SHORT MATTERS III

KINOTEĀTRIS "KINO BIZE", Svētdien 03.12. / 14:00

BIĻETES

 

FIGHT ON A SWEDISH BEACH!!

Simon Vahlne
Spēlfilma / Zviedrija / 2016

EPISKA PLUDMALES CĪŅA - tas ir tas, kas notiek, ja tu nokliedzies "sieg heil" un nosauc kāda sievu par mauku. Viņš bija to pelnījis.

 

THE PARTY

Andrea Harkin
Spēlfilma / Īrija / 2016

Belfāsta, 1972. gads. Lorens ielūdz savu brālēnu, vienmēr skrienošo Mikiju, uz ballīti ar alkoholu, dejām un jaunības mīlestību. Līdz rītam viņi nokļūst realitātē.

 

WRITTEN/UNWRITTEN

SCRIS/NESCRIS
Adrian Silișteanu
Spēlfilma / Rumānija / 2016

Ārpus dzemdību nodaļas romu ģimenei tiek paziņots, ka viņu nepilngadīgajai meitai ir piedzimusi meitiņa. Pardica (50) nesvin šo brīdi, viņš ir neapmierināts ar šo pāragro grūtniecību, pie kā viņš vaino savu sievu. Taču viss kļūst vēl saspringrāk, kad slimnīcas darbinieks, liekot parakstīt papīrus, atklāj nesakritības viņu dokumentos un viņu vecāku statusu mazgadīgajai meitai. Nenovēršamās briesmas, ka instances viņam atņems meitu, liek Pardicam rīkoties.

 

UGLY

Redbear Easterman & Nikita Diakur
Animācija / Vācija / 2017

Neglīts kaķis cīnās par pastāvēšanu sadrumtalotā un salauztā pasaulē, laika gaitā atrodot dvēseles radinieku mistiska priekšnieka veidolā. Iedvesmots no interneta stāsta "Neglītais kaķis".

 

THE ARTIFICIAL HUMORS

OS HUMORES ARTIFICIAIS
Gabriel Abrantes
Spēlfilma / Portugāle / 2016

THE ARTIFICIAL HUMORS ir filma par humoru, atropoloģiju un mākslīgo intelektu. Tā koncentrējas uz to, kā humors ir cilvēku attiecību galvenā daļa, kas tiek izmantota gan sociālai kontrolei, gan kā komunikācijas forma. Filma ir filmēta Mato Grosso un Sanpaulu. Savienojot Holivudas estētiku ar dokumentālo pieeju, filma stāsta par vietējo meiteni, kura iemīlas robotā, kurš ir uzlecošā stand-up zvaigzne Brazīlijā. Gabriela Abrantesa filma pievēršas vēsturiskajām, politiskajām un sociālajām tendencēm, apspriežot arī koloniju, dzimuma un identitātes problēmas. Viņa darbi rada jaunus slāņus neticamiem stāstiem, mainot tradicionālos naratīvus un pieskaroties absurdam, folklorai, humoram un politikai. 

 

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.