.”
Kas ir buto, jautāsiet? Japāņu tradīcijā balstītā buto jeb butō deja balstās meditācijā un absolūtā kustības atbrīvošanā no prāta iedarbības.
Nāciet meditēt, veldzēties mākslu un maņu saplūsmē un… Un dot zemo startu jaudīgajam 2ANNU festivālam.
Par performances autoriem:
Simona Orinska – latviešu buto māksliniece un mūsdienu dejotāja, dzejniece, režisore un horeogrāfe.
Ieva Vīksne – jauno mediju māksliniece, lektore Latvijas Mākslas akadēmijā.
Platons Buravickis– komponists, pianists un mūzikas pedagogs, kas strādā gan akadēmiskajā, gan elektroniskajā mūzikā.
“Kā kompass ved cerība mūs, un ik veiksme ir balva par drosmi, bet robots ar mums vienmēr būs – tam ilgas pēc kosmosa dosim!”
Pēc atklāšanas pasākuma – 21.00, visi aicināti doties uz kultūrvietu, bāru “Aleponija”, kur notiks festivāla atklāšanas vakara koncerts
“Magnēts-Kompass-Robots-Kosmoss” ar Robertu Gobziņu un Mixmasters Raiti. Publika tiks aicināta reizi pusstundā dejot binokulārās dejas un latviešu valodas apmācības dialogus.
Pārējā laikā – turbofolks un evergrīns.
Pasākuma rīkotāji sola analogo skaņu – magnētiskās lentes, sintezatoru “Ērika”, trombonu, ksilofonu, tamburīnu un A4 papīru.
09.04, Svētdiena
Himalaju kalni, Franču ģimenes drāma, kriminālstāsti, OMON spēki, influenceri un kosmosa kuģa avārija – šie ir tikai daži atslēgas vārdi filmām, ko varēsiet redzēt Starptautisko īsfilmu konkursa skatēs.
Vai ieintriģējām? Pievienojies 2ANNAS ISFF Starptautisko īsfilmu konkursu skatēm Kino Bize, Elizabetes iela 37-2, Rīga.
Esam sagatavojuši īpaši atlasītu starptautisko filmu programmu, kur katrs atradīs sev piemērotāko filmu atbilstoši interesēm, un varēs izjust starptautiskā kino garšu uz savas ādas.
Starptautisko īsfilmu konkursu skates programmas kuratore ir Laima Graždanoviča: “2ANNAS ISFF starptautiskais īsfilmu konkurss ir kā 5 dažādas kolāžas, apvienojot labākās un mākslinieciski aizraujošākās īsfilmas no 2021/2022.gada. Katra no konkursa programmām tiek veidota kā individuāls mākslas darbs par konkrētu tēmu, ideju vai asociatīvo stīgu, tādējādi ļaujot skatītājam ne tikai baudīt katru no filmām, bet pašu programmu kopumā. Programmās būs iespējams redzēt spēlfilmas, animācijas, dokumentālās un eksperimentālās īsfilmas no visas pasaules. “
Filmas






Himalaju kalni, Franču ģimenes drāma, kriminālstāsti, OMON spēki, influenceri un kosmosa kuģa avārija – šie ir tikai daži atslēgas vārdi filmām, ko varēsiet redzēt Starptautisko īsfilmu konkursa skatēs.
Vai ieintriģējām? Pievienojies 2ANNAS ISFF Starptautisko īsfilmu konkursu skatēm Kino Bize, Elizabetes iela 37-2, Rīga.
Esam sagatavojuši īpaši atlasītu starptautisko filmu programmu, kur katrs atradīs sev piemērotāko filmu atbilstoši interesēm, un varēs izjust starptautiskā kino garšu uz savas ādas.
Starptautisko īsfilmu konkursu skates programmas kuratore ir Laima Graždanoviča: “2ANNAS ISFF starptautiskais īsfilmu konkurss ir kā 5 dažādas kolāžas, apvienojot labākās un mākslinieciski aizraujošākās īsfilmas no 2021/2022.gada. Katra no konkursa programmām tiek veidota kā individuāls mākslas darbs par konkrētu tēmu, ideju vai asociatīvo stīgu, tādējādi ļaujot skatītājam ne tikai baudīt katru no filmām, bet pašu programmu kopumā. Programmās būs iespējams redzēt spēlfilmas, animācijas, dokumentālās un eksperimentālās īsfilmas no visas pasaules. “
Filmas






Nāc un palūko, ko jaunu un interesantu kaimiņi radījuši kino nozarē!
“Baltijas konkursā iekļautas jaunākās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas īsfilmu pērles. Programma atklāj gan jaunus talantus, gan piedāvā jau zināmu un godalgām titulētu režisoru darbus,” stāsta programmas kuratore Astra Zoldnere.
“Kino, tuksneši un citas vietas” - kinoteātri, tuksneši, ciemi un autobusi – skatītājs dodas līdzi filmas varoņiem no vienas aizraujošas vietas uz otru!
Filmas






Nāc un palūko, ko jaunu un interesantu kaimiņi radījuši kino nozarē!
“Baltijas konkursā iekļautas jaunākās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas īsfilmu pērles. Programma atklāj gan jaunus talantus, gan piedāvā jau zināmu un godalgām titulētu režisoru darbus,” stāsta programmas kuratore Astra Zoldnere.
“Mēģinām atkal” - kapitālisma kritika, rokmūzika un absurds– filmas varoņi mēģina un, kas zina, varbūt šoreiz sanāks!
Filmas





Kuratore: Linda Boļšakova
Šī programma pazemīgi un ar pietāti aizņēmusies nosaukumu no Steisijas Alaimo grāmatas. Atlasītās filmas pēta savstarpējās attiecības starp cilvēku ķermeni un pārcilvēcisko, šķetinot jautājumus par abu mijiedarbību, saistību un savstarpējo datu apmaiņu, vienlaikus arī izaicinot un apšaubot plaisu starp dzīvo un nedzīvo, dabisko un mākslīgo. Būtiska nianse – neviena no šīm attiecībām netiek skatīta caur deformējoši greizo romanizācijas lēcu.
Citāts no Steisijas Alaimo grāmatas „Ķermeņa būtība: zinātne, vide un materiālais es”:
„Tiešā kontaktzonā starp cilvēku ķermeniskumu un pārcilvēcisko rodas spēcīgas ētiskās un politiskās iespējas. Šīs iespējas ļauj iztēloties ķermeniskumu kā transķermeniskumu, kurā cilvēks vienmēr tiek sajaukts, pat atšķaidīts, ar pārcilvēcisko. Šāda sajaukšanās iespējamība uzsver, cik lielā mērā cilvēka ķermeniskā viela patiesībā nav atdalāma no “vides”. Kā teorētiska doktorīna transķermeniskums runā par to vietu, kurā ķermeniskuma un vides teorētiskās tēzes produktīvi mijiedarbojas.”
Iegremdējieties jau eksistējošajā pasaulē, kurā mēs – cilvēki – nekad nemaz neesam bijuši atsevišķi organismi. Drīzāk – daudzsugu būtnes. Tā ir jauna un austoša realitāte, kurā bite-drons apputeksnē orhidejas, kamēr cilvēki guļ ar ziedu putekšņlapām, lai veicinātu apputeksnēšanos. Tā ir pasaule, kurā pašreizējā izpratne par cilvēku ķermeniskumu varētu mainīties. Cilvēki un fejas piederētu vienotai taksonomiskajai grupai. Jā, jūs pareizi izlasījāt.
Šī programma ir aicinājums doties maģiskā ceļojumā uz pasauli, kas, iespējams, cieš no pārāk vienkāršotas uztveres. Patiesībā tā ir pasauļu un ķermeņu daudzveidība un savstarpēja multiplicēšanās.
Filmas





Latviešu eksperimentālā mūziķe un māksliniece Waterflower aicina uz sava jaunākā singla un mūzikas video Dawning pirmizrādes un pirmatskaņojuma vakaru.
Video filmēts dažādās lokācijās Latvijas, Zviedrijas un Somijas teritorijās. Izmantojot satriecošo Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona ainavu fonā, Dawning mūzikas video risina dabas atmošanās tēmas. Tikmēr pati dziesma vēsta par dabas ausmu un augšāmcelšanos, kā arī par dabas urdošo vēlmi sazināties un tapt saprastai savā valodā – ūdens valodā. Izmantojot kapacitatīvās atšķirības, kas mērītas augos un sēnēs, Moore šīm klusajām dzīvajām būtnēm piešķir balsi. 2ANNAS un Moore aicina iegrimt sēņu un augu radītajās mūzikas simfonijās!
10.04, Pirmdiena
Kurators: Ron Rosenberg
Ir tāds teiciens – visi vēlas novecot, bet neviens īsti nevēlas būt vecs. Kas tik biedējošs slēpjas domā par novecošanos? Novecošana nav domāta gļēvuļiem, jo nepieciešama drosme pieņemt izmaiņas ķermenī un prātā. Tāpat jāsadzīvo ar fizisko spēju mazināšanos, jāmācās pieņemt arī draugu un tuvāko pakāpenisku zaudēšanu. Novecošana ir pilna laika darbs bez iepriekšējas sagatavošanās.
Mantiskais stāvoklis, īpaši sievietēm, parasti pasliktinās. Industrializētās sabiedrībās, kur kapitālisms orientējas vienīgi uz izaugsmi, sabiedrības novecošanās tiek asociēta ar progresa ienaidnieku – regresu. Novecojošais ķermenis ir drauds ekonomikai.
Šajā filmu izlasē atlasītas filmas katrai vecuma grupai, jo novecošanas temats nav attiecināms tikai uz senioriem. Šīs filmas pievēršas sabiedrības aizspriedumiem, izvēršot jautājumus par novecošanās procesu un tā nereti stereotipos tīto uztveri.
Filmas








Himalaju kalni, Franču ģimenes drāma, kriminālstāsti, OMON spēki, influenceri un kosmosa kuģa avārija – šie ir tikai daži atslēgas vārdi filmām, ko varēsiet redzēt Starptautisko īsfilmu konkursa skatēs.
Vai ieintriģējām? Pievienojies 2ANNAS ISFF Starptautisko īsfilmu konkursu skatēm Kino Bize, Elizabetes iela 37-2, Rīga.
Esam sagatavojuši īpaši atlasītu starptautisko filmu programmu, kur katrs atradīs sev piemērotāko filmu atbilstoši interesēm, un varēs izjust starptautiskā kino garšu uz savas ādas.
Starptautisko īsfilmu konkursu skates programmas kuratore ir Laima Graždanoviča: “2ANNAS ISFF starptautiskais īsfilmu konkurss ir kā 5 dažādas kolāžas, apvienojot labākās un mākslinieciski aizraujošākās īsfilmas no 2021/2022.gada. Katra no konkursa programmām tiek veidota kā individuāls mākslas darbs par konkrētu tēmu, ideju vai asociatīvo stīgu, tādējādi ļaujot skatītājam ne tikai baudīt katru no filmām, bet pašu programmu kopumā. Programmās būs iespējams redzēt spēlfilmas, animācijas, dokumentālās un eksperimentālās īsfilmas no visas pasaules. “
Filmas




Trīs ļoti dažādas stilistikas filmas aplūko sievietes (vai vienkārši cilvēka) identitātes jautājumus dažādos iekšējos un ārējos apstākļos.
Vidējā garuma filmas ir "autsaideri" gan īsfilmu, gan pilnmetrāžas pasaulē, un šis statuss tām dod lielāku izpausmes brīvību – 30-60 minūšu garumā notiek eksperimenti, introspekcijas, spriedumi un vērtējumi par realitātes aspektiem, atstājot skatītājam daudz vietas pārdomām. Šogad konkursa programmā dominē eksperimentāli dokumentālais kino, kas pārvērtē pagātni, tagadni un tām cauri arī nākotni." Dace Čaure, programmas kuratore.
Filmas



Himalaju kalni, Franču ģimenes drāma, kriminālstāsti, OMON spēki, influenceri un kosmosa kuģa avārija – šie ir tikai daži atslēgas vārdi filmām, ko varēsiet redzēt Starptautisko īsfilmu konkursa skatēs.
Vai ieintriģējām? Pievienojies 2ANNAS ISFF Starptautisko īsfilmu konkursu skatēm Kino Bize, Elizabetes iela 37-2, Rīga.
Esam sagatavojuši īpaši atlasītu starptautisko filmu programmu, kur katrs atradīs sev piemērotāko filmu atbilstoši interesēm, un varēs izjust starptautiskā kino garšu uz savas ādas.
Starptautisko īsfilmu konkursu skates programmas kuratore ir Laima Graždanoviča: “2ANNAS ISFF starptautiskais īsfilmu konkurss ir kā 5 dažādas kolāžas, apvienojot labākās un mākslinieciski aizraujošākās īsfilmas no 2021/2022.gada. Katra no konkursa programmām tiek veidota kā individuāls mākslas darbs par konkrētu tēmu, ideju vai asociatīvo stīgu, tādējādi ļaujot skatītājam ne tikai baudīt katru no filmām, bet pašu programmu kopumā. Programmās būs iespējams redzēt spēlfilmas, animācijas, dokumentālās un eksperimentālās īsfilmas no visas pasaules. “
Filmas







Cilvēki dodas ceļā, lai atrastu kādu tikai viņiem svarīgu patiesību. Tā var būt tik vispārcilvēciska kā pieņemšana vai ārpus emocijām stāvoša kā mērvienību standarti, bet to vienmēr ietekmēs cilvēka faktors.
Vidējā garuma filmas ir "autsaideri" gan īsfilmu, gan pilnmetrāžas pasaulē, un šis statuss tām dod lielāku izpausmes brīvību – 30-60 minūšu garumā notiek eksperimenti, introspekcijas, spriedumi un vērtējumi par realitātes aspektiem, atstājot skatītājam daudz vietas pārdomām. Šogad konkursa programmā dominē eksperimentāli dokumentālais kino, kas pārvērtē pagātni, tagadni un tām cauri arī nākotni." Dace Čaure, programmas kuratore.
Filmas


11.04, Otrdiena
Kopā ar Baltijas animācijas institūciju kolēģiem apspriedīsim animācijas īsfilmu un festivālu nozīmi vietējā un starptautiskā mērogā. Kāda ir situācija kaimiņvalstīs? Kāda ir filmu festivālu nozīme un veiksmes faktori animācijas izplatīšanā un popularizēšanā? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kurus koleģiālā sarunā adresēs diskusijas dalībnieki.
Diskusijā piedalīsies:
- Laura Almantaite (Laura Almantaitė), producente & Animācijas un video spēļu festivāla BLON (LT) direktore un dibinātāja;
- Juste Mikelailinate (Justė Michailinaitė), Lietuvas Animācijas asociācijas prezidente, Animācijas un video spēļu festivāla BLON industrijas koordinatore, producēšanas kompānijas „Broom Films” vadītāja;
- Mari Kivi, Animācijas režisore & Tallinas Starptautiskā animācijas festivāla Animist direktore;
- Zīgrida Sāga (Sigriid Saag), starptautiskās izplatīšanas koordinatore Igaunijas Filmu institūtā;
- Vladimirs Leščovs, animators, režisors, producents, animācijas studijas „Lunohod” dibinātājs.
Sarunas moderatore: Anna Zača, Latvijas Animācijas asociācijas vadītāja. Diskusija notiks angļu valodā.
Vidējā garuma filmas ir "autsaideri" gan īsfilmu, gan pilnmetrāžas pasaulē, un šis statuss tām dod lielāku izpausmes brīvību – 30-60 minūšu garumā notiek eksperimenti, introspekcijas, spriedumi un vērtējumi par realitātes aspektiem, atstājot skatītājam daudz vietas pārdomām. Šogad konkursa programmā dominē eksperimentāli dokumentālais kino, kas pārvērtē pagātni, tagadni un tām cauri arī nākotni." Dace Čaure, programmas kuratore.
Programmas "Pagātnes pēdas" nosaukums šajā gadījumā ir jāsaprot diezgan burtiski – abas tajā esošās filmas izvērtē vēstures notikumu atstātās pēdas tagadnē. Vai tā būtu kolonizatoru attieksme pret pamatiedzīvotājiem, vai svešas varas noslēptā radiācija, bet tās ietekme ir klātesoša ik uz soļa.
Filmas


Himalaju kalni, Franču ģimenes drāma, kriminālstāsti, OMON spēki, influenceri un kosmosa kuģa avārija – šie ir tikai daži atslēgas vārdi filmām, ko varēsiet redzēt Starptautisko īsfilmu konkursa skatēs.
Vai ieintriģējām? Pievienojies 2ANNAS ISFF Starptautisko īsfilmu konkursu skatēm Kino Bize, Elizabetes iela 37-2, Rīga.
Esam sagatavojuši īpaši atlasītu starptautisko filmu programmu, kur katrs atradīs sev piemērotāko filmu atbilstoši interesēm, un varēs izjust starptautiskā kino garšu uz savas ādas.
Starptautisko īsfilmu konkursu skates programmas kuratore ir Laima Graždanoviča: “2ANNAS ISFF starptautiskais īsfilmu konkurss ir kā 5 dažādas kolāžas, apvienojot labākās un mākslinieciski aizraujošākās īsfilmas no 2021/2022.gada. Katra no konkursa programmām tiek veidota kā individuāls mākslas darbs par konkrētu tēmu, ideju vai asociatīvo stīgu, tādējādi ļaujot skatītājam ne tikai baudīt katru no filmām, bet pašu programmu kopumā. Programmās būs iespējams redzēt spēlfilmas, animācijas, dokumentālās un eksperimentālās īsfilmas no visas pasaules. “
Filmas





12.04, Trešdiena
Fizioterapeite Līga Līdumniece-Šulce aicina kino profesionāļus, īpaši animācijas režisorus un kino nozares tehniskos darbiniekus, sākt dienas gaitas ar vingrošanas nodarbību, kuras laikā arī sniegs padomus, kā izvairīties no traumām un ķermeņa sasprindzinājuma ikdienā.
Apģērbs: ērtas ikdienas drēbes. Papildus inventārs nav nepieciešams.
Nodarbība notiks latviešu valodā.
Īlo Pikovs – animācijas filmu autors, pasniedzējs, teorētiķis un viens no nozīmīgākajiem jaunajiem autoriem Igaunijā – aicina uz animācijas meistarklasi. Mākslinieks dalīsies savā pieredzē, radošajā un tehniskajā pieejā, iedvesmojot darbnīcas dalībniekus neierastāk domāt par ķermeni un animāciju.
Meistarklase notiks angļu valodā.
Baltic Pitching Forum (BPF) ielūdz uz rūpīgi atlasītu Baltijas īsfilmu seansu. Programmā iekļautas filmas, kas pēdējās dekādes laikā piedalījušās un tikušas attīstītas tieši BPF.
BPF ir īsfilmu prezentēšanas un attīstīšanas pasākums, kurā projekti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un viesu valsts (katru gadu cita valsts fokusā) tiek prezentēti industrijas profesionāļiem. Piedāvājot apmācības, tīklošanās, konsultācijas un sadarbības iespējas, BPF ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem nozares pasākumiem visā reģionā.
Dibināts pirms 10 gadiem, BPF ir palīdzējis uzsākt karjeru daudziem Baltijas valstu filmu veidotājiem. Gadu gaitā ir tapušas vairākas veiksmīgas īsfilmas, kas izrādītas un godalgotas daudzos starptautiskos kino festivālos. Daži no BPF dalībniekiem pievērsušies spēlfilmu formātam. Un ne bez starptautiskas atzinības un balvu biruma.
Atlasīto filmu programmu sastāda filmas, kuras pēdējo 10 gadu laikā tika prezentētas tieši BPF. Šīs piecas filmas ir reģiona filmu veidotāju talanta un kinodarbu daudzveidības apliecinājums. Tās ir filmas, kas aptver plašu emociju, tēmu un stilu gammu. Visbeidzot, šie darbi ir pierādījums milzīga talanta koncentrācijai salīdzinoši mazās valstīs.
Seansā iekļautās filmas:
PIRTS
Laurynas Bareiša
Lietuva / 2017 / spēles īsfilma / 16’
2017. gadā filma pirmizrādi piedzīvoja Venēcijas kinofestivālā. Četrus gadus vēlāk pēc šīs filmas pabeigšanas Laurinas Bareišas debijas pilnmetrāžas filma „Svētceļnieki” (2021) iegūst Venēcijas festivāla programmas „Horizonti” galveno balvu.
KASTRĀTS KUILS
Raitis Ābele, Lauris Ābele
Latvija / 2014 / spēles īsfilma / 23’
Prezentēta BPF 2013. Starptautiskā Tamperes īsfilmu festivāla „Grand Prix” ieguvēja (2014).
SLIKTIE MATI
Oskar Lehemaa
Igaunija / 2019 / spēles īsfilma / 14’
Filma uzvarēja BPF 2014 un izrādīta vairākos starptautiski nosīmīgos festivālos, tostarp Sandensas kinofestivālā un Fantastic Fest and Fantasia festivālā. Uzvarējusi „Méliès d’Argent” balvu kategorijā Hāpsalu Šausmu un fantāzijas filmu festivālā.
LEDUS
Anna Hints
Igaunija / 2017 / spēles īsfilma / 15’
Prezentēta BPF 2014.
Par savu debijas pilnmetrāžas dokumentālo filmu „Melnās pirts māsība” režisore Anna Hints šogad ieguva balvu kā labākā režisore (Dokumentālo filmu konkursa sadaļā) Sandensas kinofestivālā.
MĀTES
Birutė Kapustinskaitė
Lietuva / 2021 / spēles īsfilma / 16’
Filma uzvarēja BPF 2019.
Programma tapusi sadarbībā ar Baltic Pitching Forum.
Kuratore: Anna Zača
Kādreiz uzskatīta par burvestību, animācija jau no tās pirmsākumiem spēja iedvest dzīvību nedzīvos objektos un attēlos.
Šai dzīvībai vienmēr ir bijis autors - animācijas mākslinieks, “burvis”. Sākotnēji šo burvju interešu lokā bija skatītāju pārsteigšana. Spilgts piemērs – Vinzora Makeja Dinozaurs Gertija (1914). Ar laiku animācijas meistari sāk padziļināti pētīt cilvēka ķermeni. Viens no hrestomātiskiem ķermenim veltītiem darbiem ir Raiena Larkina Staigāšana (1968).
Ķermeņa reālistisks atveids ātri vien kļuva otršķirīgs, reālistiskumu atvēlot spēles kino. Tikmēr animatori sāka visādi lauzt un deformēt ķermeni, atrodot arvien jaunus izteiksmes līdzekļus un pārdzīvojuma iespējas. Tieši šādi darbi ir šīs programmas pamatā.
No visiem kino žanriem tieši animāciju uztveru visķermeniskāk. Ceru, ka šī programma atbalsosies ne vien Jūsu prātā, bet arī ķermenī.
Filmas








13.04, Ceturtdiena
Neatkarīgās animācijas vidē arvien vairāk parādās filmas un autores/-i, kuras/-i drosmīgi runā par ķermeni, seksualitāti un mentālo veselību. Šajā diskusijā centīsimies izprast ķermeņa reprezentācijas, kailuma un seksualitātes tēmas animācijas filmās. Visbeidzot, analizēsim iespējas, ko sniedz animācija kā izteiksmes līdzeklis, runājot par ķermeni un sensualitāti un atveidojot to.
Diskusijā piedalīsies:
- Kriss Čailds (Chris Childs), animācijas režisors, viens no īsfilmu kritikai veltītā starptautiskā žurnāla „Talking Shorts” autoriem, Lielbritānija;
- Maija Sfakianaki (Maya Sfakianaki), vairāku festivālu programmu kuratore Lielbritānijā un Grieķijā, Britu neatkarīgās kino balvas (BIFA) locekle, Grieķija/Lielbritānija;
- Luča Tota (Luca Tóth), animācijas filmu režisore, Ungārija;
- Dario van Vrī (Dario van Vree), animācijas filmu režisors, animācijas studijas „Studio Pupil” direktors un līdzdibinātājs, Nīderlande.
Sarunas moderatore: Ingrīda Pičukāne, māksliniece un ilustratore.
Diskusija notiks angļu valodā.
Ielūdzam uz Latvijā un pasaulē atzītās latviešu animācijas filmu režisores, scenāristes, mākslinieces un grāmatu ilustratores Signes Baumanes animācijas filmu programma „Ķermenis un miesa”.
Seansa kuratore: 2ANNAS programmas direktore Laima Graždanoviča.
Programmā:
- Teat Beat of Sex (ep. 1.-3., 2007, 4’)
- Teat Beat of Sex (ep. 8.-11., 2007, 7’)
- Tarzāns (2014, 3’)
- Dzemdības (2009, 12’)
- Nataša (2001, 9’)
- Pieci kniebšanās stāsti (2002, 7’)
- Zobārsts (2005, 10’)
- Veterinārārsts (2007, 18’)
15.04, Sestdiena
Animācijas filmu diena ir bezmaksas pasākums, kurš notiks Rīgā 15. aprīlī kinoteātrī K-Suns no
plkst.11:00 līdz 22:00.
Programmā ir seši seansi.
Mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem ir iespēja paskatīties 2022. gada labāko bērnu animācijas filmu programmu no pasaules lielākā
animācijas festivāla Ansī, Francijā. Programma “Mēs esam no Ukrainas” ne tikai iepazīstinās ar
pēdējo 20 gadu labākajām autoru filmām no Ukrainas, bet arī palīdzēs labāk saprast Ukrainas
vēsturi un cilvēku dvēseli.
Kipras festivāls Countryside Animafest piedāvā lielisku programmu
tiem, kuri ciena mākslinieka lomu animācijas filmās. Kā vienmēr ar humoru un ironiju bagāta ir
Igaunijas jauno īsfilmu programma, kuru sagatavoja Tallinas Animist festivāla radošais direktors
un pazīstamais režisors Prīts Tenders.
Savukārt eksperimentālas animācijas baudītājiem es rekomendēju paskatīties programmu “Cilvēku attiecības” – lielisku filmu kolekciju, kuru piedāvā pieredzējušais daudzu animācijas festivālu kurators un mūsdienu mākslas cienītājs Gerbens Šermers.
Animācijas dienu noslēgs slavenā Otavas festivāla programma ar 2022. gada uzvarētājiem, starp kuriem ir šī gada ASV kinoakadēmijas balvai nominēta filma.
Ņemot verā, ka vietu skaits ir ierobežots, brīvbiļetes uz seansiem varēs iegādāties kinoteātra K-Suns mājas lapā, sākot ar 10. aprīli.
Festivāla apmeklētāji ir laipni aicināti ziedot Ukrainas bērniem, cietušiem no Krievijas agresijas.
Pasākumu organizē animācijas filmu studija LUNOHOD un atbalsta starptautiskais filmu festivāls
2ANNAS.
Programma:
Laiks |
Programma |
Filmas |
11:00 – 12:00 |
Labākas Bērnu filmas no festivāla Ansī 2022. g. |
"Kaķis un taurenis" Rež. India Bernardo Lielbritānija, 2021, 7:20 min
"Franzijas zupu virtuve" Rež. Ana Chubinidze Francija, Gruzija, 2021, 8:30 min
"Stāsts diviem trompetiem" Rež. Amandine Meyer Francija, 2022, 5:26 min.
"Vēderzaurs" Rež. Philip Watts Austrālija, 2021, 7:49 min.
"Lapšu karaliene" Rež. Marina Rosset Šveice, 2022, 8:50 min.
Ansi 2022.g. festivāla tīzeris Rež. Jiaxin Li, Lwazi Msipha, Daniel Cuervo Arevalo, David Cisneros Ruiz, Candice Pautrot Duncan, Louise Petit, Zixiao Yue, Jae-yeon Kim Francija, 2022, 0:45 min. |
12:30 – 13:30 |
"Mēs esam no Ukrainas" Ukrainas animācija |
"Uzvārds kabatā" Rež. Stepan Koval 2019, 13:06 min
"Sniegs aizputinās ceļus" Rež. Evgeny Sivokon 2004, 7:20 min.
"Nākamais" Rež. Anatoly Lavrinišin 2003, 3:16 min.
"Brauca tramvajs Nr.9" Rež. Stepan Koval 9:17 min.
"Bailes" Rež. Nata Metlukh 2:08 min.
"Domu zīme" Rež. Evgeny Sivokon 2020, 3:48 min
"Dziļa mīlestība" Rež. Mykyta Lyskov 2019, 13:57 min
"Gif sezona" Rež. Nata Metlukh 1:33 min.
"Balta vārna" Rež. Anatoly Lavrinišin 10:00 min. |
14:00 – 15:15 |
Labākas filmas no Animafest festivāla, Kipra |
Leaders Rež. Faiyaz Jafri Kanāda, ASV, 2020, 6:25 min. 1mth/min "1 mēnesis minūtē" Ethann Neon Beļģija, 2021, 3:45 min.
"Sastindzis kadrs" Rež. Soetkin Verstegen Vācija, Beļģija, 2019 4:49 min.
"Vēstule cūkai" Rež. Tal Kantor Francija, Izraela, 2022 16:40 min.
"Pavasara rituāli" Rež. Yiorgos Tsangaris Kipra, 2021 4:28 min.
"Gaidot maiju" Rež. Simone Massi Itālija, 2014 8:00 min.
"Skrējiens" Rež. Stuart Pound Lielbritānija, 2019 5:00 min.
"Lai Tev labs suns!" Rež. Jalal Maghout, Karsten Matern Vācija, Sīrija, 2020 13:14 |
16:00 – 17:30 |
Igaunijas sapņi Animist Tallinn |
"Smalks vīrietis" Rež. Joonas Taul
"Starķis" Rež. Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak
"Kosmonauts" Rež. Kaspar Jancis
"Sejas atpazīšana" Rež. Martinus Klemet
"Suņu dzīvoklis" Rež. Priit Tender |
18:00 – 19:30 |
Cilvēku attiecības Gerben Schermer |
"Tu izskaties kā es" Rež. Pierre Hébert, René Lussier Kanāda, 5:51 min.
"Neiespējamas figūras un citi stāsti II" Rež. Marta Pajek Polija, 14:52 min.
"Zobi" Rež. Daniel Gray, Tom Brown Lielbritānija, 10:54 min.
"Mana mamma ir Vērsis" Rež. Naomi van Niekerk Dienvidāfrika, 3:26 min.
"Viltība E" Christopher Holloran / TYM Nīderlande, 14:33 min.
"Divi" Steven Subotnik ASV, 2:25 min.
"Motorzāģis" Rež. Dennis Tupicoff Austrālija, 24:31 min. |