QUEER - VĒLMJU VARAVĪKSNE

KINOTEĀTRĪ "KSUNS" 29.11 / 22.00

Renāta Ļitvinova, Kevins Speisijs, Boy George, Jodie Foster, Pedro Almodovars, Edgars Rinkēvičs - šo sarakstu varētu papildināt ar simtiem un tūkstošiem cienījamiem homoseksuāliem, biseksuāliem un transseksuāliem cilvēkiem kuri mūsdienu pasaulē ir ne tikai minoritāte, bet arī diskriminēti autsaideri - viņiem lielākā daļā valstu ir mazāk tiesības kā heteroseksuāļiem. LGBT komūnas pārstāvju privātā un publiskā dzīve nez kāpēc satrauc un dažkārt līdz baltkvēlei satricina daudzu heteroseksuālu cilvēku prātus, piemēram, Latvijā reti kurš pasākums noris tik emocionāli piesātinātos un spilgti kontrastējošos toņos kā Eiropraids. Vai seksuālo minoritāšu pārstāvji spoguļo arī visu pārējo slēptākās bailes, nedrošību un dažkārt pat tieksmes? Īsfilmu programma QUEER. Vēlmju varavīksne sastāv no sešiem stāstiem par dažādu geju, lesbiešu, biseksuāļu, transseksuāļu un, jā, arī normālo, alkām izpausties, mīlēt, veidot ģimeni, baudīt un veselīgi eksistēt. Domāju, ka seksuālajai dažādībai veltītajā programmā katrs atpazīs sev kādu tuvu un cilvēciski saprotamu vēlmi.

 

UGUNĪGĀS MAMMAS, Joanna Rytel, animācija, Zviedrija, 2016, 12"

Kā tas ir, būt stāvoklī, kad ir palikušas četras dienas līdz tas notiks? Tev gribētos masturbēt, bet nevari, tavs puisis ir bezjēdzīgs mēsls, un tu gribētu papriecāties, bet esi stāvoklī. Atkal. Fū!

 

SKAISTĀ SIEVIETE, Diëgo Nurse, animēta dokumentālā filma, Beļģija, 2016, 9"

Poētisks portrets par to, kā Bejonga, 30 gadus veca transpersona, kurai nācās apspiest savu patieso būtību izaugot, ļaujas zemapziņai un uzsāk ceļu transformācijā uz sievieti, kas viņa ir šobrīd.

 

ES NOGALINĀJU SAVU MĀTI, Xavier Dolan, eksperimentāla spēlfilma, Francija, 2009, 96'

17 gadu vecajam Hubertam Minelam briesmīgi nepatīk viņa māte. Visu aktīvo jaunības laiku viņš ir nicinājuma pārņemts pret šo sievieti, kuru viņš reiz, kaut kādā veidā mīlējis.

 

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu subtitriem.

Kuratore: Astra Zoldnere