ŽŪRIJA

STARPTUTISKĀ VIDĒJA GARUMA FILMU KONKURSA UN BALTIJAS ĪSFILMU KONKURSA ŽŪRIJA

 

    Uldis Cekulis, Latvija

Dibinājis Vides Filmu Studiju (VFS FILMS), kas veido dokumentālās filmas, televīzijas autorprogrammas un imidžklipus. 2007.gadā saņēmis prestižo International Trailblazer Award MIPDOC festivālā Kannās. Kā producents strādājis pie P.Krilova filmām „Augšdaugava” (arī operators), „Klucis. Nepareizais Latvietis” un „Uz spēles Latvija” – visas ieguvušas Lielais Kristaps godalgu nominācijā labākā dokumentālā filma. L.Pakalniņas „Leiputrija” 2005.gadā nominēta Eiropas Filmu akadēmijas balvai. 2015.gadā producētajai R.Bondarčuka filmai „Ukrainas šerifi” piešķirta pasaules lielākā dokumentālo filmu festivāla IDFA žūrijas speciālbalva. Strādājis pie daudziem citiem filmu projektiem, kas ieguvuši starptautisku novērtējumu. 

    Džemma Desai, Lielbritānija

Džemma Desai (Jemma Desai) ir Filmu Programmas menedžere Britu Padomē, kur viņa pārrauga Padomes darbu ar īsfilmu veidotājiem un viņu iniciatīvas ceļošanai pa pasauli. Viņa plāno BFI Londonas Filmu festivāla programmu un ir līdzdarbojusies vairāku filmu publikāciju tapšanā, tostarp Sight &Sound un BFI online. 2012. gadā Džemma dibināja I am Dora – iniciatīvu, kas pēta, kā sievietes identificē cita citu caur kino. Iniciatīva ietver filmu sēriju, drukātas publikācijas, kā arī klātienes diskusijas.

 

    Katarzyna Gondek, Polija

Visa sirreālā medniece. Wajda skolas filmu un dokumentālā kino studiju absolvente. Sarakstījusi un publicējusi divas noveles, Horror Vacui un Otolith, vienu dzejas grāmatu, Plexus, kā arī dažus īsos stāstus. Sandensas Institūta un Berlināres Talanti 2016 absolvente. 

 

STARPTAUTISKĀ ĪSFILMU KONKURSA ŽŪRIJA

 

    Anu Laura Tutelberga, Igaunija

Anu Laura Tutelberga (Anu-Laura Tuttelberg) (1984) ieguvusi maģistra grādu animācijā Igaunijas Mākslas akadēmijā 2013. gadā. Kā diplomdarbs tapa viņas pirmā animācijas leļļu filma Mušu dzirnavas/Fly Mill/Kärbeste veski. Tā rādīta vairākos festivālos visā pasaulē, iegūstot ap 20 balvām. Viņas pirmā filma pēc skolas absolvēšanas, Otrpus mežam/On The Other Side Of The Woods/Teisel pool metsa, apvieno leļļu animāciju un pikselācijas tehniku, un ir filmēta dabīgā apgaismojumā, sniedzot īpašu klātbūtnes sajūtu. Līdz šim festivālos Otrpus mežam saņēmusi trīs pirmās vietas balvas un balvu par labāko debiju. Šobrīd viņa veido savu jaunāko leļļu filmu, kas tiks filmēta brīvā dabā, izmantojot 16 mm kameru.

 

    Erols Bilibani, Kosova

Erols Bilibani (Eroll Bilibani) ir producents, fotogrāfs un komunikācijas menedžeris — šobrīd DokuFest izpilddirektors Prizrenā, Kosovā. Viņš ir iesaistīts dažādu programmu veidošanā, kas izmanto kino un stāstu stāstīšanu kā sociālo pārmaiņu platformas un radošas izglītības programmas, kuru mērķis ir iedvesmot jauniešus. Viņš iesaistījies arī dokumentālā kino attīstības sekmēšanā Kosovas lauku ciematos ar DokuFest ceļojošā kino Cinema at Your Door (Kino pie Tavām durvīm) palīdzību. 2014. gadā Google iniciatīva New Europe 100, Res Publica, Visegrad Fund un Financial Times ievietoja Erolu starp 100 cilvēkiem, kas iedvesmojuši pārmaiņas Centrāleiropā un Austrumeiropā.

 

    Vims Vanakers, Francija

Pēc psiholoģijas studijām Beļģijā, Vims Vanakers (Wim Vanacker) pārcēlās uz Dublinu, lai strādātu par psihologu narkotisko un psihotropo vielu atkarības jomā. Trīs gadus vēlāk viņš atsāka studijas Parīzes Starptautiskajā filmu skolā (EICAR, the International Film School of Paris), kuru laikā viņš radīja divas īsfilmas: ”Beigu spēle” (Endgame) un “Kailie vada aklos” (The Naked Leading the Blind). Pēc absolvēšanas viņš kļuva par NISI MASA — Eiropas Jaunā kino tīkla (European Network of Young Cinema) – Scenāriju nodaļas vadītāju un MEDIA līdzfinansētā projekta — European Short Pitch — vadītāju. Nesen viņš dibinājis Briselē bāzētu producentu uzņēmumu Sireal Films, kurā viņš producēja VAF finansētu īsfilmu empire. Kā autors/režisors viņš šobrīd strādā pie īsfilmas ar nosaukumu [ˈsɪə.ri.əl ], kuru producē Parīzes producentu uzņēmums In Vivo Films.