KARŠ, CĪŅA UN CERĪBA

Starptautiskā īsfilmu konkursa programma KARŠ, CĪŅA UN CERĪBA

Kaņepes Kultūras centrs Kaņepes Zāle 29.09. / 21.00

BIĻETES

 

489 GADI

489 Years
Hayoun Kwon
Animācija / Francija / 2016

Filma „489 gadi” balstīta uz bijušā Dienvidkorejas karavīra Kima liecību atšifrējuma. Tā sniedz mums piekļuvi demilitarizētajai zonai un ļauj mums iedziļināties karavīra personīgo atmiņu dzīlēs. Viņš mums stāsta par savu pieredzi izpētes misijā un par pārsteidzošo atklājumu, kuru piedzīvoja mīnu laukā (Dienvidkoreja izvietoja mīnas, nekur nesaglabājot informāciju par to precīzajām atrāšanās vietām). Viņš stāsta par vietu, kur cilvēkiem nav ļauts spert kāju – par vietu, kur daba visu pārņēmusi savā varā.

 


RESNS PUIKA NEKAD NEBŪS TIEVS
Raksa Dindaen
Sorayos Prapapan
Spēlfilma / Taizeme / 2016

Taizemes vīriešu kārtas iedzīvotājiem militārais dienests ir obligāts. Katru gadu vīriešiem, kuri sasniedz 21 gadu vecumu, “jāpiedalās izlozē”. Tie, kuriem tiek melnā loze, no militārā dienesta tiek atbrīvoti, savukārt tie, kuriem sarkanā, jāpavada divi gadi armijā. Taču ir vairāki veidi, kā no militārā dienesta izvairīties. Vidusskolas skolnieki var iestāties trīs gadus ilgās teritorijas aizsardzības mācībās. Skolniekiem, kas tajās iestājas, reizi nedēļā ir pārbaudes. Tie, kuri mācības pabeidz, no dienesta ir atbrīvoti, bet, lai iestātos šajās teritorijas aizsardzības mācībās, skolniekiem vispirms ir jāiztur fiziskā pārbaude. Tiem, kuri to nespēj nav ļauts iestāties mācībās, un jāizaicina veiksme, piedaloties militārajā izlozē. 2015. gadā militārās huntas varas laikā divi resni skolnieki nevēlas dienēt armijā, sasniedzot 21 gadu vecumu. Viņi vēlas iestāties teritorijas aizsardzības mācībās, bet viņiem ir jāiztur fiziskā pārbaude. Vai tādi resni puikas spēs šo pārbaudi izturēt?

 


AIZSTĀVĪBA RAĶETEI
In Defense of the Rocket
Martin Ginestie
Dokumentālā / Lielbritānija / 2015

Tuvo Austrumu miera procesa kāpumi un kritumi fotogrāfijās, fonā skanot Bēthovena 7. simfonijai.

 


KLUSUMA PLĪVURS
Un grand silence
Julie Gourdain
Spēlfilma / Francija / 2016

Ir 1968. gads. Mariannai ir 19 gadi. Viņa tiek aizsūtīta uz iestādi tālu no ģimenes un draugiem, kur viņa satiek citas jaunas meitenes ar līdzīgu noslēpumu, kas satricinājis viņu sociālā stāvokļa pamatus.

 


TU NEESI STIPRĀKAIS
Tú no eres el más fuerte
Emilio Yebra
Animācija / Spānija / 2016

Mednieks meklē jaunu trofeju savai kolekcijai.

 


VĪRS, KURŠ ATGRIEZĀS
A Man Returned
Mahdi Fleifel
Dokumentālā / Apvienotā Karaliste, Libāna, Nīderlande, Dānija / 2016

Reda ir 26 gadus vecs vīrietis. Viņa sapnis par izbēgšanu no palestīniešu bēgļu nometnes Ain El-Helweh beidzas neveiksmīgi, kad viņš trīs gadus tiek aizturēts Grieķijā. Iedzīvojies heroīna atkarībā, viņš atgriežas nometnē, kuru grauj iekšēji konflikti un Sīrijas kara ietekme. Par spīti visam apkārt notiekošajam, viņš nolemj apprecēt savu bērnības mīlestību. Mīlas stāsts, kas ir tik pat saldsērīgs, cik pati nometne.

 


DESMIT METRU TORNIS
Hopptornet
Axel Danielson
Dokumentālā / Zviedrija / 2015

Desmit metru garš tornis, kas paredzēts niršanai. Cilvēkiem, kuri nekad nav bijuši tur pirms tam, jāizvēlas lēkt vai rāpties nost. Situācija veicina dilemmu: Apskatīt instinktīvā bailes spert soli uz priekšu tā vietā, lai piedzīvotu pazemojumu, rāpjotes nost. “Desmit metru tornis” is aizraujoša izpēte par cilvēku neveiklā situācijā.