IDEĀLAIS CILVĒKS

Starptautiskā vidēja garuma filmu konkursa programma IDEĀLAIS CILVĒKS

Kaņepes Kultūras centrs Kaņepes zāle 30.09. / 18.00

 

LIELĀ BAGĀTĪBA

Das Grosse Glück
Kirsten Burger, Mikko Gaestel, Johannes Mülle 

Dokumentālā / Vācija / 2015

Ideālais cilvēks — tas esmu es. Filmas „Lielā laime” galvenais varonis Mirko Kubals (Mirco Kuball) dzīvo viens milzīgā pilī. Kamera seko viņa un viņa šofera gaitām pa ekskluzīviem veikaliem, kafejnīcām, pie viņa zobārsta, masiera un citur.

 

VENUSIA

Louise Carrin
Dokumentālā / Šveice / 2016

Liza strādā Ženēvas ekskluzīvajā bordelī „Le Vénusia”. Ļena, vaļsirdīga un tik neparedzama cik slinka prostitūta. Abas tiek filmētas smēķētavas intīmajā gaisotnē, kurā viņu attiecības apvienos maigumu un nežēlību.

 

MĒMĀS MĀJAS

Beit Ha'Ilemet
Tamar Kay
Dokumentālā / Izraēla / 2015

Astoņus gadus vecais Jusefs un viņa kurlā māte Sahāra ir pēdējie palestīniešu iedzīvotāji, kuri dzīvo pamestā ēkā Halīlas pilsētas daļā, kuru kontrolē Izraēla. Izraēliešu karavīri dēvē viņu ebreju kvartālā esošo mitekli par „Mēmās māju”, lai gan Sahāra nepavisam nav mēma. Ceļojumu aģentūras šo īpašumu ir iekļāvušas ekskursiju maršrutos. Jusefs lietderīgi izmanto savu privilēģiju šķērsot pilsētas robežu, dodoties uz skolu. No ekskursiju gidu stāstītā mēs uzzinām par Jusefu un Sahāru, kuri drosmīgi iztur visus draudus un iebiedēšanu. Neviens no Jusefa palestīniešu klasesbiedriem nevar doties ciemos pie viņa uz mājām, un režisorei Tamārai Kejai (Tamar Kay) nav ļauts šķērsot robežu, lai kopā ar Jusefu nofilmētu palestīniešu kvartālu. Neraugoties uz viņa invaliditāti (Jusefs piedzima ar vienu roku), viņu uzjautrina vistas, kazas un truši, kas rosās nopostītājās apkaimes mājās, un viņš spēlē ģitāru un videospēles. Šī apbrīnojamā situācija trāpīgi ataino nebeidzamā konflikta absurdo dabu.