INDUSTRIJAS DIENAS VIESLEKTORI

Ananda Pellerina

Ananda ir video kanāla „Nowness“ programmu direktore, viņas lloma platformā “Nowness” apvieno redaktora, sociālo mediju un programmēšanas pienākumus. Ananda pēta veidus, kā filmu veidotājs var uzrunāt plašāku skatītāju auditoriju un veidot ar to saikni. Viņas uzdevums ir atrast labākās pieejas, kā sadarboties ar režisoriem, un kā uzlabot tieššaitē pieejamās indormācijas saturu, tādejādi sniedzot ieguldījumu industrijas attīstībā. Viņas mērķis ir uzstādīt augstu kvalitātes latiņu tiešsaistes saturam – lai auditorija pieprasītu vēl kvalitatīvāku video saturu, vienlaikus piedāvājot filmu veidotājiem jaunu skatpunktu uz radošajām iespējām, ko iespējams īstenot tiešsasitē. „Nowness“ vēlas parādīt, ka internets ir gan medijs, gan platforma.

 

Džoanna Solecka 

Mārketinga stratēģe un Turīnas Filmu laboratorijas auditorijas dizaina (audience design) eksperte. Īsfilmu un dokumentālo filmu radošā producente. Lektore starptautiskos apmācību semināros spēlfilmu un dokumentālo filmu veidotājiem. 
Joanna strādā Londonā, Berlīnē un Varšavā bāzētajā kino-mārketinga aģentūrā „Alphapanda”, ko dibinājis Matiass Nošis (Mathias Noschis). Strādājot „Alphapanda”, Joanna sniedz savu profesionālo ieguldījumu starptautisko sabiedrisko attiecību jautājumos un vada uzņēmuma filiāli Polijā, aptverot Austrumeiropas tirgu.
Pirms pievienošanās „Alphapanda” komandai, Joanna vairāk nekā 10 gadus bija mārketinga, festivālu un pārdošanas vadītāja Varšavā bāzētajā „Wayda Studio“ un „Wajda School“, kur viņa atīstīja popularizēšanas un izplatīšanas stratēģijas īsfilmām, pilnmetrāžas mākslas filmām, kā arī dokumentālajam kino. Solecka bijusi atbildīga par divām Amerikas Kinoakadēmijas balvas ceremoniju kampaņām: Rabbit a la Berlin („Labākā dokumentālā īsfilma” 2009. gada Oskara nominants) un Joanna ( „Labākā dokumentālā īsfilma” 2015. gada Oskara nominants). 

Džoannas Soleckas lekcija notiek ar "Radošā Eiropa MEDIA Latvijas biroja atbalstu.

 

Larss Henriks Gass

Studējis literatūrzinātni, teātra zinātni un filozofiju Berlīnes Brīvajā universitātē (Freie Universität Berlin). Viņa disertācija „Das ortlose Kino. Über Marguerite Duras“ par franču rakstnieci un filmu producenti Margeritu Djurē (Marguerite Duras) publicēta 2001. gadā. 1996./1997. gadā vadījis Eiropas Dokumentālo filmu institūtu Mīlheimā/Rūrā, kā arī bijis „Texts for the Documentary Cinema“ un „DOX - Documentary Film Quarterly“ redaktors. Starptautiskā Oberhauzenes īsfilmu festivāla direktors kopš 1997. gada. Neskaitāmu kino jomas, fotogrāfijas mākslas un kultūras politikas rakstu un eseju autors. Tāpat viņš bijis „Filmu un kultūras vadības“ programmas lektors, kā arī „Provokation der Wirklichkeit. Das Oberhausener Manifest und die Folgen“ (2012. gads) līdzredaktors un „Film und Kunst nach dem Kino“ (2012. gads) autors.


Industrijas dienā piedalās arī 2ANNAS žūrijas pārstāvji Džemma Desai, Vims Vanakers, Erols Bilibani un Katarzina Gondeka.