MAZAIS TABU

Starptautiskā īsfilmu konkursa programma MAZAIS TABU

Kino Bize 30.09. / 22.00

BIĻETES

 


PEŽIŅA
Cipka
Renata Gasiorowska
Animācija / Polija / 2015

Jauna meitene savās mājās pavada vakaru vienatnē. Viņa nolemj sev sagādāt baudu, bet viss nenotiek kā plānots.

 


MANA SILIKONA MĪLA
My Silicone Love
Sophie Dros
Dokumentālā / Nīderlande / 2015

Everardam ir divpadsmit reālistiskas lelles. Viņš ar tām sarunājas, apģērbj tās, nodarbojas ar seksu ar tām un mīl tās, it kā tās būtu īsti cilvēki. Vai viņš ir apmierināts ar savu dzīvesveidu, vai patiesībā alkst iegūt īstu sievieti? Filma „Mana silikona mīlestība” ataino viņa ikdienas dzīvi pretstatā viņa iedomu pasaulei, kurā viņa lelles atdzīvojas.

 


ZIEMĪGAIS PAVASARIS
Rabie Chetwy
Mohamed Kamel
Spēlfilma / Ēģipte / 2015

Skolniece Nora, kas dzīvo viena ar savu tēvu, piedzīvo krīzi, kad negaidīti pienāk viņas pubertātes pirmā reize, par kuru viņa nevar pastāstīt savam tēvam. Tēvs meitas dzīvē notikušās pārmaiņas nesaprot, un tas rada spriedzi viņu attiecībās.

 


ZVĪŅA
Squame
Nicolas Brault
Mākslas / Kanāda / 2015

Filma „Zvīņa” atklāj ķermeņa jutīgo apvalku — ādu. Vien īsu mirkli ilgstošā animētā ādas lobīšanās, kas radīta ar cukura atlējumu palīdzību, rada trauslas ainas abstrakcijas pasaulē. Kaut kur starp arheoloģiskiem artefaktiem un makroskopiskiem novērojumiem, šī cilvēka ķermeņa trauslā aizsargkārta pazūd mūsu skatienam nemanīta.

 


KAD SĀK SKANĒT ZVANI
Au Bruit Des Clochettes
Chabname Zariab
Spēlfilma / Francija / 2016

Afganistānā par bachas dēvē jaunus vīriešus — prostitūtas — kuri dzīvo sava saimnieka aizsardzībā, viņa mājā. Tur šie jaunie puiši tiek ietērpti meiteņu drānās un apmācīti dejot vīriešu priekšā. “Kad sāk skanēt zvani” ataino stāstu par vienu no viņiem - Samanu.

 


NIEZE
The Itching
Dianne Bellino
Komēdija, drāma / ASV / 2016

Kautrīgs vilks cenšas savienoties ar stilīgu, ballītes mīlošu zaķu grupiņu, taču negaidīti saskaras ar sava ķermeņa sacelšanos pret sevi pašu.

 


ZIEDI UN PĒCPUSES
Flowers and Bottoms
Christos Massalas
Eksperimentālā / Grieķija / 2016

Kāds vīrietis sēž tumšā telpā un skatās neizprotamu filmu ar nosaukumu „Ziedi un pēcpuses”. Filmā atainots stāsts par „kluso dabu” ar ziediem un cilvēku pēcpusēm. Kompozīcijas iedvesmas avots ir kiberrulete. Tajā iekļautie ziedi izgrezno katru mūsu dzīves mirkli — sākot ar pirmajiem romantiskajiem brīžiem līdz ilgajām sēru stundām. Tajā iekļautās pēcpuses, vulgāri un erogēni, paslēptas aiz neķītrības plīvura lielāko daļu mūsu dzīves. Bet privātā gaisotnē tās tiek atklātas citu acīm. Šajā filmā humora noskaņās paveras ziedu un pēcpušu līdzāspastāvēšana, kas ir kā veltījums tiem slēptajiem skatieniem, kurus visi esam vērsuši. Visu laiku vērot, vai būt vienam no tiem, kuru vēro mūsdienu lūriķis, kurš sēž tumsā, kā pielipis pie sava „loga”, kas paver skatu uz citu privātajām dzīvēm.