SHORT MATTERS II

KINOTEĀTRIS "KINO BIZE", Piektdien 30.09 / 15.00

 

TULKSEmre Kayiş, spēlfilma, Lielbritānija, Turcija, 2014, 23'  

Sīriešu bēgļu puika Jusufs, kurš dzīvo trimdā attālā Turcijas pierobežas pilsētiņā, tiek izvēlēts, pateicoties viņa jaunatklātajām spējām, taču viņam ir jāiemācās tās izmantot un par to viņam nākas samaksāt ar savas jaunības nevainīgumu.

 

PĀRIJörn Threlfall, spēlfilma, Lielbritānija, 2015, 14' 

Filmā BEIGAS tiek atainota nozieguma vieta. Deviņi platleņķa kadri, kas rādīti apgrieztā secībā, ļauj mums piedzīvot intriģējoša stāsta gaitu. Kas notika šajā klusajā apkaimē? Kādu noslepkavoja, notrieca ar auto, vai arī notika kāds negadījums? Realitāte ir smaga un ļoti negaidīta.

 

KLAUSIETIES, Hamy Ramezan & Rungano Nyoni, spēlfilma, Dānija, Somija, 2014, 13' 

Ārzemju izcelsmes sieviete tērpusies burkā aizved savu jauno dēlu uz Kopenhāgenas policijas iecirkni, lai paglābtos no viņas vardarbīgā vīra, taču viņai piešķirtais tulks, šķiet, policijai nevēlas pārtulkot viņas teiktā patieso nozīmi, tādā veidā noklusējot patiesību par viņas baismo situāciju.

 

E.T.E.R.N.I.T.Giovanni Aloi, spēlfilma, Francija, 2015, 14' 

Itālija 2015. gadā: Ali, imigrants no Tunisijas, kas strādā par azbesta produktu aizvācēju, saņem vīzu, kas ļauj viņa sievai un meitai doties pie viņa. Lai sagatavotos savas ģimenes uzņemšanai, viņam ir jāpieņem svarīgs lēmums.

 

KUNG FŪRIJSDavid Sandberg, spēlfilma, Zviedrija, 2015, 30' 

Maiami policijas departamenta detektīvs un cīņas mākslas meistars Kung Fūrijs no 20. gs. 80. gadiem dodas atpakaļ laikā uz Otro pasaules karu, lai nogalinātu Ādolfu Hitleru jeb Kung Fīreru un atriebtu viņa draugu, kuru nacistu līderis nonāvēja. Kļūme laika mašīnā nosūta viņu senākā pagātnē uz vikingu laikmetu.

 

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.