JAUNATKLĀŠANA

Starptautiskā vidēja garuma filmu konkursa programma JAUNATKLĀŠANA

Kaņepes Kultūras centrs Kaņepes zāle 28.09. / 17.30

 

TUR, KUR ATRODAS PATVĒRUMS

Là où tu trouvais refuge
Guillaume Legrand
Spēlfilma / Francija / 2016

Didjēra meita atrada patvērumu kādā kultā. Nobijies no radušās situācijas, tēvs nolemj viņu atvest atpakaļ mājās ar varu. Bet vai viņš spēs darīt viņu laimīgu?

 

NONĀKOT GALAMĒRĶĪ

Once We Get There
Polak Van Bekkum
Eksperimentālā / ASV/Nīderlande / 2015

Holandiešu vizuālie mākslinieki Estera Polaka (Esther Polak) un Ivars van Bekums (Ivar van Bekkum) septiņus mēnešus dzīvoja Filadelfijā. Kā jauniņie pilsētā viņi aicināja vietējos iedzīvotājus, gan cilvēkus, gan citus, parādīt savu pilsētu caur kustībām. Vienatnē klīstot, viņi ierakstīja savu maršrutu, skaņas un individuālo skatījumu par ielām, ļaujot māksliniekiem izdzīvot viņu pieredzi tikai pēc tam. Video nostāda skatītāju, tostarp arī māksliniekus, neapzināta novērotāja lomā.
Tajā pielietota oriģināla un inovatīva vizuālā pieeja, filmas ainās izmantojot satelītattēlus, kas skatītājam liek justies gan kā novērotājam, gan kā empātiskam līdzgaitniekam. Šī introspektīvā filma apcer mūsdienu tehnoloģiju sabiedrību, kurā noklausīšanās un sociālā savienojamība ir līdzās pastāvošas parādības.

 


IDEĀLĀ VIETA
Ein idealer Ort
Anatol Schuster
Bērnu, komēdija, drāma / Vācija / 2015

Dzīve laukos piedzīvo krasas pārmaiņas: ciematiņi izzūd, cilvēki dodas prom, mājas paliek tukšas. Frenks ir lielu pārmaiņu priekšā: lēmums pārcelties uz pilsētu, lai palīdzētu savai ģimenei, ir vienīgais risinājums, kas dod cerību nākotnei. Traģikomiska filma par ģimeni, kuru caurvij tehno un pūtēju orķestra mūzikas skaņas un kas norisinās vietā starp dabas rezervātu un sivēnu audzētavu.