SAITES

Starptautiskā īsfilmu konkursa programma SAITES

Kaņepes Kultūras centrs Pufu Zāle / 28.09. / 17.00

Kino Bize / 02.10. / 19.00

BIĻETES

 

VANNA

Die Badewanne
Tim Ellrich
Komēdija / Austrija / 2016

Trīs brāļi, vēlas savai mātei sniegt īpašu dāvanu. Taču viņu ideja - attēlot bērnības foto vecā vannā - vecākajam brālim šķiet pārāk muļķīga. Pamazām viņi iztur visas peripētijas un trīs brāļi paliek par tiem, kas ir šķietami attālinājušies. 

 

ADAPTĀCIJA

Adaptacja
Bartosz Kruhlik
Spēlfilma / Polija / 2016

Pielāgošanās: 1. Strukturāla vai funkcionāla organisma evolūcija, lai palielinātu iespējas izdzīvot. 2. Process, kurā indivīds labāk pielāgojas videi un kļūst noturīgāks pret ārējā stresa ietekmi. 3. Acu spēja pielāgoties redzēt tumsā.

 

MĪLESTĪBA

Love
Réka Bucsi
Animācija / Francija, Ungārija / 2016

“Mīlestība” ir īsfilma kas stāsta par jūtām trīs dažādās daļās, atklājot to ietekmi uz saules sistēmu. Abstraktas haikām līdzīgas situācijas atklāj pārmaiņas atmosfērā uz vienas planētas, kuras izraisījušas gravitātes un gaismas izmaiņas. Pulsējošā planēta liek tās iedzīvotājiem būt vienotiem dažādos veidos.


VIŅA / VIŅA
She / Her
Sonja Wyss
Drāma / Nīderlande / 2016

Filma par varas līdzsvaru un dziļi iesakņojušajām emocijām mātes un meitas attiecībās: nenoteiktība, manipulācijas, atkarība vienai no otras un galu galā — mīlestība.

 


BŪT
هستی
Kamal Parnak
Spēlfilma / Irāna / 2016

Stāsts par mazu meiteni, kuras mātes nāve kļūst par sākumpunktu viņas iekšējam ceļojumam, kas noved viņu pie tā, kā raudzīties uz nāvi.

 


MANTRA
Ho Lam
Drāma / Francija / 2015

Kims dodas uz savas bijušās sievas bērēm Francijā. Viņš dažas dienas pavada līdzās savai meitai. Viņi sazinās, nerunājot vienā valodā.

 


GAIDOT JAUNO GADU
Vladimirs Leščovs
Animācija / Latvija / 2016

Vientuļas sētnieces vēstule nezināmajam, rakstīta Jaunā gada pirmajā dienā. Gads, kas tiek pavadīts, vērojot gadalaikus un sapņojot par Jaungada brīnumu.
 

Konkursa seansos filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar angļu subtitriem.